Кошаркарски Патики

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Со какви патики играте баскет? јас сакам да си купам едни да ги носам и на училиште и да играм баскет со нив,сакам Кевин Дурант 5 ама сеа веќе се излезени КД 6, КД 7 па овие нз дали сеуште се продаваат? Кој патики според вас се удобни за кошарка? мојот будзет е околу 150евра, сеа некој одма ке пиши КД 7 да ги купам ама не, не ми се свиѓаат лош модел се некако КД 5 се многу поубави на изглед?
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Предложете некој патики до 150е
 
Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.706
Поени од реакции
1.619
Ако ти е за баскет у маало земи адидас,најк,било кој модел што е прикладна цена и што го штити зглобот,немој оние срања што ги измислија демек за баскет,а под глузд патиката,не е тоа патика за баскет.

Ако си тренираш кошарка,тогаш купи некои што ќе потраат.
 
D

Dynamo

Гостин
Зимај Li Ning,ем ефтини,ем издржливи се,не шибај многу пари на патики.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ilz
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.439
Предложете некој патики до 150е
Брат па кај нас тешко дека ќе најдеш поскапи од 150 евра. :D
И некако неблагодарна ми е темава од проста причина што на секој човек му лежи различна патика на ногата. Јас на сум плејмејкер и цел живот играм со високи патики, а денешниов тренд се сведува на тоа плејовите да играат со пониски патики ради брзина. Али ти викам, се е до човекот, а ако веќе прашуваш за совет ја би ти ги препорачал новите Брајантки. Немој само да утнеш да ги земеш оние како чизма што се, само тие може и да беа едно издание постари.

И КД се стварно добри.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ilz

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.223
Поени од реакции
6.697
Jas koga trenirav igrav pozicija 2. Na pocetokot preferirav poniski patiki,ama 2 pati gadno ja svitkav nogata na skok. 2010-11 u Grcija gledav patiki i slucajno vidov Adidas TS commander(Na KEvin Garnet). Malce teski se,ama imam nekoja strasna udobnost i komocija. Prekinav da treniram 2013,toa leto gi igrav nadvor,trcav so niv i letovo isto i maka nemaat..strasna patika
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ilz

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Брат па кај нас тешко дека ќе најдеш поскапи од 150 евра. :D
И некако неблагодарна ми е темава од проста причина што на секој човек му лежи различна патика на ногата. Јас на сум плејмејкер и цел живот играм со високи патики, а денешниов тренд се сведува на тоа плејовите да играат со пониски патики ради брзина. Али ти викам, се е до човекот, а ако веќе прашуваш за совет ја би ти ги препорачал новите Брајантки. Немој само да утнеш да ги земеш оние како чизма што се, само тие може и да беа едно издание постари.

И КД се стварно добри.
Најдобра опција ми е изгледа да си ги купам КД 7,единствен проблем ми е која боја да бидат пошто ке ги фурам и на училиште, залетан бев ептен по розевите КД 7 ама кога малце размислив дека и на школо треба да ги носам пропадна планот што мислиш ти каква боја??
 
Член од
7 февруари 2013
Мислења
128
Поени од реакции
74
Најдобра опција ми е изгледа да си ги купам КД 7,единствен проблем ми е која боја да бидат пошто ке ги фурам и на училиште, залетан бев ептен по розевите КД 7 ама кога малце размислив дека и на школо треба да ги носам пропадна планот што мислиш ти каква боја??
Црни ? Не глеам проблем у боја стварно ..
 

Kocka

Manchild
Член од
1 август 2006
Мислења
3.531
Поени од реакции
2.752
Најдобра опција ми е изгледа да си ги купам КД 7,единствен проблем ми е која боја да бидат пошто ке ги фурам и на училиште, залетан бев ептен по розевите КД 7 ама кога малце размислив дека и на школо треба да ги носам пропадна планот што мислиш ти каква боја??
znaci ako zimas patiki zimaj samo za u sala...
 

раднаскела

Wubba lubba dub duuuub
Член од
7 февруари 2011
Мислења
1.678
Поени од реакции
1.990
Ако ти е за уличен баскет земи си некои поиздржливи и не давај многу пари. Ли Нинг или Адидас до 50 евра ќе ти завршат работа. Ако сакаш и за училиште и за баскет на сала, земи си некои Џорданки на намелние, еден другар од Германија зема CP3 9 за 80 евра. Имаш и друга варијанта, да земеш на пример од колекцијата на Роуз. Бидејки беше повреден повеќето патики му се на голема распродажба. Пример јас земав D Rose 773 II за 25 евра. Не е некоја убава патика на изглед, но за кошарка со училишниот тим или пак за надвор се одлични. Јас ги начекав намалени од 111 евра во Италија.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.439
Најдобра опција ми е изгледа да си ги купам КД 7,единствен проблем ми е која боја да бидат пошто ке ги фурам и на училиште, залетан бев ептен по розевите КД 7 ама кога малце размислив дека и на школо треба да ги носам пропадна планот што мислиш ти каква боја??
Па не знам, тоа зависи и од облеката што ја имаш дома. :D
Јас лично никогаш не сум носел патика за кошарка на училиште или во град, него стрикно во сала.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom