Купување преку интернет (генерална дискусија)

дЏанго

Gunslinger
Член од
21 август 2010
Мислења
366
Поени од реакции
791
Не сум во тек со даноциве, колку би требало да платам за нарачка на книги со вкупна цена од околу $40 од amazon?
 

Skorp

That guy...
Член од
30 јуни 2010
Мислења
1.173
Поени од реакции
2.112
Mi treba web strana za naracuvanje naocari za sonce original sto ima delivery u MKD?
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Кажи која конкретна марка па ке најдеме нешто или како што кажа @Fringe ebay му е мајката.
И ако имаш време аукции да следиш многу убави работи ем нови ем по дампинг цени се купуваат
 
Член од
23 февруари 2011
Мислења
1.058
Поени од реакции
1.624
Пред некоја недела купив еден продукт од amazon.de кој чинеше околу 15 евра или 900ден, сега кога си ја проверував сметката (во комерцијална банка) забележав дека од сметката се минусирани 3000ден. Каде е грешката и како може да си ги повратам вишокот пари што ми се одземени?
 

PsychoalieN

Омлет мастеР
Член од
12 јули 2009
Мислења
1.703
Поени од реакции
1.411
Пред некоја недела купив еден продукт од amazon.de кој чинеше околу 15 евра или 900ден, сега кога си ја проверував сметката (во комерцијална банка) забележав дека од сметката се минусирани 3000ден. Каде е грешката и како може да си ги повратам вишокот пари што ми се одземени?
Убаво го прегледа производот? 15 евра беше со се поштарина или само производот беше 15 евра + поштарина? Грешката тука е релативна работа додека не се утврди од каде е. Прво побарај извод од банка и тоа што побргу сооглед на тоа што е поминато повеќе од недела сигурно веке е прокнижен па да видиш од каде ти се извлечени. Потоа ке си ги враќаш назад доколку се утврди дека има грешка од нивна страна.
 
Член од
23 февруари 2011
Мислења
1.058
Поени од реакции
1.624
New Picture.jpg Сметката од амазон е на 15.61 евро тоа е сигурно убаво проверив а на извод од комерцијална банка е следното
 

PsychoalieN

Омлет мастеР
Член од
12 јули 2009
Мислења
1.703
Поени од реакции
1.411
Прегледај го приврзокот 124348 Сметката од амазон е на 15.61 евро тоа е сигурно убаво проверив а на извод од комерцијална банка е следното
Аха еве што е проблемот. Ти си се зачленил во amazon prime, можеби си кликнал и ненамерно си се зачленил но фактот е тој. Има 30 дена free trial. После истекот на тие 30 дена амазон си го наплаќа членството. Nach Ende Ihrer Probemitgliedschaft kostet Prime EUR 49,00/Jahr. Sie können Ihre Probemitgliedschaft jederzeit kündigen (По завршувањето на промотивниот период членството годишно чини 49 евра. Може да се стопира во секое време) Во овој случај мислам дека грешката е ненамерна и твоја и дека нема да можеш да си ги повлечеш парите затоа што добрволно си се зачленил.
 
Член од
23 февруари 2011
Мислења
1.058
Поени од реакции
1.624
Фала на помошта, баш тоа што го наведе е "проблемот" го деактивирав членството и ми стигна маил дека ќе ми ги рефундираат парите. уште еднаш фала
 

PsychoalieN

Омлет мастеР
Член од
12 јули 2009
Мислења
1.703
Поени од реакции
1.411
Фала на помошта, баш тоа што го наведе е "проблемот" го деактивирав членството и ми стигна маил дека ќе ми ги рефундираат парите. уште еднаш фала
Нема проблем :) Супер тогаш јас мислев дека не може рефундирање но добро е :)[DOUBLEPOST=1436388573][/DOUBLEPOST]
NEW WAYFARER LITEFORCE - Polarised

Nemam koristeno ebay do sea inace.
Fala za odgovorite decki
Да почнеш да користиш затоа што таму ги најдов.
 

Skorp

That guy...
Член од
30 јуни 2010
Мислења
1.173
Поени од реакции
2.112
Нема проблем :) Супер тогаш јас мислев дека не може рефундирање но добро е :)[DOUBLEPOST=1436388573][/DOUBLEPOST]

Да почнеш да користиш затоа што таму ги најдов.

Moze link sto nosat mkd?
 

PsychoalieN

Омлет мастеР
Член од
12 јули 2009
Мислења
1.703
Поени од реакции
1.411
Moze link sto nosat mkd?
Линк 1
Линк 2 Линк 3 (овие ми ги прати едно другарче од Лондон доставуваат до МКД но цената е малку поголема)

Ако најдам уште некоја проверена што го има тој модел и што испорачуваат до МКД ќе ја постирам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom