Машини за перење

Член од
23 јуни 2013
Мислења
12
Поени од реакции
2
маци74 tocno e deka samo so Ig motor imaat 10 god garancija, jas ja zemav masinata vo stranstvo oti tamu ziveam. Inaku ima i vo Makedonija recisi istata masina za perenje na najdov na internet(ista cena i texnicki karakteristiki samo bez zastita od poplava,i malku pogolema so zafatnina od 8 kg ) , ig motor i so hromirana vrata.
http://set.com.mk/White-Goods/Washing-machines/Regular-Washing-machines/SAMSUNG-WF1802XEC-YLE64506
Neznam zosto na Samsung samo skapite modeli bi imale akva stop sistem, koga na Gorenje ili Bosch gledam deka go ima istiot sistem i na poeftini modelio_O.
Slucajno prebaruvajki po internet najdov i edna od Gorenje koja mislam ima mnogu dobri texnicki karakteristiki, a e poeftina
http://www.gorenje.com.mk/washing_machines?c=431131 ili malku poskapa http://www.gorenje.com.mk/washing_machines?c=392285
so 5 godini garancija .
 
Последно уредено:
Член од
23 февруари 2011
Мислења
1.055
Поени од реакции
1.603
Горење е нашата...сите викаат дека не се ко порано и најверојатно е точно тоа во однос на тоа дека нема да трае 25-30 години (ко старите ЈУ машини) ама ние ја имаме една година и сме задоволно во однос на тоа како пере алишта и до сега не сме имале никаков проблем. Мислам ја земавме некои 16-17 илјади од техномаркет.
 
Член од
3 јуни 2015
Мислења
10
Поени од реакции
2
Ние имаме Bosch,добро се покажува сега за сега.... мислам .. мама така вика :toe:. Ја имаме некои 2-3 години,отприлика некои 17-18000 ја земавме тогаш, Сега незнам колку е.[/
и сеуште работи машината но јас сепак мислам дека е корисниците на самата машина :)
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.719
Поени од реакции
15.594
Indesit so gorno otvaranje, ja kupiv mislam 99 ili 2000, so dojč marki beše... dosega ništo ne se rasipalo, a pereme turbo
 
Член од
15 ноември 2011
Мислења
1.427
Поени од реакции
751
Имам WA50050 горење од 2006, имав до сега нонстоп проблеми со неа, најголем е што се тресе како луда, шета по купатило:pos: Колку сакаш ти дотерувај под васервага, кога ќе заврти лупа тресе, и пред да заврти тропа, катастрофа, јас горење повеќе не земам. Или откажале амортизерите или е таква изградбата, нема каде не сум бил а да немаат проблеми со тресење на ова чудо. Покрај тоа краде омекнувач пред време(ова ми кажа мајка ми), последниов проблем е нешто со електрониката, нешто се зачади и си е*а мајката, падна и осигурач поради овој квар. Беко исто така го има овој проблем со шетање и претерано тресење, фаворит има соседот и често има проблеми со неа, со осовината или моторот.
Не би се заебавал со поправка бидејќи ионака е со куп проблеми.
Се размислувам за ова:
http://technomarket.com.mk/products/09069158/bosch-waa-24163by, читав и на техноманија:
http://www.tehnomanija.rs/masine-za-pranje-vesa/bosch-ves-masina-waa-24163by.html дека има
Kontrola neuravnoteženosti bubnja
21000денари е, па би сакал да чујам искуства со Бош машини за перење.
Веќе имам сознанија дека скоро и да немаат маана, од блиски пријатели кои ја имаат од 2006 или порано, една од 5кг една од 6кг, но сепак уште некој ако може нека даде мислење. Или пак совет околу самсунг.
Ме интересира каква е улогата на бројот на вртежи, дали е подобро што има повеќе вртежи?
 
Член од
21 јануари 2015
Мислења
6
Поени од реакции
0
Здраво,некој дали знае каде можам да најдам упатство за користење во ПДФ за горење машина за перење WA50141 иначе е дефект не почнува да пере,сијаличките и трепкаат 10 пати па тоа нешто значело трепкањето ама што значи...пишело во упатството...ама јас неможам да најдам па ако некој има идеа нека пише ке бидам благодарен

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk
 
Член од
15 април 2013
Мислења
1.038
Поени од реакции
796
Здраво,некој дали знае каде можам да најдам упатство за користење во ПДФ за горење машина за перење WA50141 иначе е дефект не почнува да пере,сијаличките и трепкаат 10 пати па тоа нешто значело трепкањето ама што значи...пишело во упатството...ама јас неможам да најдам па ако некој има идеа нека пише ке бидам благодарен

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk
Eve go
http://www.gorenje.com.mk/washing_machines?c=431131
 
Член од
21 јануари 2015
Мислења
6
Поени од реакции
0
Нема ништо тука на линкот

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk
 
Член од
15 април 2013
Мислења
1.038
Поени од реакции
796
Од компјутер отвори, кликни прилог, мислам pdf е упатството може нема да се отвара на телефон
А до сега може ја поправивте?
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.483
Поени од реакции
33.585
Здраво,некој дали знае каде можам да најдам упатство за користење во ПДФ за горење машина за перење WA50141 иначе е дефект не почнува да пере,сијаличките и трепкаат 10 пати па тоа нешто значело трепкањето ама што значи...пишело во упатството...ама јас неможам да најдам па ако некој има идеа нека пише ке бидам благодарен

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk
Gorenje nekoja imame nie, nekna problemot so trepkanje 10 pati bese zapusen odvod zatoa nejkese da pocne da pere.
25 denari sitno, 2-3 strafovi I molivo. :D
 
Член од
21 јануари 2015
Мислења
6
Поени од реакции
0
Од компјутер отвори, кликни прилог, мислам pdf е упатството може нема да се отвара на телефон
А до сега може ја поправивте?
Не е поправена ....ке пишам за исходот

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk
 
Член од
21 јануари 2015
Мислења
6
Поени од реакции
0
Дај Боже да е тоа ке проверам после па ке пишам,иначе филтерчето не е затнато ке мора да растурам кај пумпата ...позз

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.267
Не е поправена ....ке пишам за исходот

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk
Кај мене на индесит машина за перење ќе трепни така слично ако си избрал погрешна комбинација за перење, пример си одбрал боени алишта а температура мануелно си ја кренал над 40, или некоје слично подесување и не сака да почне да пере додека не избереш во рамките на дозволеното температруа, вртежи.)
Пробај на друга програма, и плус види да не си одбрал одложен старт, пример да почне машината да пери за сат два.... па светнува само како потврда дека е пуштена.
 
Член од
21 јануари 2015
Мислења
6
Поени од реакции
0
Кај мене на индесит машина за перење ќе трепни така слично ако си избрал погрешна комбинација за перење, пример си одбрал боени алишта а температура мануелно си ја кренал над 40, или некоје слично подесување и не сака да почне да пере додека не избереш во рамките на дозволеното температруа, вртежи.)
Пробај на друга програма, и плус види да не си одбрал одложен старт, пример да почне машината да пери за сат два.... па светнува само како потврда дека е пуштена.
Не е за жал таква грешка,сепак уште не знам што и е филтерот го исчистив проверив четкици на моторот...исправно си е ама пак си трепка 10 пати,читав во упатството пиши за такви кодови со трепкање ама има до 7 трепкања оваа мојата нешто башка си трепка 10пати не знам повеќе што да и правам....ако знае некој да ми каже како да го проверам кондензаторот

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk
 
Член од
21 јануари 2015
Мислења
6
Поени од реакции
0
Ништо од машината,неможам сам да најдам што и е,па ке оди во ѓубре или за делови ке ја чувам...бидејки тука поке ми се исплака нова да земам одколку сервис да викнам сепак фала на попошта

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom