Македонски интернет страници

Член од
24 мај 2013
Мислења
34
Поени од реакции
8
Aj ve molam da mi kaze nekoj kako e mozno ovoj sajtot Puls 24 spored alexa da bide prv sajt nekolku meseci po red, a iskreno apsolutno nisto nema.... znam deka ima opija da se plaka nesto, bla bla ama ne znam kako odi toa....
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
72
Поени од реакции
12
Дефинитивно добра замисла и содржина, ама никаква среденост на содржините се е ставено на купче.
Се работи на случајот , Што побрзо и која побрзо да се средува :)
патем да не има некој кој знае добро Андроид апп ,
 
Член од
21 февруари 2012
Мислења
1.641
Поени од реакции
864
Aj ve molam da mi kaze nekoj kako e mozno ovoj sajtot Puls 24 spored alexa da bide prv sajt nekolku meseci po red, a iskreno apsolutno nisto nema.... znam deka ima opija da se plaka nesto, bla bla ama ne znam kako odi toa....
Со фејк трафик, ја мамат алекса и самите себе. :D
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
72
Поени од реакции
12
Aj ve molam da mi kaze nekoj kako e mozno ovoj sajtot Puls 24 spored alexa da bide prv sajt nekolku meseci po red, a iskreno apsolutno nisto nema.... znam deka ima opija da se plaka nesto, bla bla ama ne znam kako odi toa....
А што е битно alexa ? воопшто не е битно мерило.
 
Член од
22 јануари 2008
Мислења
46
Поени од реакции
3
http://sezasport.com/ - моја страна, посветена на спорт. Сеуште е во изработка, добреденојдени се секакви коментари и предлози.
 

INVINCIBLE

MUFC
Член од
9 декември 2007
Мислења
3.457
Поени од реакции
419
И алекса работи со пари, стратните шо се CERTIFIED добиват неверојатен скок за месец дена, нешто не штима, пример. Манипулират со податоците 99%.

Инаку, он топик:

UrbanMen.mk - веб сајт за мажи, од еден мој другар, нов сајт е. Има интересни статии, за архитектура ми се најинтересни мене, разгледајте го, има за девојки, автомобили, стил нешто мода ово оно...:)
 
Член од
15 мај 2014
Мислења
2
Поени од реакции
1
Деновиве случајно ми пристигна покана за некаква си фан страница на фејсбук и по обичај ја разгледав, ме заинтересра тоа што таму се случува, па си реков зошто да не го споделам со вас. Станува збор за нешто ново и ретко кој знае за ова, но по кратко истражување дознав дека тоа е еден вид спорт во поразвиените земји.

Прво не ми се веруваше за тоа што тие луѓе го зборуваат таму, си помислив кој би го правел тоа во оваа наша сиромашна држава.
Да не ја должам многу во светот познато како geocaching а кај нас е сајтот pronajdi.me.

Еден цитат од сајтот:
Целта пред се е, да ја развиеме дружељубивоста помеѓу луѓето, да се размрдаат и да ја видат природата во живо наместо преку компјутерски екрани. Со тоа се надеваме дека ќе бидеме барем делумна причина за поголема дарежливост и несебичност.

Проверете, нема што да изгубите.
 
Член од
21 февруари 2012
Мислења
1.641
Поени од реакции
864
Деновиве случајно ми пристигна покана за некаква си фан страница на фејсбук и по обичај ја разгледав, ме заинтересра тоа што таму се случува, па си реков зошто да не го споделам со вас. Станува збор за нешто ново и ретко кој знае за ова, но по кратко истражување дознав дека тоа е еден вид спорт во поразвиените земји.

Прво не ми се веруваше за тоа што тие луѓе го зборуваат таму, си помислив кој би го правел тоа во оваа наша сиромашна држава.
Да не ја должам многу во светот познато како geocaching а кај нас е сајтот pronajdi.me.

Еден цитат од сајтот:
Целта пред се е, да ја развиеме дружељубивоста помеѓу луѓето, да се размрдаат и да ја видат природата во живо наместо преку компјутерски екрани. Со тоа се надеваме дека ќе бидеме барем делумна причина за поголема дарежливост и несебичност.

Проверете, нема што да изгубите.
Кажи си дека сакаш да си го испромовиреш сајтот, не боли :)
 

shady3

Никогаш не вели никогаш..
Член од
22 февруари 2009
Мислења
110
Поени од реакции
61
Кажи си дека сакаш да си го испромовиреш сајтот, не боли :)
Всушност, и јас го забележав сајтов, и засега тргнаа ко ракети од таму. Еве пред некое време и третото "богатство" го поставиле негде во парк. Секоја чест за стартот.

едит - четврто било, не трето.
 
Член од
21 февруари 2012
Мислења
1.641
Поени од реакции
864
Всушност, и јас го забележав сајтов, и засега тргнаа ко ракети од таму. Еве пред некое време и третото "богатство" го поставиле негде во парк. Секоја чест за стартот.

едит - четврто било, не трето.
За што збориш, не разбирам.
 
Член од
16 мај 2014
Мислења
9
Поени од реакции
4
Ам зато што не си стегнал со маусо на линко.

Не знам дал си слушнал за Geocaching ама тоа е активност во која некој в тегла или друго кутиче става некои работи, подарочиња, приврзоци и други интересни предмети, потоа го сокрива кутичено и зима координати од местото. Пото тие координати се објавуват на форум и сите други се пуштаат во потрага.

Значи со други зборој, некој те мотивират да искочиш од тро собата, да видиш бел ден, да се дружиш и да бидеш поарен човек наместо да си себичен, а воедно ти дават и гага подароци.
Знам дека вас кајганџии ве бие глас дека серете по се и сешто па дури и најдобрите дела, едвам чекам да видам дал ќе успеите да се испосерете и по ова :ROFLMAO:

Оти дечките од свој џеб дават пари да купуват подароци, свое драгоцено време трошат за да ги скријат и да ви овозможат авантури и за возврат не барат ништо, е на то ако успеите мана да му најдете, стварно сте епик.

Едит:
Децана имат оставено доста убо видео.
 
Член од
21 февруари 2012
Мислења
1.641
Поени од реакции
864
Ам зато што не си стегнал со маусо на линко.

Не знам дал си слушнал за Geocaching ама тоа е активност во која некој в тегла или друго кутиче става некои работи, подарочиња, приврзоци и други интересни предмети, потоа го сокрива кутичено и зима координати од местото. Пото тие координати се објавуват на форум и сите други се пуштаат во потрага.

Значи со други зборој, некој те мотивират да искочиш од тро собата, да видиш бел ден, да се дружиш и да бидеш поарен човек наместо да си себичен, а воедно ти дават и гага подароци.
Знам дека вас кајганџии ве бие глас дека серете по се и сешто па дури и најдобрите дела, едвам чекам да видам дал ќе успеите да се испосерете и по ова :ROFLMAO:

Оти дечките од свој џеб дават пари да купуват подароци, свое драгоцено време трошат за да ги скријат и да ви овозможат авантури и за возврат не барат ништо, е на то ако успеите мана да му најдете, стварно сте епик.

Едит:
Децана имат оставено доста убо видео.
Стегнав на линко и гледам форум, тоа ништо не ми кажуваше.
Не викам дека не е добро делото, но неможеш да кажеш дека оваа игра (ако можам така да ја наречам) е откритие на векот, различни луѓе разни работи ги прават здоволни и среќни (пр. риболов, планинарење, возење ролерки, треирање некој спорт итн).
 
Член од
16 мај 2014
Мислења
9
Поени од реакции
4
А кај реков дека е откритие на веко?

Јас реков дека е уникатно и забавно, и е нешто што можи да се поврзи со другите хобија кои ги имате за уште поголема забава. Имат некој аргумент контра тоа?
 
Член од
21 мај 2014
Мислења
4
Поени од реакции
38
Здраво јас сум Даниел, Администратор на http://cool.mk/ странава е нова месец дена... на тема хумор, интересни гифови, фотографии, видео. Секој може да испраќа содржина многу лесно со еден клик, погледнете ја, вашите критики и сугестии се добредојдени.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom