Комплименти

T

theTinule

Гостин
Незнам да примам комплименти...понекогаш дури и незгодно ми паѓа кога ќе им речам нешто невкусно на таквите...:kesa:секако...зависи од која личност е...:icon_lol:
Мислам дека комплиментите се улизувачки и најчесто се од луѓе што сакаат да стекнат нешто кај тебе...да добијат нешто од тебе...
Давам комплименти само ако навистина ми се допаѓа тоа нешто кај таа личност, а не за да извадам нешто во моја корист...
 
Член од
24 февруари 2009
Мислења
196
Поени од реакции
3
Не давам мн комплименти ако ме прашат дали ми се допага нешто тогаш ке кажам да или не а инаку самоиницијативно не
А и не сакам мн коа ми даваат мене комлименти,ако ми значи мислење од некого тогаш ке прашам
 

рок-кејт

незгодна ко кратко ќебе!
Член од
22 мај 2007
Мислења
1.024
Поени од реакции
70
Искрено да кажам, се навредвам ко ќе ми дајт некој комплимент.. Озбилно. Неубо се чувствувам.. И зато сите другарки ме карет, дек не сум знаела да прифатам комплимент. А сакам да дам комплимент, ко ќе стварно мислам дека е време и дека чоекот заслужвит комплимент:pipi:
 
Член од
14 јули 2008
Мислења
1.449
Поени од реакции
50
...Интересно е сето тоа.Ама проблемот е што незнаем како да изреагирам.Најчесто траам и се смешкам и се прашуем дали вистина тоа го мисли или само игра мајтап?

Добро,зависи од кого е.И зашто е.Но обично можам да приметам дали се вистински или само онаке,колку да се кажат.Ама џабе,секогаш исто реагирам.
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.357
Поени од реакции
25.051
Кој рекол дека не сака да прима комплименти, лаже. Колку само комплиментите играат улога во самоувереноста кај една личност. Јас се чувствувам убаво кога ќе ми дадат комплимент, и најчесто велам - фала.
И делам комплименти, ама само на одредена личност, сакам да и дадам до знаење дека сепак заприметувам работи.
 
Член од
24 февруари 2009
Мислења
196
Поени од реакции
3
Па некогаш некој од што ке сака да не те повреди ако ти каже не ке ти кеже да убаво е
Нормално дека на секого му е убаво кога некој ке го пофали неговиот вкус али не ми е убаво кога некој постојано ми нагласува како му се допага нешто кај мене...нека ко искаже тоа со одредена постапка а не со зборови
 
S

SSS-Stolica

Гостин
За давање ретко давам, ама кога ќе дадам стварно го мислам тоа...
А дали ми даваат?!
Ми даваат и тоа многу често од типот:имаш убави очи, имаш убав гз, имаш згодно тело, ама ја не им верувам намерно ми викаат така, или пак дудлаат:toe:
POZDRAV:salut:
 
M

Mario Gómez

Гостин
Да се разбереме, комплименти давам само на женски а они ретко ги сфаќаат ко вистинити, мислат дека само за да ги освојам им го кажувам тоа...

А морам да признам дека кога ти даваат комплименти ти се подигнува довербата а тие најчесто заради очите, косата, газот...
 
Член од
8 мај 2007
Мислења
175
Поени од реакции
0
Хмм.. да.. давам комплименти ама ретко... само кога го мислам тоа...
А кога ги примам.. и стварно мислам дека тие тоа го мислат се чувствувам убаво... веднаш се познава кога некој сака само да те исмее или да го каже комплиментот само колку да е кажано...:toe:
 

ani4e

mega star
Член од
12 јули 2009
Мислења
158
Поени од реакции
3
Mmmm obozavam ko ke mi kazi nekoj lele kakva ti e kosava ili waw kakva mai4ka(letam hehe):smir:..no i jas ne se stedam da pofalam nesto so mislam deka treba da se pofali:helou:
 
Член од
2 април 2009
Мислења
1.405
Поени од реакции
177
Сакам да давам комплименти,знам дека како што ми делуваат на мене,дека така ќе делуваат и на другиот.Кога ги кажувам најчесто ги мислам и немам ама баш никаква задна намера.
Имаше право џимеј погоре,нема човек кој што не сака кога добива било каков комплимент.Се согласувам дека влијае на самодовербата,едноставно убаво е кога некој ќе те пофали,истакне пред другиот.
А за мојата реакција..па најчесто и јас велам културно „Фала“,а кога мислам дека сето тоа е некаква мамка само се смешкам,не враќам со ништо.Зависи од момент и од начинот на кој што ми е кажан.
 

Јунајтед

Indifferent
Член од
5 јануари 2009
Мислења
3.974
Поени од реакции
1.622
Ретко давам комплименти,ама кога ги давам,го мислам тоа.Не сум помислил дека тоа го правам за да добијам поени кај некој,секоја чест на исклучоците :)

A да примам комплимент,па и не знам баш.Онака ќе се насмеам и едно фала ќе речам.
 

брицо

liverpool
Член од
22 мај 2009
Мислења
567
Поени од реакции
2
па скоро никогаш не давам комплимет а кога добивам викам фала
 
D

Delux

Гостин
fuck..neznam da primam kompliment igledam smesno,suvisno mi e da recam fala,obicno kazuvam nekoja glupost nepovrzana so muabetot:).Do dusa retko nekoj da se osudi da mi daj kompliment.Se sekavam na posledniot,ti si dobar decko...navistina me stavi vo misla,na komplimentot odgovoriv so prasanje:D
 

The Dude

Лајно
Член од
25 мај 2009
Мислења
502
Поени од реакции
321
Кој не сака да добие комплимент? На секој му е мило кога некој ќе му каже по некој убав збор. Ја поткрева самодовербата се чуствува посигурно, расте егото... Али највеќе ама највеќе ме нервира кога некој ќе ми каже нешто што сакам да го слушнам, а по 5 минути (некогаш не поминуваат ни 5) ми бара нешто.
Генерално се воздржувам од давање комплименти од причина што ако ги давам на секој за сешто тогаш нема да има никава тежина комплимент даден на некој што стварно го заслужил. Затоа давам комплимент на сите што направиле нешто што пријатно ме изненадило.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom