Комплименти

kIRe9

OK. u'r right
Член од
4 март 2009
Мислења
1.419
Поени од реакции
73
у последно време многу ги добивам.. многу... а и ги дава,... шо к**
 

la-loca

Immortal...
Член од
24 јули 2009
Мислења
2.545
Поени од реакции
1.252
женско како женско често добивам комплименти, но знам и да поделам посебно кога ќе видам нешто за што има да се коментира позитивно.
 
Член од
23 август 2008
Мислења
1.755
Поени од реакции
264
Ако нешто може да ми го разубави денот тоа сигурно се комплиментите:pipi:Епа што да правам лав сум во хороскоп:salut:
 

Кент

Професионалец
Член од
16 февруари 2010
Мислења
255
Поени од реакции
15
Комплименти само кога се залужени. Никогаш за само да се „пушти вода“ („удри четка“).
 

Heartbreaker

The Real ROCKNROLLA
Член од
6 декември 2009
Мислења
276
Поени од реакции
28
Во принцип сум многу строг и „скржав“ кога станува збор за делење на комплименти. Секој комплимент мора да биде заслужен.
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.782
Поени од реакции
4.011
Денес го дадов најчудниот комплимент кој гласеше:
„Само ти би можел да се извлечеш со масакар“свит:

А воедно го добив најслаткиот комплимент евер:
„Да не те имавме на психологија, ќе требаше да те измислиме„

Неќум комплименти зашо осеќам обврска да вратам со комплимент...
А да давам не ми е тешко, некад и претерувам :)
 
P

PewDiePie

Гостин
Секој сака комплименти и машките и женските(посебно женските) Кој вели дена не му пријаат-лаже.
 

MK_Devojce

I simply don't care...
Член од
2 август 2009
Мислења
468
Поени од реакции
162
Ne znam zosto no koga ke dobijam nekoj kompliment mislam deka toa e licemerie, no od odredeni licnosti mi godat mnogu i vlijaat na samodoverbata.
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Работата ми повлекува 90% неискрени комплименти, така да станав дисфункционална по тоа прашање. На времето, ме збунуваа. Сега, не ги приметувам буквално.
 
Д

Дамјан_Amstaff

Гостин
Од кога бев бебе не ми дале комплимент , а да делам немам навика.
 
Член од
20 август 2010
Мислења
149
Поени од реакции
16
Често слушам комплименти, а колку ги примам....е тоа е прашањето. Не паѓам на комплименти, мислам дека знам да распознаам искрен комплимент од лажен, даден колку ради реда.
А за давање...тешка сум и за тоа. Од мене комплимент добил само тој што стварно заслужил:icon_cool
 
Член од
9 јануари 2010
Мислења
155
Поени од реакции
10
Кога ќе слушнам комплимент, прво гледам кој го кажал затоа што очигледно е дека денеска се помалце има искрени комплименти. Преовладуваат оние кои се кажани од ради реда или со некоја задна намера.
А што се однесува до давањето комплименти, давам но многу ретко, така што знаат дека кога ќе дадам, навистина го мислам тоа.
 

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
Можеби мислењево нема сосем да се вклопи во темава, ама бар делумно фаќа простор овде:)
Ми текнува пред неколку години во некој весник прочитав дека Мајкл Даглас ја освоил Кетрин З. Џонс така што и пришол на некоја коктел забава и и го рекол следново : Сакам да бидеш мајка на моите деца. Уште тогаш ми остави впечаток тој комплимент, зашто навистина не можам да замислам поголем комплимент за една жена, бидејќи мажите многу строго ја бираат како што велат и самите мајката на своите деца, ака својата животна сопатничка. Споредено со ова, оние класични комплименти од типот многу си убава навистина имаа намалено значење.
 

Violent Femme

I am as lovely as a dream in stone..
Член од
27 мај 2011
Мислења
725
Поени од реакции
525
Колку што ме лажат толку и јас лажам понекогаш.Убаво е да се слушне комплимент јас си знам кога е вистински а кога не.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom