Купување преку интернет (генерална дискусија)

Член од
28 јули 2014
Мислења
66
Поени од реакции
13
Друже и овој сајт ://www.faspeed.com/ и тој да не е лажен пошто ми вика дека робата ми е во Македонија ?
Самиот број за следење е лажен, не е сајтот лажен.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

PsychoalieN

Омлет мастеР
Член од
12 јули 2009
Мислења
1.703
Поени од реакции
1.411
Друже и овој сајт ://www.faspeed.com/ и тој да не е лажен пошто ми вика дека робата ми е во Македонија ?
Како што ти кажа @total се што е преку Yanwen се фиктивни тракинзи и секогаш покажуваат дека робата е стигната на местото каде што треба да стигне. Некогаш дури има и некој екстра ствари само за да биде поубедлив а можеби робата и воопшто не е транспортирана. Ти останува само да чекаш и да се надеваш дека ке ти дојде.
 
Член од
14 август 2010
Мислења
1.150
Поени од реакции
1.375
Па не знам за фаспед, немам искуство со него а и кога сум добивал пратки со јанмен тракинг немало проблем си дошле уредно пратките по околу 6-7 недели, само шо тракингот на јанмен немаше врска со пратката - беше фол али не значи дека пратката не е пуштена.. Разумеш.... :pos:
 
Член од
30 октомври 2010
Мислења
221
Поени од реакции
127
Ми изгледа ажурно а да е фејк

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
 

PsychoalieN

Омлет мастеР
Член од
12 јули 2009
Мислења
1.703
Поени од реакции
1.411
Па не знам за фаспед, немам искуство со него а и кога сум добивал пратки со јанмен тракинг немало проблем си дошле уредно пратките по околу 6-7 недели, само шо тракингот на јанмен немаше врска со пратката - беше фол али не значи дека пратката не е пуштена.. Разумеш.... :pos:
Разумем ама јас го имав пробемот со таква пратка од фамозниот Yanwen. Пратката као патуваше од Кина а типот ме убедуваше дека секој момент треба да стигне. Не беа кој знае колку пари 25$. Првиот пат ја чекав 2 месеца ја немаше а на тракингот пишуваше дека е стигната ко по обичај и тоа во рекорден рок од 14 дена.Му пишав дека е као стигната но нема ни трага ни глас ми вика има проблем со системот некаде залутала и као ај ке ти пратам нова. Прати нова со друг тракинг на кој за недела дена се појави дека е во Скопје а од неа намаше трага. Почекав месец и пол и пак не стигна. Ми ги врати парите без проблем но следниот ден видов 2 негативни коментари во кој стоеше дека повеќе од три месеци чекаат од него и ништо. И не ми е прв пат. И пред тоа имав проблем со Yanwen.[DOUBLEPOST=1441140110][/DOUBLEPOST]
Ми изгледа ажурно а да е фејк

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
Вака треба да ти пишува кога тракингот е ок и кога пратката е стигната во МКД.

Macedonia (the former Yugoslav Republic of), SKOPJE 1003 OFFICE OF EXCHANGE, Send item to domestic location (Inb)
Macedonia (the former Yugoslav Republic of), SKOPJE 1003 OFFICE OF EXCHANGE, Receive item at office of exchange (Inb)

Се додека ова не го видиш или тракингот е фејк или не е стигната. Ништо друго освен ова не е релевантно
 
Член од
15 ноември 2011
Мислења
314
Поени од реакции
30
2015-09-07 09:43, Macedonia (the former Yugoslav Republic of), SKOPJE 1003 OFFICE OF EXCHANGE, Receive item at office of exchange (Inb)
Број некој од овие да се јавам да видам зошто праткава од некни стој таму ?
 

PsychoalieN

Омлет мастеР
Член од
12 јули 2009
Мислења
1.703
Поени од реакции
1.411
2015-09-07 09:43, Macedonia (the former Yugoslav Republic of), SKOPJE 1003 OFFICE OF EXCHANGE, Receive item at office of exchange (Inb)
Број некој од овие да се јавам да видам зошто праткава од некни стој таму ?
10 работни дена е максимумот што пратката може да ги помине во пошта 1003 без празници. Синоќа беше празник што значи неработен 02/3105105 и 02/2401600
 
Член од
19 април 2013
Мислења
2.004
Поени од реакции
2.100
2015-09-07 09:43, Macedonia (the former Yugoslav Republic of), SKOPJE 1003 OFFICE OF EXCHANGE, Receive item at office of exchange (Inb)
Број некој од овие да се јавам да видам зошто праткава од некни стој таму ?
022401876

не им се јавувај ќе ти цркаат што ги вознемируваш/ подобро чекај писмо и после прати им маил на ciposta@custom.gov.mk
:(
 
Член од
15 ноември 2011
Мислења
314
Поени од реакции
30
022401876

не им се јавувај ќе ти цркаат што ги вознемируваш/ подобро чекај писмо и после прати им маил на ciposta@custom.gov.mk
:(
На пратка од 20$ да платам царина ??

10 работни дена е максимумот што пратката може да ги помине во пошта 1003 без празници. Синоќа беше празник што значи неработен 02/3105105 и 02/2401600
Управата работела до 4 сатот да сум се јавел утре.. Ами јас не е проблем можам пратките до вгодина да ги чекам или да се загинат пример не е проблем..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom