Купување преку интернет (генерална дискусија)

Член од
10 февруари 2013
Мислења
190
Поени од реакции
106
Почекај ако треба ќе ти стигне дома известување за да испратиш податоци ако не треба ќе ти го испратат директно дома.
ti stasa lu telefonot, kolku plati doplata ?

Sent from my SM-G530FZ using Tapatalk
 
Член од
10 февруари 2013
Мислења
190
Поени од реакции
106
Почекај ако треба ќе ти стигне дома известување за да испратиш податоци ако не треба ќе ти го испратат директно дома.
ti stasa lu telefonot, kolku plati doplata ?

Sent from my SM-G530FZ using Tapatalk
 
Член од
19 април 2013
Мислења
2.004
Поени од реакции
2.100
Луѓе сакам да го нарачам ова http://www.bhphotovideo.com/c/product/1126595-REG/intel_7260hmwdtx1_r_bluetooth_4_0_wi_fi_bluetooth_combo.html, колку ке ми фркнат давачки?
две шишиња ракија и едно кафе :D

оти е мало може и така да помине, да не се замарат да го отварат. инаку на компјутерски делови мислам само 5% ддв има. царина нема.
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Дечки ме интересира дали има некој нарачувано од gearbest ? За колку време стигаат пратките дали е како на алиекспрес околу 3-4 недели да се чека .. и дали работите се во глобала како што е кажано во огласите .
 
Член од
15 ноември 2011
Мислења
314
Поени од реакции
30
Дечки ме интересира дали има некој нарачувано од gearbest ? За колку време стигаат пратките дали е како на алиекспрес околу 3-4 недели да се чека .. и дали работите се во глобала како што е кажано во огласите .
Јас нарачувам стално ама без број за следење и без заштита не порачувај нема да ти ги вратат парите.Во глобала стасува се исправно во ред супер е само заштита и број за следење.
 

PsychoalieN

Омлет мастеР
Член од
12 јули 2009
Мислења
1.703
Поени од реакции
1.411
Јас нарачувам стално ама без број за следење и без заштита не порачувај нема да ти ги вратат парите.Во глобала стасува се исправно во ред супер е само заштита и број за следење.
На каква заштита мислиш?
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Значи алиекспрес се поасолни од нив.
 
Член од
19 април 2013
Мислења
2.004
Поени од реакции
2.100
gearbest колку што знам се продавница, а не пазар како aliexpress. на алиескпресс имаш еден куп продавници и продавачи, геарбест се една продавница.
и заштита си има иста како и кај секоја онлајн продавница
http://www.gearbest.com/about/warranty-and-return.html#item1
 

Waverly Raven

Valedictorian
Член од
3 мај 2013
Мислења
152
Поени од реакции
78
Јас пред некој ден порачав очила за сонце од една страна и единствена опција беше преку DHL... Остај шо си платив shipping, туку кога стигна пратката ми побараа околу 2000 ден плус за лежарина, царина, данок и шпедиција-добро познато на сите, но еве јас не бев запознаен.
Со DHL, NEVER AGAIN!
 
Член од
7 јануари 2015
Мислења
915
Поени од реакции
594
Јас пред некој ден порачав очила за сонце од една страна и единствена опција беше преку DHL... Остај шо си платив shipping, туку кога стигна пратката ми побараа околу 2000 ден плус за лежарина, царина, данок и шпедиција-добро познато на сите, но еве јас не бев запознаен.
Со DHL, NEVER AGAIN!
Mene za mobilen lezarina mi zedoa vo dhl 1000 den za edna vecer. Drugoto bese plus vo carina, mislam 18% ddv. Dhl nikogas povece!
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Дрес има некој нарачано од Али Експрес?
Едно 50-70 дреса :D нарачај си слободно одлични се е сега имаш едни поефтини т.е побатал им е принтот али гледај од тие што се по 20-21$ се добри .
 

Kajgana Shop

На врв Bottom