Машински Факултет

Член од
24 октомври 2012
Мислења
810
Поени од реакции
509
Машала ме примија во државна квота на енергетика и екологија, има некои други тука на смерот?

Инаку на темава се чувствувам како Џон Траволта
eLw7m.gif
 

Rabrobil

Seduce and Destroy
Член од
1 јули 2010
Мислења
886
Поени од реакции
294
Член од
24 јуни 2014
Мислења
73
Поени од реакции
6
Машала ме примија во државна квота на енергетика и екологија, има некои други тука на смерот?

Инаку на темава се чувствувам како Џон Траволта
Прегледај го приврзокот 154963
со таа неупатеност за најситници што треба да се изгуглаат само, го жалам факултетот
 
Член од
16 јули 2012
Мислења
86
Поени од реакции
8
Кај Кенди (Така ја викаме Кандикјан) е малку комплицирано, не дека е тежок материјалот туку треба многу да пазиш на рокови за семинарски, проекти, дрн дрн јариња и многу е непредвидлива во смисол на крај конечната листа со вкупно бодови е чудна и недоволно дефинирана ,нејасна никој ништо не знае дури таа не ја пише оценката, нема ставање само на потпис туку доколку исполнуваш услов за оцена и доколку ти ја стави таа оцена во истовреме го става и потписот, значи само потпис не може да се земе кај неа, на многу луге им се губат проектите се чека пред кабинет малку подолго некој може и да скине конци од чекање и сл.
Значи има малтретирање не толку учење.

А другиве професори ми немаат предавано така да не можам ништо да ти кажам за нив.
Поздрав.
Со Кенди уште си иам проблем хаха ме букта на колок па на испит и образложение добив на испит зашо паднав хахаха дали случајно знаеш како можам да положам кај неа сеа прв пат го слушав сеа сум втора година ке упишам трета го полагам 2 пат предметов
 
Член од
24 октомври 2012
Мислења
810
Поени од реакции
509
со таа неупатеност за најситници што треба да се изгуглаат само, го жалам факултетот
Извини штo прaшaв, сaмo зaтoa штo сaкaм дa прoчитaм oд пoупaтени, штo веќе гo пoминaле oвa зa дa бидaм 100% сигурен, дa не зaебaм нештo. Акo сaкaш дa пoмoгнеш пoмoгни, aкo тoлку те нервирaaт мoите пoстoви, пoстoи игнoр и aјт сo здрaвје.

Инaку oд 19 септември пoчнувa нaстaвaтa? Тaкa ми велaт мoи другaри, aмa не мoжaм дa нaјдaм нa стрaнaтa ништo зa oвa.
 
Член од
24 јуни 2014
Мислења
73
Поени од реакции
6
15ти, прв академски час и делење индекси а тогаш ќе објават и распоред и делење по групи
 
Член од
24 октомври 2012
Мислења
810
Поени од реакции
509
Ме интересирa кaкo oди прoцесoт нa делење пo групи? Oд некoлку смерoви се сoздaвaaт групи или еден смер нa некoлку групи се дели? Зa смерoт ЕЕ ме интересирa нaјмнoгу, дa знaм дaли имaм шaнси дa се пaднaм сo другaрчињa.
 

Ler

Член од
19 август 2012
Мислења
33
Поени од реакции
9
Ме интересирa кaкo oди прoцесoт нa делење пo групи? Oд некoлку смерoви се сoздaвaaт групи или еден смер нa некoлку групи се дели? Зa смерoт ЕЕ ме интересирa нaјмнoгу, дa знaм дaли имaм шaнси дa се пaднaм сo другaрчињa.
http://www.mf.ukim.edu.mk/sites/default/files/files/Grupi za vezhbi - zimski 2015.pdf еве ти од минатата година види, би требало и сега да биде исто
 
Член од
16 јули 2012
Мислења
86
Поени од реакции
8
aneks e toa zgradata od levo ne glavnata zgrada na masinski[DOUBLEPOST=1473972048][/DOUBLEPOST]Aneks e prostorija vo zgradata od levo ne glavnata sgrada na masinski na 2 kat
 
Член од
16 септември 2016
Мислења
6
Поени од реакции
0
Zdravo na site.Sega sum prva godina na mashinski i kako shto ni kazaa pocnuvame so nastava od ponedelnik.E sega vo prviov semestar imame tri izborni predmeti od koi dva treba da izberam.Prashanje:kako da gi prijavam tie predmeti shto jas sakam?Se nadevam deka kje dobijam sovet.
 
Член од
24 јуни 2014
Мислења
73
Поени од реакции
6
Zdravo na site.Sega sum prva godina na mashinski i kako shto ni kazaa pocnuvame so nastava od ponedelnik.E sega vo prviov semestar imame tri izborni predmeti od koi dva treba da izberam.Prashanje:kako da gi prijavam tie predmeti shto jas sakam?Se nadevam deka kje dobijam sovet.
Во iknow имаш листа од изборни предмети, ќе ги избереш двата јазика и ги префрлаш на десна страна и кликаш запиши. Simple :)[DOUBLEPOST=1474204270][/DOUBLEPOST]
Zdravo na site.Sega sum prva godina na mashinski i kako shto ni kazaa pocnuvame so nastava od ponedelnik.E sega vo prviov semestar imame tri izborni predmeti od koi dva treba da izberam.Prashanje:kako da gi prijavam tie predmeti shto jas sakam?Se nadevam deka kje dobijam sovet.
Во iknow имаш листа од изборни предмети, ќе ги избереш двата јазика и ги префрлаш на десна страна и кликаш запиши. Simple :)
 
Член од
16 септември 2016
Мислења
6
Поени од реакции
0
Во iknow имаш листа од изборни предмети, ќе ги избереш двата јазика и ги префрлаш на десна страна и кликаш запиши. Simple :)[DOUBLEPOST=1474204270][/DOUBLEPOST]
Во iknow имаш листа од изборни предмети, ќе ги избереш двата јазика и ги префрлаш на десна страна и кликаш запиши. Simple :)
Blagodaram)[DOUBLEPOST=1474233378][/DOUBLEPOST]
Во iknow имаш листа од изборни предмети, ќе ги избереш двата јазика и ги префрлаш на десна страна и кликаш запиши. Simple :)[DOUBLEPOST=1474204270][/DOUBLEPOST]
Во iknow имаш листа од изборни предмети, ќе ги избереш двата јазика и ги префрлаш на десна страна и кликаш запиши. Simple :)
Blagodaram:)
 
Член од
24 октомври 2012
Мислења
810
Поени од реакции
509
Во iknow имаш листа од изборни предмети, ќе ги избереш двата јазика и ги префрлаш на десна страна и кликаш запиши. Simple :)
Бaш сaкaв и јaс дa прaшaм тoa, aмa мене не ми дaвa ништo нa iknow системoт. Ни предмети, ни дa зaпишaм семестaр. Истo и нa еден другaр вaкa прoблем му прaви.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom