Македонија - Социјална држава (Откажан дочекот на Новата 2017 на плоштад Македонија)

Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
So otkazuvanje na proslavata za nova godina neka tuzi i da dobie avalon ama ova so socijalcive ne mi stima nekako.
Za sovijalec ama stvarno socijalec priznavam samo lice nesposobno za rabota od bilo kakvi zdrastveni pricini.
A za siromasni site se siromasni.Eve mene 1500-2000k evra vo MK a pa vo Germanija i 5k ne mi stignuvaat i vikam deka sum siromasen
Доста бе лупеташ, зелко една.
 
B

Borg_Drone

Гостин
Какви луѓе ја водат државава тоа е страшно нешто. Амеби, без свое „ја“ и без свои концепти и планови за подобра иднина. Сето ова е copy-paste и ништо друго. Крајно сум разочаран. Овој копитаров од градоначалник ако веќе толку му е дојдено до тоа да им помогне на оние кои се социјално најмногу загрозени ќе ги откажеше со време барокните срања и ќе ги инвестираше парите во отворање народни кујни и сместувалишта за оние кои мрзнеат надвор во моментов, без покрив над главата.
 
Последно уредено од модератор:
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Како не им текна барем еден споменик да го откажеа и парите да ги наменат за хуманитарни цели.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Жерновски и порано се покажал како опасен е**ветар. Од истата скупина што потпишуваше онлајн петиции не гледам некои драматични реакции за уличево.
Инаку овие 270 метра ги работеше цела година, а притоа им ја е** тотално сезоната на кафанџиите на истата улица со градежните работи, буката, прашината и хаосот, а резултат е повторно улица по која се вози. Вистинските пари се во градежните проекти од кои не се откажуваат никако, а добар дел се тотално бесцелни, како она панорамсконо тркало. И да ја откажеше неговата приватна прослава, ќе беше од исти популистички причини и ништо повеќе.

http://novatv.mk/metar-vo-boemskata-chini-2629-evra-zhernovski-go-pravda-so-kvalitet/

Дури 710.000 евра ќе ја чини општина Центар втората „Боемска улица“ која се наоѓа кај познатата кафеана „Идадија“ која е долга околу 270 метри. Високата цена за малата улица, градоначалникот Андреј Жерновски ја правда со квалитетот, кој според него е неспорен и видлив од првата „Боемска улица“.
 

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
4.066
Поени од реакции
3.212
Жерновски и порано се покажал како опасен е**ветар. Од истата скупина што потпишуваше онлајн петиции не гледам некои драматични реакции за уличево.
Инаку овие 270 метра ги работеше цела година, а притоа им ја е** тотално сезоната на кафанџиите на истата улица со градежните работи, буката, прашината и хаосот, а резултат е повторно улица по која се вози. Вистинските пари се во градежните проекти од кои не се откажуваат никако, а добар дел се тотално бесцелни, како она панорамсконо тркало. И да ја откажеше неговата приватна прослава, ќе беше од исти популистички причини и ништо повеќе.

http://novatv.mk/metar-vo-boemskata-chini-2629-evra-zhernovski-go-pravda-so-kvalitet/

Дури 710.000 евра ќе ја чини општина Центар втората „Боемска улица“ која се наоѓа кај познатата кафеана „Идадија“ која е долга околу 270 метри. Високата цена за малата улица, градоначалникот Андреј Жерновски ја правда со квалитетот, кој според него е неспорен и видлив од првата „Боемска улица“.
А што ти мислеше, дека кога ќе дојде Зајко нема да смисли некој нов проект за цицање пари?
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
А што ти мислеше, дека кога ќе дојде Зајко нема да смисли некој нов проект за цицање пари?
Togas ke trubat deka budgetot e prazen pa ke namaluvaat plati,penzii,brkaat dpmne administracija,kratat rashodi bidejki treba da se nadopolnat potrosenite pari za izminative 10 godini so ne bile na vlast.
A imaat i golem kredit so kamati za izborna kampanja od komercijalna banka koj treba da go vrtat,ako ne im e otpisan poradi nekoe nezdravo i nerealno vetuvanje
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Општина Аеродром ќе ги донира бадниковите дрва на социјално загрозените семејства. Е браво, сега уште повеќе ќе се загади воздухот што го дишеме а за што? Да им биде потопло на неколку семејства кои и така се научени на ладно.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.225
Поени од реакции
78.816
OTLICEN PROEK NA GOSPODINOT GRADONACELNIK NA AJRODROM!!1111!
NASA GORDOS

USTE KOGA KE BIDE GOTOVA RAJSKATA GRADINA SO MAJMUNI I KOZI ZA 15 MILIONI EVRA KE PUKNAT KOMUNARITE TAKA IMTREBE
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Општина Аеродром ќе ги донира бадниковите дрва на социјално загрозените семејства. Е браво, сега уште повеќе ќе се загади воздухот што го дишеме а за што? Да им биде потопло на неколку семејства кои и така се научени на ладно.
Многу благородно од твоја страна, мора да признаам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom