Македонска Втора Лига

Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.498
Поени од реакции
2.779
У Ѓорче играле денеска и одма прекин. :cenzura:
Дали 8-миот игра бараж за опстанок во 2ра Лига?
Еуромилк толку пари фрлија у бунар џабе и џабе. А добар состав имаат се со искусни играчи.
Јане Тица не би требало да влегол у терен да го тепа судијата пошто мислам дека има забрана за стапнување на стадион во Ѓорче па ваљда е некој од пајташите негови :D.
Некој ако има инфо за дешавкава нека пише.

Иначе ние извадивме гз во 95 минута гол дадовме за 1-0. Остануваме три бода зад Царев Двор. Башка ни доаѓаат дома и таа утакмица ако треба и питовите на Копчар ќе ги пуштиме у терен ама мора да се добие :D, иако мислам дека со овој состав треба и со бараж да бидеме презадоволни.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.433
Поени од реакции
68.568
Иначе ние извадивме гз во 95 минута гол дадовме за 1-0. Остануваме три бода зад Царев Двор. Башка ни доаѓаат дома и таа утакмица ако треба и питовите на Копчар ќе ги пуштиме у терен ама мора да се добие :D, иако мислам дека со овој состав треба и со бараж да бидеме презадоволни.
Што е форава што на сите портали и на macedonianfootball јавија дека Ѓорче-Влазрими завршила 0-0?
Читав дека некои се бунеа дека 1-0 завршила, па кој е вистинскиот резултат на крај? 1-0 или 0-0?
 
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.498
Поени од реакции
2.779
Што е форава што на сите портали и на macedonianfootball јавија дека Ѓорче-Влазрими завршила 0-0?
Читав дека некои се бунеа дека 1-0 завршила, па кој е вистинскиот резултат на крај? 1-0 или 0-0?
Нивна грешка. :)
У 95 минута прекин имаше слободен и ја закуцаа со глава некој од нашиве ја на искачање го фатив голот. Ептен важен гол дадовме овие 3 бода ни требаа да се издвоиме у пм :).
Македонија Ѓ.П. - Влазрими 1-0 FT :)
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.433
Поени од реакции
68.568
Нивна грешка. :)
У 95 минута прекин имаше слободен и ја закуцаа со глава некој од нашиве ја на искачање го фатив голот. Ептен важен гол дадовме овие 3 бода ни требаа да се издвоиме у пм :).
Македонија Ѓ.П. - Влазрими 1-0 FT :)
Смениле на macedonianfootball, на макфудбал и на порталиве останало исто :D

Препишале едни од други изгледа :D
 
Z

ziko bt

Гостин
Ко шо тргнаја Ѓорче ни бараж нема да влезат. На 4 кола до крајот ќе си земам слобода да кажам дека Шкупи и Царев двор се нови прволигаши,трет кој и да биди ќе изгуби во баражот,а нови третолигаши ќе бидат Дрита и Напредок. Ако не се лажам и 8миот(Еуромилк) ќе игра бараж со некој третолигаш, незнам колку се квалитетни по регионите ама мислам освен со Победа со другите не би имале проблем.
 
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.498
Поени од реакции
2.779
Ко шо тргнаја Ѓорче ни бараж нема да влезат. На 4 кола до крајот ќе си земам слобода да кажам дека Шкупи и Царев двор се нови прволигаши,трет кој и да биди ќе изгуби во баражот,а нови третолигаши ќе бидат Дрита и Напредок. Ако не се лажам и 8миот(Еуромилк) ќе игра бараж со некој третолигаш, незнам колку се квалитетни по регионите ама мислам освен со Победа со другите не би имале проблем.
После 0-0 на Велигден дома со Kожуф се знаеше дека од директен пласман ние толку :).
Ни виси и баражот ама и Гостивар играат со истите противници ние што треба да играме следни 3-4 кола (уште колку остануваат) па ќе биде интересно до крај секако.
Јас кажав и погоре. Ние со ваков состав презадоволни сме со бараж. Ќе видиме што ќе биде :).
 
Член од
21 август 2014
Мислења
103
Поени од реакции
42
После 0-0 на Велигден дома со Kожуф се знаеше дека од директен пласман ние толку :).
Ни виси и баражот ама и Гостивар играат со истите противници ние што треба да играме следни 3-4 кола (уште колку остануваат) па ќе биде интересно до крај секако.
Јас кажав и погоре. Ние со ваков состав презадоволни сме со бараж. Ќе видиме што ќе биде :).
Spored mene bi trebalo posle nas da vlezete prva liga,spored imeto na klubot,ama spored prikazanata igra ne zasluzuvate.A od prva da ispadne turnovo,i nekoja biznis ekipa.Sepak Shkupi i MGP 2009 ispadna zaedno,treba da se vratat zaedno.
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.105
Поени од реакции
3.952
Јас кажав и погоре. Ние со ваков состав презадоволни сме со бараж.
Искрено ти погоре кажуваше дека Младост и Гостивар немале ни играчи ни име да парираат со вас, и немале они што да бараат во прва лига или во бараж наместо вас... И кажуваше дека зимава добро сте биле засилени и печени за пробив во Прва Лига, па незнам како сега одеднаш изелезе дека „цело време си сметал дека задоволни би биле бараж да извадите“, кога цело време збореше дека после Шкупи најдобри сте во втора лига и немало кој друг да иде во прва ако не вие.

И јас се надевам Македонија ЃП да се избори за промоција место Гостивар, ама малце тешко делува дека ќе ги престигнете...
 

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.532
Поени од реакции
1.515
И јас се надевам Македонија ЃП да се избори за промоција место Гостивар, ама малце тешко делува дека ќе ги престигнете...
не е важно кој ќе биде трет, кој сака нека е, ќе го јаде во баражот. едноставно немаат екипи за да им парираат ни на Пелистер ни на Турново. за Брегалница не треба ни да зборувам, иако тие не верувам да одат во бараж, сигурни се.
 

Alen_001

Недозволен тајтл, внимавај.
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.569
Поени од реакции
1.085
не е важно кој ќе биде трет, кој сака нека е, ќе го јаде во баражот. едноставно немаат екипи за да им парираат ни на Пелистер ни на Турново. за Брегалница не треба ни да зборувам, иако тие не верувам да одат во бараж, сигурни се.
Мислам дека со Пелистер двете имаат шанси.. Турново се разнишани им замина тренерот..топка е не се знае.
 

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.532
Поени од реакции
1.515
ај ќе видиш. а ова што го реков важи не само за Гостивар и Македонија ЃП, туку за сите второлигаши. ниту Шкупи ниту Младост да играат бараж со вакви состави не би имале шанси. едноставно од прволигашки аспект гледано, преслаби се. ни Тетекс не би го поминале.
 
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.498
Поени од реакции
2.779
Искрено ти погоре кажуваше дека Младост и Гостивар немале ни играчи ни име да парираат со вас, и немале они што да бараат во прва лига или во бараж наместо вас... И кажуваше дека зимава добро сте биле засилени и печени за пробив во Прва Лига, па незнам како сега одеднаш изелезе дека „цело време си сметал дека задоволни би биле бараж да извадите“, кога цело време збореше дека после Шкупи најдобри сте во втора лига и немало кој друг да иде во прва ако не вие.

И јас се надевам Македонија ЃП да се избори за промоција место Гостивар, ама малце тешко делува дека ќе ги престигнете...
Да, кажав дека немаат име и тоа е така. Не реков немаат што да бараат во прва лига туку немаат име за да играат во Прва лига. Ми го искривуваш кажаното.
Јас немам кажувано дека имаме јаки засилувања туку Македонија 1932 кажуваше.
За Болдот еве доказ и те молам најди ми пост кај што сум кажал дека Шкупи се бољи од нас.
За последново за Шкупи дека сум рекол така лажеш. :)
ujyhgtf.png

Иначе последни две кола со Еуромилк и со Скопје.
И двете се играат во Ѓорче. Скопје ќе ни ја пушти пошто играат на наш терен а со Лисиче у Сабота МОРА да се тепа и да се очекува кикс на Гостивар. Еден кикс на Гостивар и идеме у бараж. Тоа е максимумот за сезонава :).
 

Kajgana Shop

На врв Bottom