Лектири

Член од
8 септември 2011
Мислења
88
Поени од реакции
110
helpppp ,mi treba za utre beleska za avvtorot France Presernn......ako ima nekojj nekaa mi pratii ....plss ... ;)
 

Biljbilj08

1987
Член од
19 ноември 2011
Мислења
698
Поени од реакции
312
Вака сега, утре ја обработувам лектирата "Слово за походот Игореев" , и ми треба кратка содржина да ми напишете што се работи во лектирата
Фала однапред
 
Член од
8 септември 2011
Мислења
88
Поени од реакции
110
Н.В.Гогољ „Избор од расказите“ ja ima ne koj napisanooo mi trebaaa .........neka mi ja prati hitno mi treba za utreee ..... plsss :( :)))))
 
Член од
30 август 2011
Мислења
32
Поени од реакции
2
Читав лектири дур бев средно,ама пошто ме тераа професорите,а и некои лектири ми оставија впечаток."Чичко Горио" и "Дундо Марое" на пр.
Може нешто да ми кажеш за Дундо Марое в ократко делче? (y)
 
Член од
24 октомври 2011
Мислења
50
Поени од реакции
75
ПОМОШ!! :notworthy: Ми треба раскажана Калеш Анѓа ако има некој :( ама итно ми е... ве молам :)
 
Член од
26 јануари 2013
Мислења
3
Поени од реакции
0
Јас сум 4та година средно и ми треба есеј за книгата „Генералот на мртвата војска“, стварно би ви била многу благодарна ако некој ми даде нешто што има :) фала ви однапред на љубезните:)
 
Член од
28 јануари 2013
Мислења
8
Поени од реакции
0
ми треба помош! треба да направам внатрешна и надворешна анализа на ликовите Арсо и Глигор од романот "Пустина"-Ѓорѓи Абаџиев. ве молам ми треба до утре.
 
Член од
17 февруари 2013
Мислења
2
Поени од реакции
0
Дали ке мозе некој за утре да ми ја најде прераскажана калеш анга :confused:
--- надополнето: 28 февруари 2013 во 17:24 ---
Дали ке мозе некој за утре да ми ја најде прераскажана калеш анга :confused:
 
Член од
14 март 2013
Мислења
50
Поени од реакции
33
Се надевам дека некој ќе ми помогне,за утре итно ми е..Еве 4 теми кој може нека напише тука.
1.ТАТЈАНА ЛАРИНА-tipicen pretsavnik na ruskata zena od visokoto opstestvo.
2.LIKOT EVGENIJ ONEGIN-od istoimeniot roman na Puskin.
3.LIKOT NA CAJLD HAROLD -od istoimentiot roman .
4.Ljubovnite i patriockite custva vospeani vo sonetniot venec na F.Preshern;
 
Член од
23 јуни 2015
Мислења
2
Поени од реакции
0
ve zamoluvam ako moze da mi ja raskazete lektirata Dvorec na opacini od Risto Davcevski. Ve molam itno mi e. Sekoj odgovor mi e dobredojden. Vi blagodaram odnapred. :unsure::unsure::unsure::unsure::unsure::unsure::unsure:
 
Последно уредено:
Член од
23 јуни 2015
Мислења
2
Поени од реакции
0
се извинувам дали ја имате раскажано лектирата Дворец на опачини од Ристо Давчевски? Јас ја имам прочитано но не ја разбирам. Ве молам ако ја имате пишете ми. Фала однапред
 
Член од
8 јули 2015
Мислења
118
Поени од реакции
53
Јас сите лектири што ни беа задолжителни во основно сум ги читал ама сите до една, а веќе во средно не сум фатил ни една да прочитам бидејќи беа многу здодевни. А сум читал и книги надвор од школска програма кои се далеку поинтересни и поубави одколку овие школски задолжителни.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom