Купување преку интернет (генерална дискусија)

Член од
25 ноември 2013
Мислења
1.634
Поени од реакции
1.489
кај мене на самата страна ми покажува кај се наоѓа пратката немам приметено дали и порано било вака.
И кај мене покажува ама погрешно.на али кажува ова.
2014.03.22 14:07 (GMT-7): Departure from outward office of exchange

а на италијанскиот сајт за тракинг покажува дека е у милано.
  • Inviato dall'estero (CN) al centro postale di CSI MILANO LINATE in data 11-APR-2014
  • Accettato dal centro postale di CSI MILANO LINATE in data 11-APR-2014
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.540
Поени од реакции
2.592
здраво дечки,сакам да прашам дали некој има купувано од следната страна,
http://www.autokaitse.ee/ ( поточно ми треба да го порачам следниот дел-
http://www.autokaitse.ee/citroen-c-elysee-2012-engine-shield)

па ако има некој порачувано нешто,сигурност ,испорака,ова она.нека ми пише.
фала.
 
Член од
7 март 2013
Мислења
36
Поени од реакции
6
Здраво на сите :).
На алиекспресс најдов едни тренерки доста ефтини, а достава е бесплатна преку DHL.
Па би сакал да споделам со вас, да не имате случајно земено и вие од овој продавач дека некако ми е сомнителен да нуди бесплатна достава преку DHL.
Во продолжение линк од тренерките:
http://www.aliexpress.com/store/product/Men-s-applique-pants-sports-pants-plus-velvet-thickening-long-trousers-free-shipping/1186874_1738127418.html


Поздрав
 
Член од
21 октомври 2011
Мислења
1.726
Поени од реакции
2.544
Здраво на сите :).
На алиекспресс најдов едни тренерки доста ефтини, а достава е бесплатна преку DHL.
Па би сакал да споделам со вас, да не имате случајно земено и вие од овој продавач дека некако ми е сомнителен да нуди бесплатна достава преку DHL.
Во продолжение линк од тренерките:
http://www.aliexpress.com/store/product/Men-s-applique-pants-sports-pants-plus-velvet-thickening-long-trousers-free-shipping/1186874_1738127418.html
Преварант.
 
Член од
5 август 2011
Мислења
100
Поени од реакции
2
Член од
25 ноември 2013
Мислења
1.634
Поени од реакции
1.489
Сакам да ве прашам дали некој има нарачано тв од aliexpress се разбира кинески како се што се дали се добри? На неколку од нив има бесплатна достава ДХЛ. Еве еден на пр. http://www.aliexpress.com/item/Tcl-le42d59-42-lcd-intelligent-led-1-on-1-league-built-in-wifi/1798117532.html
Фала. :)
Product Description
Item specifics and Product Description .
pls look web store : www.timi365.com .


dear friend .
aliexpress store product is just propaganda .
Don't sell . Please understand .

После ова има оставено некој сајт.колку ја шо сфатив овај не е за продажба,туку е само реклама,а за да купиш треба да идеш на сајтот и таму од коа ќе платиш којзнае што ќе ти пратат,а на парите можеш да им кажеш чао.
 
Член од
8 ноември 2010
Мислења
22
Поени од реакции
10
До колку тежина е дозволено за да не ти наплатат царина?
Ако е над кило, независно колку чини, цариникот ја проверува робата. Најчесто до 45 евра не те царинат, но некогаш го толкуваат закон за до 22 евра па ќе треба да платиш 33% плус на сумата.
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363
Сакам да ве прашам дали некој има нарачано тв од aliexpress се разбира кинески како се што се дали се добри? На неколку од нив има бесплатна достава ДХЛ. Еве еден на пр. http://www.aliexpress.com/item/Tcl-le42d59-42-lcd-intelligent-led-1-on-1-league-built-in-wifi/1798117532.html
Фала. :)
Немој.
Оди во Техномаркет, Нептун, АМЦ, Сетек... имаш лцд-а и лед-ој од 10 000-13 000 денари 32инчи, си плаќаш поштено си добиваш и гаранција 1-2 години, патем 70 пати се поарни него овај на линков.
 
Член од
3 јуни 2009
Мислења
353
Поени од реакции
351
Дечки еден мој совет до сите почетнци кои планираат или веќе имаат порачано порачки од алиекспресс.
Продавачите на сајтот се најискрени, едиствено што ја зафркаваат работата се нашите во пошта.
Штом видите дека пратките ви се пратени во пошта, уште истиот ден одите оти ќе ви „исчезнат".
Пример јас порачав како почетник 2 пратки, од кои таа новата ја зедов а таа старата што дојде порано од новава „исчезна" ...Затоа одма штом видете дека дојдени ви се одите, оти ништо не правите.
Исто така му се заблагодарувам Acereal за одвоеното време и замарање со мојот проблем кој се влечкаше месец и нешто, оти да не ме упатеше тој јас сеуште ќе чекав известие од поштарот а тоа ќе се случеше никогаш.

Поздрав,и се најубаво :).
Ако може во ПП да ми објасниш што се случило со пратката и поштата, бидејќи јас месец и пол чекам пратка од Шведска (нема врска со купување преку интернет), бидејќи никој нема информација што се случило, па да барам чаре.
 
Член од
21 октомври 2011
Мислења
1.726
Поени од реакции
2.544
Нуди бесплатна поштарина преку дхл и тоа е единствена опција за испорака. Нема ниту една оценка досега. Кликни го линкот за некоја недела и ќе видиш дека ќе ги нема ниту тренерките ниту продавачот.
 
Член од
31 декември 2009
Мислења
569
Поени од реакции
142
imal li nekoj iskustvo so frozen order na aliexpress??
ke gi vrati praive stranava ili da se oprostam od niv?
nema dispute da stisnam samo da cekam sto ke se sluci ke vidime.
 
Член од
21 октомври 2011
Мислења
1.726
Поени од реакции
2.544
imal li nekoj iskustvo so frozen order na aliexpress??
ke gi vrati praive stranava ili da se oprostam od niv?
nema dispute da stisnam samo da cekam sto ke se sluci ke vidime.
Ако излезе дека продавачот е преварант, ќе ти ги вратат парите. Ако не е (што е малку веројатно), ќе ти стигне пратката. Почекај некој ден додека го решат случајот и уште неколку работни дена откако ќе ти ги вратат парите, додека ти се појават на сметка.
 
Член од
5 август 2009
Мислења
1.295
Поени од реакции
484
imal li nekoj iskustvo so frozen order na aliexpress??
ke gi vrati praive stranava ili da se oprostam od niv?
nema dispute da stisnam samo da cekam sto ke se sluci ke vidime.
Мене ми вратија пред една недела. Така да не се секирај, ќе ги вратат.
 
Член од
31 декември 2009
Мислења
569
Поени од реакции
142
fala mnogu na pomosta.
ne e nekoja golema suma 1000 denari ama zosto da im gi dadam:)
vikam aj nov e prodavacot i me izlaza cenata mnogu niska bese za satori 500 den 1.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom