Крушево

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.209
Поени од реакции
4.756
Приватно сместување во Крушево? Инфо нешто?

Бев пред еден месец на 10 дена и стварно убаво си поминавме па се договараме со друштво да го посетиме еден викенд пак после колоквиумска, па би било убаво некој-а форумџија/форумџика ако има од таму да ме извести по пп да го/ја прашам некои работи :)
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Прекрасно градче, го обожувам Крушевскиот чист планински воздух :)
 

Anne.

~ Happiness In Slavery.
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.284
Дечки инфо за приватен смештај нешто?
Кој може да ми помогне нека ми прати пп :)
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
Пред две недели пратив еднен Маил до општината со неколку идеи околу средување на просторот помеѓу спомен куќата на Тоше Проески, гробиштата и Македониумот. Кој според мене би требало да прерасне во еден огромен парк/плоштад. Секако не добив никаков одговор до сега. Ме интересира дали знае некој како може директно да се изконтактира градоначалникот, зошто очигледно маил адресата што е н аофицијалната страна за Крушево никој не ја користи.
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Не сум видел дека има тема за мојот роден град(че) :)
Отсега па натаму, на кој да му треба инфо за сместување нека ме исконтактира мене, ќе му најдам сместување, не е проблем :)
Убаво местенце е за да се одмориш, да се напиеш, да прошеташ, и да вдишеш чист планински воздух.
@dzonyb џабе пишуваш, сигурен сум дека нема никој да ти врати :), дури и да ти најдам некако контакт до градоначалникот, џабе ти е, нема да те послушаат :D
 
Член од
10 август 2008
Мислења
689
Поени од реакции
1.826
После Скопје, Крушево е местото кај што буквално имам израснато особено зимно време и сум поминал најубав период од детството. Поради тоа што има роднини таму секогаш го посетувам градот 4-5 пати во годината. Лиснатите ѓевреци кај Ѓоко, топеното сирење кај Скар, локумот, шетањетто до Гумење, терените, до Св. Преображение, чистиот воздух, свежите лета се ова ми е рај за душа. Да не ја заборавам и Панорама. Во Панорама толку Нови години имам прославено, коријата околу Панорама па се до терените е местото каде што секогаш се враќам, кој прошетал по таа патека таму знае како е.
Штета што градот измура и едиснтвено се спомнува само на 2-ри Август и толку. А градот е преубав има многу потенцијал, но ете ќе стане град на пензионери.
 
Член од
6 јуни 2014
Мислења
55
Поени од реакции
47
Во Крушево сум била два пати - септември 2012-та и октомври 2013-та. Го обожавам оваа мало планинско гратче, како да е собран цел мал свет таму. Ми се допаѓаат луѓето, сите се почитуваат, се знаат... а како зборуваат со Тоше, никогаш не сум слушнала некој да зборува со толку љубов и почит во гласот.
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
prasanje
kako tece zivotot na DEVOJCETO,kade e,kaj kogo,sto raboti,familija i dr.
na Stojanco i Bosilka ,strelani kako Partizani vo 1943 g. ( N.N.B. )
 

Skorp

That guy...
Член од
30 јуни 2010
Мислења
1.173
Поени од реакции
2.112
Да препорача некој ресторан у Крушево ? Го фалат Крушево по сирењето во фурна... па да пробам.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.286
Има ли снег мометално (и за по пат прашувам, Плетвар и сл.)?
Патот до таму каков е, моментално?
 
Член од
6 мај 2021
Мислења
699
Поени од реакции
1.290
Некој инфо во кои денови и од колку до колку часот работаат Македониумот и Спомен куќата на Тоше Проески ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom