Македонската кошарка!

Ѕвер

Перфекционист
Член од
4 јануари 2006
Мислења
2.223
Поени од реакции
28
dimitrovski e dobar igrac ali dobar samo protiv mzt i drugi makedonski ekipi ali sumljam deka ke naprai nesto nadvor.

ali i polska ne e kojznae kolku jaka liga i dokolku go pustat mozebi ke se snajde nekako.
 

dajdo

The OuTLaW
Член од
17 октомври 2005
Мислења
5.139
Поени од реакции
19
abe sho ne ostana simik ako e lesno da se igra u polsak :) ne e tolku lesno ts segde e posteshko od nashata mrtva 1va liga
 

Ѕвер

Перфекционист
Член од
4 јануари 2006
Мислења
2.223
Поени од реакции
28
abe simik u posledno vreme mnogu se zanesuva.znaes zosto rabotnicki izgubi od mzt poslednava utakmica od ligata? posto simik non stop im se derese na ostanatite i izigravase faca a edvaj 10 kosa dade a decava od mzt pokazaa borbenost i me iznenadi kako moze "kopiljaci" da gi cuvaat simik,gjurov,tasovski,dimitrovski i kompanija koga site igraat u reprezentacija a mzt igra ovaa sezona so 87 godiste ebate
 

dajdo

The OuTLaW
Член од
17 октомври 2005
Мислења
5.139
Поени од реакции
19
imaaat samo 2ca 87 godishte nema veze nego pak rabotnichki ke bide shampion ili gresham
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
Респект за Тасовски, ај што освој награда за најдобар, стварно ја заслужи, највеќе се труди, голем работник е
 
Член од
6 февруари 2005
Мислења
1.952
Поени од реакции
14
ПОРАДИ ПОНУДА "КОЈА НЕ СЕ ОДБИВА", ПРВИОТ ОПЕРАТИВЕЦ "НИ НА НЕБО НИ НА ЗЕМЈА"

Војновиќ продолжува како в. д. генерален секретар на КФМ?

Ѓорѓе Војновиќ, актуелен прв оперативец во нашата федерација, е пред "премин" на друго "работно место". Генералниот секретар на КФМ добил понуда која тешко се одбива. Па поради тоа постои голема веројатност во наредните неколку дена да дојде до одредени промени во раководната структура на македонската кошаркарска федерација.

Неофицијалната информации велат дека Војновиќ и покрај тоа што практично е "преселба" на друго работно место, кое е во согласност со неговата стручна подготовка, изразил подготвеност да остане на сегашната функција на која со доста успех ја работи повеќе од една година, односно при доаѓањето на новото раководство предводено од Драгољуб Арсовски пред крајот на 2004 година.

Една од варијантите која била разгледувања од актуелното раководство на федерацијата е Ѓорѓе Војновиќ и понатаму ја извршува функцијата на генерален секретар на КФМ. Но, со оглед на работните обврски на другата позиција, сето тоа да биде со префиксот "вршител на должноста". Неговото присуство во федерацијата би било чисто волонтерски, (неплатена функција) а со цел да се продолжи или заврши почната работа, односно обновувањето на договорите со спонзорите кои го помагаа КФМ во изминатата 2005 година.

Во таква "ситуација" досегашниот директор на репрезентативните селекции Илија Мерџановски би добил поголеми овластувања кога е во прашање техничкото функционирање на кошаркарската федерација.

Б. Радуловиќ
 

Романтичар

Се хранам масно и навивам гласно!
Член од
10 јануари 2006
Мислења
125
Поени од реакции
0


















































И ако некогаш не заборавиш,
Само ти сети се - бевме најдобри,
За сите победи, заеднички,
За многу години, мој Работнички!
 

Ѕвер

Перфекционист
Член од
4 јануари 2006
Мислења
2.223
Поени од реакции
28
eh ova bea vreminja... i ja imam sliki od family aerodrom ali ne znam kako da gi stavam ovde.
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Dzver напиша:
eh ova bea vreminja... i ja imam sliki od family aerodrom ali ne znam kako da gi stavam ovde.
Сликите нема потребад а ги ставаш овде или било каде. Нема потреба да се ставаат. Сликата неможе да го долови тоа што било таму. Тоа што веќе никогаш нема да биде. Криво ми е што помладиве генерации (не дека сум ја некое ептен старо магаре) нема да го доживеат никогаш она што било помеѓу МЗТ и Работнички пред 2000.
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Гижо напиша:
Респект за Тасовски, ај што освој награда за најдобар, стварно ја заслужи, највеќе се труди, голем работник е
:icon_eek:

Ептен работник. Копач може да е. Тасовски пие литро виски и по кутија ипол цигари пуши на вечер.

Мое гледиште на работите зашто беше најдобар играч на полусезоната:

Видете го квалитетов на играчите во лигата. Верувам дека од читателиве на форумов дури 2-3 пратат македонска кошарка. Викам дури зашто не вреди да се гледа. Тасовски немаше конкуренција во нитуеден играч. Јас не приметив некој за кого може да се рече дека бил на некое повисоко ниво. Единствено ми оставил впечаток Голубовиќ (мислам дека така се викаше) центарот на Пелистер. Другото е мизерија. а според мене, најблиску до Тасовски беше Талевски од МЗТ, ама кутриот е оставен на цедило, зашто нема никаква подржка под кошевите.

Зашто Тасовски? Самарџиев се повреди, Димитровски исто така беше повреден на некои утакмици, Симиќ не беше на почетокот во тимот и целиот товар падна на Тасовски. ВО најдобрата екипа, најдобриот, секогаш е МВП
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Dzver напиша:
ke bide ali za toa ne praime muabet
Колку што сум информиран и Дебилот (Симиќ) ке си оди, па ке биде многу тешко да биде Работнички пак шампион. Вардар се засилува, зема тројца срби (еден плеј од Партизан) + Киро Лигата кој е добар играч.

Ја мислам Вардар и Работнички финале и ке биде тесно. А за Мзт, далеко е сунце
 

dajdo

The OuTLaW
Член од
17 октомври 2005
Мислења
5.139
Поени од реакции
19
rabotnichki ushe nekoi 3 do 4 godini ke bide shampion posle fershped ke gi ostai i ke viiime sho ke praaat
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
Радикал, мене Тасовски ми оставил впечаток дека највеќе се труди, посебно во репрезентацијата
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Гижо напиша:
Радикал, мене Тасовски ми оставил впечаток дека највеќе се труди, посебно во репрезентацијата
Тасовски е миленик на Орангутанот (Давитков) и затоа го форсира и во Работнички и во репрезентацијата. Според моја претпоставке Орангутанот му е менаџер на Тасовски и затоа е толку форсиран.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom