Кочани - најчисто место :)

SaltNPepa

Other's envy, owner's pride!!!
Член од
14 септември 2012
Мислења
1.945
Поени од реакции
2.523
За спиењето не знам,можеш кога ке идеш во Кочани да се распрашаш за цени, а ако зборуваш за излегување навечер ке ти кажам дека дури и со 500 ден ке поминеш многу убаво,зборувам за дообри количини на алкохол :D , а исто толку дури и во кафанче би ти требало.
 
Член од
22 август 2012
Мислења
238
Поени од реакции
169
Ако некој има повеќе време и сл. нека ми пише за следново планирам да одам во Кочани со воз ( ако има ) и точак со мене и дали има нешто добри патеки за downhill или пак обични планиниски патеки за возење точак и дали има места каде што може да се изнајмат соби или пак хотел за спиење и од прилика која е цената на истите и некој да ми каже нешто повеќе да Кочани но сепак сега нема да одам со точак планирам да одам некаде на пролет кога ќе се затопли инаку планирам онака да го посетам кочани овој месец па така да би сакал да прашам кочани како стои со кафиќи и сл. и некој да ми предложи некој добар кафиќ во Кочани ако има некој време нека пише би му бил благодарен :) и фала однапред. а од позади не фала :D
Ако си велосипедист и сакаш по удолница да се пуштеш низ планина ( mount-bike downhill ) ти ја препорачувам патеката од Аеродромот на Пониква (точка А) до Езерото (Точка б) види на мапта (зумирај ја мапата за да ја видеш патека, на гоогле не е обележана оваа патека но ке ја видеш) http://goo.gl/maps/pvYFm и норамлано ако си за кафе може да се напиеш и на Езерото или пак да се спуштеш до градот. П.С. Ако имаш срека може овде да запознаеш и велосипедисти од Англија, Франција и Швајцарија и секако ке ги сретнеш од Поскок http://to4ak.com/index.php?option=com_sobi2&sobi2Task=sobi2Details&catid=9&sobi2Id=2&Itemid=83
 
Член од
8 јуни 2012
Мислења
39
Поени од реакции
10
Знае ли некој некоја слободна вила за издавање на Пониква за Нова Година, малку каснеме на неколку ѕвониме али веке резервирани, па ако знаете нешто слободно???
 
Член од
22 август 2012
Мислења
238
Поени од реакции
169
Знае ли некој некоја слободна вила за издавање на Пониква за Нова Година, малку каснеме на неколку ѕвониме али веке резервирани, па ако знаете нешто слободно???
Друже многу тешко да најдеш да изнајмеш пристојна вила на пониква поготово за нова година, сите си ги прават вили за себе ретко некој за изнајмување и да најдеш сигурно нема да биде под 300 евра за две вечери
 
L

.Lost Angel.

Гостин
Друже многу тешко да најдеш да изнајмеш пристојна вила на пониква поготово за нова година, сите си ги прават вили за себе ретко некој за изнајмување и да најдеш сигурно нема да биде под 300 евра за две вечери
А да прашам јас дали се издава некоја вила после 1 јануари т.е после 15 ? o_O ми треба само за 2 особи :D
 
Член од
22 август 2012
Мислења
238
Поени од реакции
169
А да прашам јас дали се издава некоја вила после 1 јануари т.е после 15 ? o_O ми треба само за 2 особи :D
А зашто ти треба цела вила, ретко некој да ти даде клуч од вила на поверување, од кај знае каква ке му ја вратиш, може да изнајмеш соба во некој од малите мотели на пониква, сега знам дека ако изнајмеш соба нема да ја имаш истата приватност но никој нема да ти ја даде на доверба целата вила за 2-3000 денари. Што се однаса до мотели може да ги погледнеш на слените ликови цените се од 600 денари до 1200 денари пол пансион:

http://www.motelizgrev.com.mk/apartmani.html
http://www.motelmice.com.mk/
http://www.osogovskibiser.com.mk/index.html

Ако сакаш да бидеш во вила и да имаш приватност инверстирај 20.000 евра и ке си имаш вила и приватност, сите што имат вили не се за 50 евра поготово нема да ти ја изнајмат во сред сезона они ке си идат на одмор. без навреда.
 
Член од
18 април 2010
Мислења
2.641
Поени од реакции
3.532
Замисли до пред месец дена бевме град на духовите, немаше ништо а сега се отворија две диска. :icon_mrgr:
Escape и Pulse Според мене првото ми е посељачко бидејќи во второто нема шипки(сеуште:D) ама има место, ќе стават ако не иде посетеноста. :icon_mrgr:
 
L

.Lost Angel.

Гостин
Да прашам дали има таксисти и сл. кој од кочани ќе ме однесе до горе до пониква т.е аеродромчето? ама со мене ќе имам и 2 велосипеди :) и отприлика ако возат колку ќе ме кошта?:)
 
Член од
16 април 2013
Мислења
81
Поени од реакции
55
Да прашам дали има таксисти и сл. кој од кочани ќе ме однесе до горе до пониква т.е аеродромчето? ама со мене ќе имам и 2 велосипеди :) и отприлика ако возат колку ќе ме кошта?:)
Sekako deka ima, ako zboreme za natam i navam u 2 pravci ke te kosta okolku 500 denara
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.276
Поени од реакции
78.926
Како тоа најчисто?
Па нели више е јавна тајна дека со вода со фекалии ги поливаат насадите во кочанско.
 

Andrew

ќ
Член од
27 октомври 2011
Мислења
5.832
Поени од реакции
15.261
Како тоа најчисто?
Па нели више е јавна тајна дека со вода со фекалии ги поливаат насадите во кочанско.
уште најчисто да е, стана како градилиште, се нешто се раскопува, згради се прават..
а за каналот, тука тоа е нормална работа. Да поминеш покрај него кога водата е устоена у кома има да паднеш.
 
Член од
3 март 2009
Мислења
601
Поени од реакции
178
Дечкииии викендов ќе го има тој Кочанскиот панаѓур, и сакаме со дечко ми да идеме, ама ни треба или еден кревет или два за 2 вечери. Дали некој знае некого што изнајмува соби (ама не хотели) и цена ако знаете? Или ако има некој љубезен да не прими, ветуваме дека нема ни да се примети дека сме таму! :pipi:
 

Andrew

ќ
Член од
27 октомври 2011
Мислења
5.832
Поени од реакции
15.261
Дечкииии викендов ќе го има тој Кочанскиот панаѓур, и сакаме со дечко ми да идеме, ама ни треба или еден кревет или два за 2 вечери. Дали некој знае некого што изнајмува соби (ама не хотели) и цена ако знаете? Или ако има некој љубезен да не прими, ветуваме дека нема ни да се примети дека сме таму! :pipi:
ни панаиро, ние така го викаме, не е тоа шо беше..
Инаку ја би ве примил, али неам капацитети
 

Kajgana Shop

На врв Bottom