Македонска берза

Член од
20 септември 2011
Мислења
8.146
Поени од реакции
8.544

Xibalba

Corona Australis
Член од
24 јануари 2012
Мислења
6.068
Поени од реакции
11.431
На 2600 никогаш немав намера да ги шитнам, како некои овде ;), арно ама некој ѓавол ме натера и една недела ми стоеше налог на 5600.
Хахаха, по грешка сум пишал 2600 наместо 5600. Тоа ти е е кога 5ка и 2ка се едно до друга.
Сеедно, со здравје да се троши дивидендата, по можност на некоја друга акција.
 
Член од
10 април 2013
Мислења
1.107
Поени од реакции
705
Koja akcija bi mozela da go napravi slednoto iznenaduvanje, dali toa bi mozela da bide KMB. ili pak MPT, a mozebi OKTA?
 
Член од
10 април 2013
Мислења
1.107
Поени од реакции
705
Bladeruner samo da te potsetam na USJE dade 25% dividenda a akcijata za 1 mesec se vrati na 17000.den, pa TEL.so 10% dividenda a akcijata so neznacitelen rast ,tuka e i REPL. so 7-8 % dividenda , a na akcijata minimalen rast , pa FERS. ired drugi.Mislam deka e preterano sto se nadevate na cena na TNB.so trocifrena brojka ,moe mislenje e deka nema da ide poveke od 7000den.:sneaky:
 
Член од
15 февруари 2012
Мислења
423
Поени од реакции
516
Bladeruner samo da te potsetam na USJE dade 25% dividenda a akcijata za 1 mesec se vrati na 17000.den, pa TEL.so 10% dividenda a akcijata so neznacitelen rast ,tuka e i REPL. so 7-8 % dividenda , a na akcijata minimalen rast , pa FERS. ired drugi.Mislam deka e preterano sto se nadevate na cena na TNB.so trocifrena brojka ,moe mislenje e deka nema da ide poveke od 7000den.:sneaky:
Не бре троцифрена, ПЕТОЦИФРЕНА! Ајде, немам намера да образложувам и да те учам и понатаму. Барем девојче да беше па да честиш едно кафе да не бидат џабе советите ;). Ако си сигурен во тоа што го мислиш, да продади ми ги твоите акции од ТНБ, ќе ти дадам 7500 по акција[DOUBLEPOST=1428482370][/DOUBLEPOST]Еве 6056 денес. На крајот од денот ќе видиш дека се работи за само 1 акција и ќе ме прашаш како сум го знаел тоа ;)[DOUBLEPOST=1428482895][/DOUBLEPOST]Утре ќе помине повторно една акција на 6662 денари. Ѓаволска сума.
 
Последно уредено:
Y

yob

Гостин
@bladeruner Ovde lekcii delis ,a na moj novac, fala ne mu kaza na tipceno vcera sto te spasi da ne gi prodades na 5600. Nema ni 24 saata od togas. C c c.[DOUBLEPOST=1428489657][/DOUBLEPOST]Eve jas ke ti prodadam 80 kom Na 7250 uste denes.
 
Последно уредено од модератор:
Член од
15 февруари 2012
Мислења
423
Поени од реакции
516
@bladeruner Ovde lekcii delis ,a na moj novac, fala ne mu kaza na tipceno vcera sto te spasi da ne gi prodades na 5600. Nema ni 24 saata od togas. C c c.[DOUBLEPOST=1428489657][/DOUBLEPOST]Eve jas ke ti prodadam 80 kom Na 7250 uste denes.
Пријателски совет. Помалку да го пикаш носот во туѓи работи и да се воздржиш од коментирање на нешта за кои немаш доволно информации.
 
Y

yob

Гостин
Без гајле. Само малку ме изиритира твојот однос према Лаки. Тоа е се. А ако мислиш дека се туѓи "работи" што се мешам, не ги ставај на јавен форум. :smirce: peace.
 
Член од
15 февруари 2012
Мислења
423
Поени од реакции
516
Без гајле. Само малку ме изиритира твојот однос према Лаки. Тоа е се. А ако мислиш дека се туѓи "работи" што се мешам, не ги ставај на јавен форум. :smirce: peace.
Мојот однос спрема Лаки е таков со причина. Кога бараше совет која акција да ја купи, го советував да купи ТНБ која тогаш беше на цена ми се чини 2500-3000. Он ми се чини дека ме послуша, провери по постарите постови ако си немаш друга работа. Така да Лаки не ми се лути, туку го чека мојот збор како суво злато. Извини Лаки ако те навредив. Така да ако немаш доволно информации, не се мешај секаде[DOUBLEPOST=1428563406][/DOUBLEPOST]P.S. Важи се уште тоа со 80 акции за 7250, или сакаше само да се пофалиш колку имаш од ТНБ? :bravobe:
 
Y

yob

Гостин
Без нервоза само:). Ќе дојде и до 7250 само тешко годинава. Мое мислење.
 
Член од
15 февруари 2012
Мислења
423
Поени од реакции
516
Според денешново тргување, јас сум грешка и сум го преценил влијанието на дендата
 
Член од
10 април 2013
Мислења
1.107
Поени од реакции
705
Tocno e toa sto go pisuva Bladeruner,togas go prifativ negovoto mislenje i kupiv TNB., no za belja gi prodadov negde pred nova godina, ostvariv solidna dobivka od 2400.den po akcija i so tie pari podocna kupiv PPIV. i nesto sitno STB.Dali se zaebav so ovie dve vremeto ke pokaze no jas sum prezadovolen od TNB i planiram ponatamu vo maj-juni da prodadam 50akcii na ALK. i povtorno da vlezam vo TNB. negde na 6-7000.den.Odgovorot na Bladeruner vo prethodniot post e verojatno rezultat na euforijata sto go zafatila po vesta za dividenda i ne mu se lutam i suste go pocituvam negovoto mislenje kako 'AKCIJA NA TNB.'-namesto suvo zlato:LOL:. Yob blagodaram za mislenjeto(y).Pozdrav-NO HARD FEELING
 

Kajgana Shop

На врв Bottom