Маста " Sound Element "

Член од
1 март 2008
Мислења
1.396
Поени од реакции
1.050
За сите оние кои никогаш не чуле за овој артист тогаш задолжително да го проверат.
Станува збор за единец борец со собствен стил, собствена продукција и собствена лирика.

Без спонзори и видео подкрепа (сеуште), Маста опстојува како еден од нај талентираните и доволно компетентни и квалитетни РАП артисти од Србија.
Дека Маста вреди, доволно е да се чуат песниве, а дали навистина вреди човеков, сами проценете.

Маста значи ТВРД бит.Маста значи искрена лирика, маста значи ЏЕЗ корен.Маста знач и чистокрвен БУМ БАП.Маста значи ВИСТИНСКИ РАП !!!!

Маста сеуште нема официјално издаден албум или ип. Но затоа има доволно добри синглови кои ете ќе ви ги наредам тука и преслушајте ги оти заслужуваат да бидат чуени.


Страшно добар бит.







Песна посветена за неговата девојка. Стварно добро изработено, онака баш како што треба. Љубовна тема во тврд ритам а сепак ептен mellow.



Уживајте.

Ова е само еден мал дел од мојата голема почит за мојот човек МАСТА.
 

Kocka

Manchild
Член од
1 август 2006
Мислења
3.531
Поени од реакции
2.752
fin e....ali da mu slusas samo edna pesna na den...poso dosaden e ako pustis poise po red
 
Член од
1 март 2008
Мислења
1.396
Поени од реакции
1.050
fin e....ali da mu slusas samo edna pesna na den...poso dosaden e ako pustis poise po red
Bate ja go pustam masta i cel den ne go sopiram ..... istoto go pravam i so sekoj ostanat album od celata rap istorija...............
Se e toa vkus. Jas mozam vakov rap dosaden da sliusam cel zivot ... ti slusaj sto sakas i kolku sakas ;)
 

Kocka

Manchild
Член од
1 август 2006
Мислења
3.531
Поени од реакции
2.752
Bate ja go pustam masta i cel den ne go sopiram ..... istoto go pravam i so sekoj ostanat album od celata rap istorija...............
Se e toa vkus. Jas mozam vakov rap dosaden da sliusam cel zivot ... ti slusaj sto sakas i kolku sakas ;)
ne rekov nisto loso,rekov deka e fin i mi se dopagja..svez e...ima harizma...prosecna lirika....za toj stil mu odgovara flowto...ali e monoton po malce...
 
Член од
1 март 2008
Мислења
1.396
Поени од реакции
1.050

Ova bese drugata zamislena i planirana verzija za pesnata Dijagnoza ali proektot e izguben .............. za zal.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom