Легија на Странците

Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.052
Поени од реакции
12.936
Тоа што имам слушнато ко цифра ми имало останато, иако точно не праи баш логика ради тоа со буџетот на армијата. Ама ризикот е огромен, се потпишува договор дека не се одговорни за твоја смрт и многу умираат уште на тестовите. А и нивната задача е огромна ко што знам во Африка интервенират цело време кога ќе затреба. Па ако има некој точна бројка на платата од нет нека прати, јас вака имам слушнато..
 

PsychoalieN

Омлет мастеР
Член од
12 јули 2009
Мислења
1.703
Поени од реакции
1.411
оваа тема ја отварам чисто онака што се заинтересирав за се што се дешава
за ниските плати за невработуванјето кај нас за зи хадистите што војуваат во сирија и ред други работи
Има веќе ваква тема.

Платата јас имам слушнато дека е и до 4 милиони евра месечно на тие што се во првите редови
4 милиони месечно е невозможно, тогаш колкав буџет имаат, нешто што се брои во квадрилиони?[DOUBLEPOST=1408735254][/DOUBLEPOST]
Тоа што имам слушнато ко цифра ми имало останато, иако точно не праи баш логика ради тоа со буџетот на армијата. Ама ризикот е огромен, се потпишува договор дека не се одговорни за твоја смрт и многу умираат уште на тестовите. А и нивната задача е огромна ко што знам во Африка интервенират цело време кога ќе затреба. Па ако има некој точна бројка на платата од нет нека прати, јас вака имам слушнато..
Плата
 
А

Атомската мравка

Гостин
Подобро оди камион вози барем посигурно ти е, да одиш да си го ризикуваш животот за 1000-2000 евра треба да си ептен глупак поготово кога војуваш за туѓа држава.
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.033
Поени од реакции
14.966
Подобро оди камион вози барем посигурно ти е, да одиш да си го ризикуваш животот за 1000-2000 евра треба да си ептен глупак поготово кога војуваш за туѓа држава.
Туѓа држава? Се борат за пари, зависност од војна, илјада причини имаш. Тоа е истото ко да се пишиш бугарин за да заминиш во Европа по подобра живот. на тоа сметај како работа. Несекојдневна би рекол.
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Никогаш. Треба да си нетокму за да си го ризикуваш животот за пари........ и 1.000.000 евра да стануваат во прашање, пак човек не треба да ризикуваo_O
 
Член од
10 март 2014
Мислења
1.018
Поени од реакции
1.275
Имам слушано дека психички те тестирале демек на некое младо момче му рекле цела фамилија дека му починала и овај целиот избезумен го избркале или не знам што биднало секако тоа било лага го тестирале
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.033
Поени од реакции
14.966
Имам слушано дека психички те тестирале демек на некое младо момче му рекле цела фамилија дека му починала и овај целиот избезумен го избркале или не знам што биднало секако тоа било лага го тестирале
извор? Или маалски муабет?
 
Член од
10 март 2014
Мислења
1.018
Поени од реакции
1.275
И препоставувам го одбиле во FFL, па заминал во полиција. Еднакво на маалски муабет.
Па нормално бе брат јас никаде не реков дека е 100% не можам да потврдам дека детето ја кажуваше вистината
 
Член од
15 февруари 2012
Мислења
2.680
Поени од реакции
1.805
Имав еден другар беше снајперист, зимаше 2-3 илјади евра мислам не сум сигурен ама одприлика толку а може и помалце околи илјада и нешто, одамна беше сум забораил, ама мајка му почина и мораше да избега, сега е на црната листа у Франција.

Вика таму старешините те шамаарат како сакаат, и било многу сурово ама и интересно сепак кој како си ја наредил :)

Иначе за тоа писхичките тестови точно, баш кажуваше другаров, такви некој ретардирани болни прашања поставуваат....
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.033
Поени од реакции
14.966
Па нормално бе брат јас никаде не реков дека е 100% не можам да потврдам дека детето ја кажуваше вистината
Па што трескаш зелени. Тие од тебе прават убиец. Нив не ги интересира дали имаш семејство. Со пријавување во ФФЛ имаш едно семејство. Легијата. Нив не им треба сентиментален плачко.
 
Член од
10 март 2014
Мислења
1.018
Поени од реакции
1.275
Па што трескаш зелени. Тие од тебе прават убиец. Нив не ги интересира дали имаш семејство. Со пријавување во ФФЛ имаш едно семејство. Легијата. Нив не им треба сентиментален плачко.
А тие како ќе знаат дека не си плачко на челото ли ти пишува
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.033
Поени од реакции
14.966
А тие како ќе знаат дека не си плачко на челото ли ти пишува
Блазе си ти ако мислиш дека со молба и таксена марка би те примиле. Побрзо ќе станеш генерал во АРМ, отколку обичен регрут на ФФЛ.
 
Член од
10 март 2014
Мислења
1.018
Поени од реакции
1.275
Блазе си ти ако мислиш дека со молба и таксена марка би те примиле. Побрзо ќе станеш генерал во АРМ, отколку обичен регрут на ФФЛ.
Па нормално дека не е така лесно што се трудам јас да објаснам од преѓе а јас мислам дека никаде не потенцирав дека сакам да станам нивни член
 

Kajgana Shop

На врв Bottom