Крива Паланка

GUSAR-VMRO

МАКЕДОНИЈА ЗАСЕКОГАШ!
Член од
27 јануари 2005
Мислења
635
Поени од реакции
7
mislam deka ne e blagodarno jas da zboruvam za mojot roden grat, no povelete VIE!

Pozdrav
 

Wolf Pack

ThE ChieF
Член од
24 јули 2005
Мислења
783
Поени од реакции
5
Баш обратно е, твоја должност е да ставеш слики и описи. Ние само ќе коментираме на нив.
 

schtranga

Кратовчанче
Член од
7 август 2005
Мислења
1.295
Поени од реакции
18
imam edna drugarka zivee u s.Uzem bev na dvapati na gosti kaj nea , ali za zal samo pominav niz gradot ne sum go setala
 
Член од
6 септември 2005
Мислења
34
Поени од реакции
4
Kriva Palanka .... mislam deka poveceto lugje koi imaat vrska so Kr.Palanka ja vikaat samo PALANKA.

Ne znam mnogu za gradot. Imam otideno samo dvapati.

Ednas (po rabota) .... bev da pravam nekakvi istrazuvanja po shkolite vo Palanka. I golem pozitiven vpecatok mi ostavija profesorite. Se secavam deka bev mnogu prijatno iznenaden od taa sredba so nekolkute direktori i profesori od Palanka. Celite bea ona sto bi se reklo "lugje na mesto". Osobeno dobro "balansiraa" so meshavinata na nadmenost i gostoprimstvo. Mislam deka site Palanchani se takvi. Mozebi gresam, no mislam deka se lugje koi drzat do sebe a sepak mozat i toa kako da se druzat idabidat gostoprimlivi. (toa e moj vpecatok).

Vtorpat bev vo Palanka samo na pominuvanje bidejci krajnata destinacija ni' bese manastirot Sv. Joakim Osogovski. Za ova povece ne znam sto da kazam. Toa bese edinstvno dozivuvanje za mene i za drustvoto so koe bev. Pominavme mnogu prekrasno vreme tamu ... Samiot manastir e tolku velelepen sto strahuvam deka miot zborovi da ne ja dolovat negovata ubavina i grandioznost pa zato ce se vozdrzam od povece zboruvanje. Treba da se otide i da se vidi. Vo samiot manastirski kompleks se naogja i crkva na Presveta Bogorodica (mislam deka se raboti za uspenska crkva cij praznik e neposredno pred praznikot na Sv. Joakim Osogovski-znaci se raboti za 28 avgust i 29 avgust kadesto ima mnogu narod, se pravi sobor, vo sekoj slucaj treba da se proveri). Znam deka vo manastirot ima i konaci taka da za site dobronamernici ... toa e prekrasno mesto za odmor.
 

GUSAR-VMRO

МАКЕДОНИЈА ЗАСЕКОГАШ!
Член од
27 јануари 2005
Мислења
635
Поени од реакции
7
Wolf Pack напиша:
Баш обратно е, твоја должност е да ставеш слики и описи. Ние само ќе коментираме на нив.
Eh, u[te da znaev kako se stavaat sliki na forum, ke bev car :))
nesto so linkovi znam deka trebase, no kako???
 

Wolf Pack

ThE ChieF
Член од
24 јули 2005
Мислења
783
Поени од реакции
5
imageshack.us

Stavi ja slikata tamo pa kopiraj go linkot i paste mu napraj ovde vo forumot.
 

city

Модератор - технократ!
Член од
1 март 2005
Мислења
2.780
Поени од реакции
276
ubav grad a najubavo od sVe od sto lugeto se neverojatno gostoprimlivi, nesto sto nie skopjanite za zal ne mozeme da go ponudime. vo K.Palanka nasekade gledas samo pozitivni luge i nasmeani faci. i sekako sabota pazaren den. toa e sema.

i zaboraviv uste nesto Joakim Osogovski e nesto sto ne moze da dojdes vo Kriva Palanka,a da ne go vidis
 

schtranga

Кратовчанче
Член од
7 август 2005
Мислења
1.295
Поени од реакции
18
GUSAR-VMRO напиша:
Wolf Pack напиша:
Баш обратно е, твоја должност е да ставеш слики и описи. Ние само ќе коментираме на нив.
Eh, u[te da znaev kako se stavaat sliki na forum, ke bev car :))
nesto so linkovi znam deka trebase, no kako???
aj ja kao komsika ke ti pomognam ke stavam ja sliki :wink:

Manastirskite crkvi Sv. Joakim Osogovski i Sv. Bogorodica poglednati od konacite
 

SeaGull

Walter
Член од
17 мај 2005
Мислења
763
Поени од реакции
9
schtranga напиша:
aj ja kao komsika ke ti pomognam ke stavam ja sliki :wink:

Manastirskite crkvi Sv. Joakim Osogovski i Sv. Bogorodica poglednati od konacite
Stvarno prekrasno mesto. Proletta bevme tamu so drugarite, pa posle otidovme pogore niz planinata, ima eden lovecki dom, pa sto ispekovme tamu edno prekrasno jagne, mmmmmmmmmmm, fantasticno.
 
Член од
27 септември 2005
Мислења
79
Поени од реакции
0
prekrasen grad nesto slicno kako probistip samo palanka e nesto pozaostanat grad ali ke gi bide
 

GUSAR-VMRO

МАКЕДОНИЈА ЗАСЕКОГАШ!
Член од
27 јануари 2005
Мислења
635
Поени од реакции
7
rambo напиша:
prekrasen grad nesto slicno kako probistip samo palanka e nesto pozaostanat grad ali ke gi bide
Leleeeeee kolku lazeeeeee!!!! Rambo be, seljace malo komunisticko, pa ti nikad ne si dojdel u Palanka. Gradot deka sto te tepaa ko magare se vika Kratovo, ne si bil u Palanka :))))
 
Член од
14 септември 2005
Мислења
416
Поени од реакции
11
Slavev edna nova godina u Palanka,imam drugarcinja od tamu.Vistina fini lugje.Gradcevo e ok,malo sredeno.Manastirot da,prekasen e!
Najveke se smeev na ona "kje te frlu od terasa"
Drugarka mi Marina od Palanka stalno me smeese so toa
 

Kajgana Shop

На врв Bottom