Комплименти

Член од
27 март 2011
Мислења
347
Поени од реакции
150
sakam da dobivam komllimenti no zavisi od kogo i za sto,nekoi ednostanvo mi se sliznuvaat po teloto,gi slusam i gi zaboram a nekoi ostanuvaat dolgo vreme
 
Член од
17 септември 2011
Мислења
22
Поени од реакции
2
Сакам комплименти но во границта на нормалата (по ова мислам кога некој ми кажува искрено без лицимерие ) .Познавам многу личности кои цело време ми даваат комплименти во врска со едно нешто го изобиколуваат по 100 пати а со само тоа сакт да добијат некоја корист.У главно многу ми годат :pipi:
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Да бидам искрен ретко добивам комплименти, а почесто јас давам. Тогаш кога некој ми дава некој комплимент ја имам таа среќа да можам да проценам дали комплиментот е искрен или не е искрен, па дури и со цел на исмевање. Кога е искрен со цело срце се заблагодарувам, но кога препознавам дека е лицемерен тогаш и јас лицемерно враќам со ,,Фала" и една лажна насмевка, но во последно време дури и ги игнорирам таквите комплименти.
:)
 
Член од
21 септември 2016
Мислења
831
Поени од реакции
1.135
Jas pa ne sakam koga dobivam komplimenti, nezgodno mi e xD no koga nekoj sto mi znaci kje kaze ubav zbor za mene se razbira deka mi godi. :X3:
A retko davam komplimenti visoki kriteriumi imam i kriticki gledam na rabotite no realna sum, koga davam komplimenti znaci deka navistina taa licnost ima odredeni kvaliteti. :icon_mrgr:
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom