Македонска берза

Член од
10 април 2013
Мислења
1.107
Поени од реакции
705
Branchez sega koga KMB. i OHB. se recisi izednaceni koja od bankite bi kupil ? Jas bi igral na OHB. so P/e 2.5, i te molam kazi mi sto mislis za kupuvanje na USJE po ovaa cena ?
 

Xibalba

Corona Australis
Член од
24 јануари 2012
Мислења
6.069
Поени од реакции
11.434
Branchez sega koga KMB. i OHB. se recisi izednaceni koja od bankite bi kupil ?
Ако паднат под 2.000 би купил од двете, по овие цени ми се на холд. ОХБ има потенцијал на подолг рок, откога ќе го исплатат субординираниот долг, за пократки инвестиции КМБ ти е подобра ради ликвидност и дивидендна политика. Зависи како планираш да инвестираш.
 
Член од
2 март 2016
Мислења
39
Поени од реакции
9
Branchez imas interesna logika kazi mi konkretno nikoj alk ne ja spomnuva sto mislis cena posto prikaza dobri rezultati, da ja trgneme malce temava od bankive iako tie imaat najveke muabet realno. Sto mislis eve farmacevtskite kompanii alkaloid, replek, eve i zito luks isto vcera
 
Последно уредено:
Член од
5 април 2012
Мислења
8.120
Поени од реакции
8.909
Преку еден понеделник ли ги објавуваат имињата на партнерите во блок трансакциите. Баш ме интересира кој заработи преку 10% за 2-3 дена од акциите на Комерцијална.
Зоранчо Митровски, сопственик во штипската групација „Езимит“ – најголем поединечен акционер во „Бетон Штип“ (преку „Езимит Инвест ДООЕЛ“) е предложен за нов член на Надзорниот одбор на „Комерцијална банка“, пишува во предлог одлуката на претстојното собрание на акционери на една од најголемите македонски деловни банки што треба да се одржи на 23 март годинава.
 
Член од
16 мај 2014
Мислења
461
Поени од реакции
369
Зоранчо Митровски, сопственик во штипската групација „Езимит“ – најголем поединечен акционер во „Бетон Штип“ (преку „Езимит Инвест ДООЕЛ“) е предложен за нов член на Надзорниот одбор на „Комерцијална банка“, пишува во предлог одлуката на претстојното собрание на акционери на една од најголемите македонски деловни банки што треба да се одржи на 23 март годинава.
Ova mi lici kako da vleze familijata u KMB...
 
Член од
10 април 2013
Мислења
1.107
Поени од реакции
705
Alkaloid 207den. neto dividenda,predvidliv rast od 9.5% vo odnos na lanskata od 189 den.Sto mislite kako spojuvanjeto na berzite ke se odrazi na cenata na ovaa akcija zasto direktorkata na zagrebskata berza vo edna prilika izjavi deka hrvatskite investitori se osobeno zainteresirani za prehranbena i farmacevska industrija vo Makedonija? Pa ne mislele sigurno na REPL. I JAKA ?!!!
 
Член од
2 март 2016
Мислења
39
Поени од реакции
9
Alkaloid 207den. neto dividenda,predvidliv rast od 9.5% vo odnos na lanskata od 189 den.Sto mislite kako spojuvanjeto na berzite ke se odrazi na cenata na ovaa akcija zasto direktorkata na zagrebskata berza vo edna prilika izjavi deka hrvatskite investitori se osobeno zainteresirani za prehranbena i farmacevska industrija vo Makedonija? Pa ne mislele sigurno na REPL. I JAKA ?!!!
Moe mislenje momentalno bankive imaat fateno zalet i se najavuvaat dividendi kade sto moze da se investira jako, ama Alkaloid veke godini unazad raste poleka a mislam deka taka i ke prodolzat, pa koj znae moze so spojuvanjevo na berzite i ke ima nesto sto mislite?
 
Член од
23 април 2014
Мислења
5
Поени од реакции
0
Cisto informativno da dobijam mislenje od vas, kakvi vi se stavovite za investiranje vo stranstvo vo najakite kompanii momentalno sto postojat preku investiciski fond? I dali bi investirale?
 
Последно уредено:

Xibalba

Corona Australis
Член од
24 јануари 2012
Мислења
6.069
Поени од реакции
11.434
Cisto informativno da dobijam mislenje od vas, kakvi vi se stavovite za investiranje vo stranstvo vo najakite kompanii momentalno sto postojat preku investiciski fond?
Убава работа е ако не очекуваш големи приноси за краток рок.[DOUBLEPOST=1457555463][/DOUBLEPOST]
И Алкалоид и големите банки се добра опција за инвестирање, имаат одлични резултати.
 

ahil

м-р
Член од
11 јули 2005
Мислења
628
Поени од реакции
618
Зоранчо Митровски, сопственик во штипската групација „Езимит“ – најголем поединечен акционер во „Бетон Штип“ (преку „Езимит Инвест ДООЕЛ“) е предложен за нов член на Надзорниот одбор на „Комерцијална банка“, пишува во предлог одлуката на претстојното собрание на акционери на една од најголемите македонски деловни банки што треба да се одржи на 23 март годинава.
Јас искрено мислам да гласам со кореспонденција против овој, но знам со малиот број на акции нема ништо да сменам :D
 
Член од
2 март 2016
Мислења
39
Поени од реакции
9
MIslenje dali e dobra sea cenava na KMB kakvi se sansite za rast godinava ke bide li okolu 20 posto od segasniov ili da se poceka i da se investira posle dividenden kalendar?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom