Мажите преферираат глупави жени

Член од
7 ноември 2011
Мислења
431
Поени од реакции
935
Ова дека жените се пасивен принцип па затоа знаат дека рмбачите мајсторите и такви занаетчии се тамам за нив, а секоја генерализација е неполна индукција, но човек/жена генерализираат бидејќи времето му/им поминува.
А тебе очигледно ти е продуктивно потрошено време ескивирањето на конкретните прашања, ама во ред е, терај си ти така, ама јас не ја сфаќам така вистинската дискусија, па ни планирам да си играм дискусија на овој начин и понатаму ;)...
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
А тебе очигледно ти е продуктивно потрошено време ескивирањето на конкретните прашања, ама во ред е, терај си ти така, ама јас не ја сфаќам така вистинската дискусија, па ни планирам да си играм дискусија на овој начин и понатаму ;)...
па ако немаш реплика на ова што го напишав тогаш ок.
 
Член од
7 ноември 2011
Мислења
431
Поени од реакции
935
па ако немаш реплика на ова што го напишав тогаш ок.
Реплицирај соодветно на моите веќе поставени прашања од претходно, ветувам дека потоа ќе ти одговорам на последново :pipi:...
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
Не спомнувам бројки што велиш избегнувам одговор бидејќи нема да ми се верува од тие причини, а и за интелектуалците важи истиот стереотип дека не се подобри од рмабачите, а да, и за интелектуалците таканаречени важи исто глупи се, исто - манири речник а поумни ќе најдеш кај некој кој учел од животот од искуството и тоа она автентично не само од книги бидејќи секоја книга вредна напишана е од лично искуство не од книги.
 
Член од
7 ноември 2011
Мислења
431
Поени од реакции
935
Не спомнувам бројки што велиш избегнувам одговор бидејќи нема да ми се верува од тие причини, а и за интелектуалците важи истиот стереотип дека не се подобри од рмабачите, а да, и за интелектуалците таканаречени важи исто глупи се, исто - манири речник а поумни ќе најдеш кај некој кој учел од животот од искуството и тоа она автентично не само од книги бидејќи секоја книга вредна напишана е од лично искуство не од книги.
Подобри не можеме да го дефинираме соодветно, нема што да се земе како репер или основа, за да понатаму биде издржана дискусијата...

Инаку, не сите сакаат интелектуалци де, ама не бидејќи се глупи, од што многу читале книги, кои не биле резултат на искуство :icon_lol: (што и да ти значи ова), туку некои интелектуалки сакаат и вакви мажи, кои симболизираат висока продуктивност и сигурно се способни да работат неколку смени ;) -

 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
Подобри не можеме да го дефинираме соодветно, нема што да се земе како репер или основа, за да понатаму биде издржана дискусијата...

Инаку, не сите сакаат интелектуалци де, ама не бидејќи се глупи, од што многу читале книги, кои не биле резултат на искуство :icon_lol: (што и да ти значи ова), туку некои интелектуалки сакаат и вакви мажи, кои симболизираат висока продуктивност и сигурно се способни да работат неколку смени ;) -

да, има секакви.
 
Член од
10 јануари 2011
Мислења
1.658
Поени од реакции
3.322
Уствари најглупави женски се такозваните интелектуалки, мисли ако завршила факултет одма станала паметна а го завршила онака за диплома, научиле манири форма речник а поента нула, башка не ги бива за секс.
Кога некоја "ителектуалка" ќе го уклучи мозокот во сексот готово пиши пропало :unsure:
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.058
Поени од реакции
1.250
Мажите не преферираат глупави жени,туку плавуши..а незнам оти плавушите ги сметате како глупачи..
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
Еден Турчин ми рече Абе од тој што го ебеш не барај памет!
 
Член од
1 декември 2011
Мислења
2.680
Поени од реакции
3.053
Уствари најглупави женски се такозваните интелектуалки, мисли ако завршила факултет одма станала паметна а го завршила онака за диплома, научиле манири форма речник а поента нула, башка не ги бива за секс.
Osven sto zavrsile fakultet, koi drugi karakteristiki gi imaat intelektualkite? Ne ti davaat?
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
Osven sto zavrsile fakultet, koi drugi karakteristiki gi imaat intelektualkite? Ne ti davaat?
Цел живот со нив си имам работа за давање даваат одма они се еманципирани и тоа од прв состанок одма секс!
--- надополнето: 28 мај 2012 во 09:54 ---
Osven sto zavrsile fakultet, koi drugi karakteristiki gi imaat intelektualkite? Ne ti davaat?
Цел живот со нив си имам работа за давање даваат одма они се еманципирани и тоа од прв состанок одма секс!
 
Член од
14 мај 2011
Мислења
374
Поени од реакции
388
Само да им поставам едно кратко прашање на жестоките поборници на оваа тема:

Дали нивната мајка е маж?

По мојата скромна логика, мора да е, бидејќи ако е жена, очигледно ги наследиле погрешните гени :свиркам:
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.700
Поени од реакции
19.737
Можеби има донекаде вистина, само во момент кога мажите сакаат таква жена покрај себе пред се да не се замара со објаснувања, полесно да лаже и изневерува, или чиста разонода и ако е згодна да го видат со неа низ град, општо земен пример, некој кој ти значи и тие убаво со него во принцип глуп ли е? без разлика колку и да е инфериорна работата која ја споделуваш во моментот бараш некого со кого можеш да споделиш нешто да комуницираш, со глуп човек нема комуникација има само вадење од такт, да му се невиди другар коа бираш глеаш два и два да знае да имаш што да праиш муабет со него, па негали женска, и за секс е многу битно да е паметна инаку ќе ебеш статуетка само у алфа поза - толку и сече... џизас.
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
Само да им поставам едно кратко прашање на жестоките поборници на оваа тема:

Дали нивната мајка е маж?

По мојата скромна логика, мора да е, бидејќи ако е жена, очигледно ги наследиле погрешните гени :свиркам:
Konkretno za majka mi zena bila i toa na vremeto na sexualnata revolucija koa i go bapnal i ja napolnil mojot buduci ocet (mi go skiseli zivotot), bila extra slobodna zenska baska mlada i lijepa i odma od prva me sklepale mene e sea posle taa slobodnata hipichka me ostaila, nejse imase za mene koj da bere gajle taka da zenite se glupi ustvari toa go kazal gauthama Sidharta Buda a vie toj mnogu go cenite.
--- надополнето: 28 мај 2012 во 10:32 ---
Можеби има донекаде вистина, само во момент кога мажите сакаат таква жена покрај себе пред се да не се замара со објаснувања, полесно да лаже и изневерува, или чиста разонода и ако е згодна да го видат со неа низ град, општо земен пример, некој кој ти значи и тие убаво со него во принцип глуп ли е? без разлика колку и да е инфериорна работата која ја споделуваш во моментот бараш некого со кого можеш да споделиш нешто да комуницираш, со глуп човек нема комуникација има само вадење од такт, да му се невиди другар коа бираш глеаш два и два да знае да имаш што да праиш муабет со него, па негали женска, и за секс е многу битно да е паметна инаку ќе ебеш статуетка само у алфа поза - толку и сече... џизас.
Za boldiranovo braos!
zena i pamet magare i muzika ustvari da definirame pamet ako pod toa se podrazbira instrumentalizacija na umot za potrebite na voljata i ambiciite togas se extra pametni snaodlivi itri duri i mudri zatoa im ide mehanicko ucenje kao jazici na primer.
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.700
Поени од реакции
19.737
Konkretno za majka mi zena bila i toa na vremeto na sexualnata revolucija koa i go bapnal i ja napolnil mojot buduci ocet9 mi go skiseli zivotot), bila extra slobodna zenska baska mlada i lijepa i odma od prva me sklepale mene e sea posle taa slobodnata hipichka me ostaila, nejse imase za mene koj da bere gajle taka da zenite se glupi ustvari toa go kazal gauthama Sidharta Buda a vie toj mnogu go cenite.
--- надополнето: 28 мај 2012 во 10:32 ---
Za boldiranovo braos!
zena i pamet magare i muzika ustvari da definirame pamet ako pod toa se podrazbira instrumentalizacija na umot za potrebite na voljata i ambiciite togas se extra pametni snaodlivi itri duri i mudri zatoa im ide mehanicko ucenje kao jazici na primer.
И за овој твој болд браос! Нема потреба од повеќе пофалби :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom