Мамење на тестови?

Дали сте мамеле на тестови?

  • Секогаш!

    Гласови: 295 31,1%
  • Се случувало...

    Гласови: 584 61,6%
  • Никогаш!

    Гласови: 69 7,3%

  • Вкупно гласачи
    948

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.267
Mамење на тестови е шабанска работа и го расипува имиџот. Не сум мамел на тестови туку по тестот ќе појдов кај професорот и ќе ја договоревме цената.
 

DéJà Vu

hehehehe
Член од
6 мај 2012
Мислења
813
Поени од реакции
446
Mамење на тестови е шабанска работа и го расипува имиџот. Не сум мамел на тестови туку по тестот ќе појдов кај професорот и ќе ја договоревме цената.
аман бре, одма послем тест договаравте. то обично на крај година се пазарат за оценки :D
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.267
аман бре, одма послем тест договаравте. то обично на крај година се пазарат за оценки :D
Така прават пролетерите и работничка багра кои чипчат секој денар и се ценкаат на крај за топтан тестови да добијат попуст. Јас сум господин човек и плаќам одма.
 

TheQueen

Поларна мечка од цвет на цвет
Член од
26 ноември 2013
Мислења
584
Поени од реакции
791
Не сум мамела од второ одделение. Беше тоа прв и последен пат јас да препишувам на тест. Математика, собирање и одземање до 20. Не знаев колку е 20 минус 13, па „погледанав малку“ кон тестот на детето до мене. А сега, јас сум една од најдобрите во генерацијата (најверојатно и најдобра), а тоа дете не е некој добар ученик.:P
Јас додека да направам ливчиња, пишувајќи на нив ќе го научам материјалот. Па така, не ми е потребно тоа. А и ќе ме откријат. Не ме бидува за вакви работи...
А другите се многу вешти. Една, раскажува историја. никогаш не би помислила дека чита од учебникот (се зачудив кога ми рече). Или пак, на тестови...

Често поткажувам на други ученици...Затоа и многу често си имам ситни проблемчиња на со наставниците.
Не можам да опишам колку мразам бубалици кои кога ќе видат некој да препишува, креваат рака и со прво-одделенски глас кажуваат дека тој и тој препишуваат. Сериозно...Што добиваат од тоа што ќе клеветат?
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Не сум мамела од второ одделение. Беше тоа прв и последен пат јас да препишувам на тест. Математика, собирање и одземање до 20. Не знаев колку е 20 минус 13, па „погледанав малку“ кон тестот на детето до мене. А сега, јас сум една од најдобрите во генерацијата (најверојатно и најдобра), а тоа дете не е некој добар ученик.:P
Јас додека да направам ливчиња, пишувајќи на нив ќе го научам материјалот. Па така, не ми е потребно тоа. А и ќе ме откријат. Не ме бидува за вакви работи...
А другите се многу вешти. Една, раскажува историја. никогаш не би помислила дека чита од учебникот (се зачудив кога ми рече). Или пак, на тестови...

Често поткажувам на други ученици...Затоа и многу често си имам ситни проблемчиња на со наставниците.
Не можам да опишам колку мразам бубалици кои кога ќе видат некој да препишува, креваат рака и со прво-одделенски глас кажуваат дека тој и тој препишуваат. Сериозно...Што добиваат од тоа што ќе клеветат?
Да бе и гарант си уште невина :icon_lol:
 
Член од
28 март 2014
Мислења
77
Поени од реакции
43
Во основно образование беше интересно да се препишува или поинаку кажано почитувана фацка си од соучениците ако можеш туку така да си поминеш,хахах лабав си.Сега,да,оние малку поодговорните можат да се најдат во ситуација да мораат да препишуваат,секој некогаш ќе му се случи да не биде подготвен,но тие во принцип си учат и се солидни ученици.Ако се малку глупички и крцкалчиња што обично се ќе седне некој до нив што е тутурутка ќе им се направи sweet friend и ќе си поминува солидно,како и оној што си учел.И јас бев глупа у основно,ама у средно веќе,после втора година почнав да си го ценам трудот.Нити препишував,нити пак дозволував некој да препишува.Умре таа солидарност.Убаво е да се биде солидарен,ама тоа да се цени.Сепак сме во свет кој функционира преку правилото - Секој за себе.И не само како ученик и како професор,реално,сериозен професол не би смеел да дозволи учениците да му препишуваат,а згора на тоа да ги наградува за тоа препишување.Пак ќе речам,зависи од авторитето на лицата,среќата,снаодливоста и врските што ги има.Тоа последното сјебува све.Кај што има сила,нема правдина.Во средно сметав веќе дека непостои солидарност со некои што мама и тато ќе им ги поправат единиците ,а тебе никој нема да сака да ти поправи 2 оценки што ти фалат да поминеш одличен,а уште помалку да ти ги стават по другите предмети реалните петки што биле све освен не петки.А,на факултет,веќе хаос е.Ако во средно ништо не се цени,тука уште помалку.Само во средно си можел да препишуваш,сега сите се демек многу сериозни од студенти до професори.Учи си и биди спремен дека тоа многу пати нема да се цени на начин на кој заслужувап,па дури и нема ич да се цени.Или едноставно не студирај воопшто.
 
Член од
3 август 2012
Мислења
431
Поени од реакции
1.012
Само еднаш во средно. Не дека се знаев, или дека не сакав, ама ја немав таа дарбата. Си знаев ќе ме видеа уште одма, не знаев како.. :D
Иначе тогаш си имав напишано формули на еден линијар дрвен на другарка ми, лом и го напраив а поклон и бил. :D
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
Еден обид имав ито неуспешен и од тогаш никогаш.

Физика праевме тест. Се имав научено, ко пет мин пред да влезиме децава велат, абе ова и ова задача паѓала, а мене ми беше означено в учебник демек не е то чудо за учење. И ја чкрапнав на едно малечко ливченце во случај да падни и фала богу ми падна пошто Марфи братучед ми е трет. И го решавам тестов фино лепо, одговарам се со ред и идам на крај кај задачата. Вадам ливчето, ја чкрапнав кроце кроце и си држам тупаница полна со ливче, а во меѓувреме фатив си проверувам одговорите. И така поминуваат 10-15 мин, неискусно и глупо детиште нема абер да го џитни ливчулето од глупата задча некаде. И едно време професорката-Дај отвори раката....БАП, едно ливченце...БАП кецо со налив в дневик, БАП се препотив после за да го напрам во петка.

Од тогаш ко се изгорива за прв и последен пат, никогаш повеќе не се осмелив.
 
Член од
6 април 2014
Мислења
57
Поени од реакции
44
ХАХАХА Махер сум во таа работа :pos::pos:
 
Член од
14 април 2007
Мислења
1.812
Поени од реакции
1.047
Прва година препишував. Сега ми е страв ем срам ако ме фатат.
Средно не препишував, само математиика си ја вадев цела тетратка да се потсетам како оди постапката за решавање.
Се сеќавам електротехника у прва година средно ни даде тест да правиме со отворени учебници, џабе, имаше 33 кеца од 35. :)
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ~2A

BiG_kIsS

You talk too much... Let me shut you up
Член од
4 септември 2007
Мислења
3.414
Поени од реакции
2.923
Па можам да кажам дека цел живот сум препишувала. Не секогаш, ама доста.
Во основно не многу, повеќе усно се испрашувше, па се читаше од учебници, или се ѕиркаше од другарчето :D
Во средно највеќе препишував. Имаше професори кај кои не смееше ни да помислиш да препишуваш. Ама секогаш сум правела ливчиња зашто ми помагаа да учам. Се случувало и да не ми требаат иако сум имала шанса. Ама најчесто имам препишувано на предмети што не ме интересираат а мора да ги учиш нели.
На факс, за одредени работи имам препишувано. На пример дефиниции и слично. Или предмети со теорија само.
Не гледам на препишувањето како нешто лошо. Да ни беше системот на учење различен веројатно и не би препишувала. Ама има некои наставници/професори што не ни пробуваат да објаснат за да сфатиш туку битно они да си дојдат да си предадат и ги боли дали си сфатил или не. Или па некои бараат од збор до збор да учиш. Епа иди не препишувај после. Оние предмети кои ми биле интересни сум пробувала да ги сфатам. Али најбоље ми било кога имам наставник/професор кој сака да те научи, да ти е мерак да учиш.
Иначе ме имаат фатено 2 пати мислам, во средно :D
 
Член од
25 мај 2014
Мислења
1
Поени од реакции
0
многу лесно ке испечатиш ливче со мал фонд на букви и ке го залепиш одоздола на патиката, кога ке имаш добра прилика ке ја ставиш ногата на колено и другарот до тебе ке препишува и обратно :LOL::vozbud::нинџ:[DOUBLEPOST=1401038977][/DOUBLEPOST]Еве и уште еден начин кој многу успева, ке испеќатиш ливче и за време на тестот ке седнеш врзнего кога ке треба да препишиш само рашири ги нозете и готово решен проблем ! :drk::drk::drk::drk::drk:[DOUBLEPOST=1401039231][/DOUBLEPOST]:)[DOUBLEPOST=1401039298][/DOUBLEPOST]
Еден обид имав ито неуспешен и од тогаш никогаш.

Физика праевме тест. Се имав научено, ко пет мин пред да влезиме децава велат, абе ова и ова задача паѓала, а мене ми беше означено в учебник демек не е то чудо за учење. И ја чкрапнав на едно малечко ливченце во случај да падни и фала богу ми падна пошто Марфи братучед ми е трет. И го решавам тестов фино лепо, одговарам се со ред и идам на крај кај задачата. Вадам ливчето, ја чкрапнав кроце кроце и си држам тупаница полна со ливче, а во меѓувреме фатив си проверувам одговорите. И така поминуваат 10-15 мин, неискусно и глупо детиште нема абер да го џитни ливчулето од глупата задча некаде. И едно време професорката-Дај отвори раката....БАП, едно ливченце...БАП кецо со налив в дневик, БАП се препотив после за да го напрам во петка.

Од тогаш ко се изгорива за прв и последен пат, никогаш повеќе не се осмелив.
:) тоа ти е истото ми се има случено
 
Последно уредено:
Член од
21 мај 2016
Мислења
11
Поени од реакции
1
Здраво на сите.
Ние сме тим кој изработува различни видови на трудови, со цел на ви помогнеме на вас учениците и студентите. Нудиме изработка на:
- Магистерски трудови
- Специјалистички трудови
- Дипломски трудови
- Семинарски трудови
- Проектни задачи
- Изработка на CV + Мотивационо писмо
- Мини есеи и истражувачки проекти
- Табеларно прокажување на податоци
- Power point Презентации
- Биснис планови за средни училишта и факултети
- Анализа на случај
- Спроведување на истражување
- Трудови на слободна тема
- Анкетни листови
- Прашалици
Сите кои се заинтересирани треба да не контактираат на следниот линк (фб страна) :
ЛИНК
 

Kajgana Shop

На врв Bottom