Колапс на Грчката економија - полека излегува на површина вистинската статистика

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Стварно жалам за фирми, кои одат по менувачници,па и не сметам дека това е местото каде навистина мора да се сменат пари и от луге. Има банки за таа работа,кои гарантират со подписа си. :)
Нито една нормална и сериозна фирма нема да иде да менува во менувачница.
Фирми? Фирми одат по менувачници? Шо се изгуби бе фми :icon_lol:
Пример како граѓанин на РМ во Бугарија ти давам, од кај ти текна фирма :)
 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.039
Поени од реакции
2.270
Фирми? Фирми одат по менувачници? Шо се изгуби бе фми :icon_lol:
Пример како граѓанин на РМ во Бугарија ти давам, од кај ти текна фирма :)
Па врати се и види што напиша.
Иако Бугарија си важи за земја со најголема претпазливост во работење, баш утринава ми текна на времето кога менувавме марки во левови во Бугарија и во менувачниците какви финти правеа.
Никаде не кажа за што станува збор, па за работене ми зборуваш,сега ми велиш приватно...:)
Ти се наврати во времето на jгоембаргото уште. :)
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Автобуска станица Скопje пример веднага ти давам.
Ако си менувал кај таксистите арно ти направиле :)
Нема шасни како што рече Абадон никаде во место за размена на пари да те преварат. Не е ова Бугарија бе фми чесни луѓе сме ние:)
 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.039
Поени од реакции
2.270
Ако си менувал кај таксистите арно ти направиле :)
Нема шасни како што рече Абадон никаде во место за размена на пари да те преварат. Не е ова Бугарија бе фми чесни луѓе сме ние:)
E, ти си знаеш за тебе, jaс за мене. Секи има преживеjaно нешто. Не мисли дека нема, насекаде на балканот това постои - пуст Балкант.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Па врати се и види што напиша.

Никаде не кажа за што станува збор, па за работене ми зборуваш,сега ми велиш приватно...
Убаво си пишува спомнувам дека денес на работа се смеевме за вас кога ни менувавте марки во левови. Сега сме 2012 и нема марки.Иначе фирма нема потреба да оди во менувачница, незнам што се збуни.
--- надополнето: 10 февруари 2012 во 17:54 ---
E, ти си знаеш за тебе, jaс за мене. Секи има преживеjaно нешто. Не мисли дека нема, насекаде на балканот това постои - пуст Балкант.
Немој да лажеш, во установа во Македонија нема шанси да те преварат во однос на курсна разлика.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.125
Поени од реакции
25.516
Мене ме имаат закрпено во Софија, 50 евра. Рано наутро, влегов во првата менувачница која ја најдов, во најстрогиот центар на Софија.
Тоа ти е. Мене ме предупредија познаници од таму. И прашував пред да им ги дадам парите. Кога ми викаа ти пишува, им враќав дека не сум писмен. :D Инаку правеа финти и со куповен продажен курс обратно поставени. Кај нас, за среќа централната банка има право да ги казнува за тоа.
 

Стефус-Рефус

Jesus Loves Macedonia
Член од
30 август 2009
Мислења
3.452
Поени од реакции
1.209
Незнам како е сега ама пред 7-8 години кога последен пат бев во БГ правеа такви работи со мој очи го видов тоа. Во МК нема шанси некој да те превари во менувачница. Незнам што им е проблемот ич не ги разбирам.:confused:
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Тоа ти е. Мене ме предупредија познаници од таму. И прашував пред да им ги дадам парите. Кога ми викаа ти пишува, им враќав дека не сум писмен. :D Инаку правеа финти и со куповен продажен курс обратно поставени. Кај нас, за среќа централната банка има право да ги казнува за тоа.
Во Несебар на одмор на моја другарка пред мои очи и се случи тоа во менувачница. Не ја видовме точката каде е ставена како што би рекле бугарчињата си пишува кој ви е крив.
Тогаш и не беше битно колку те украло бугарчето, со 100 марки 15 дена цел Несебар да го почастиш и кусур ќе си вратиш дома:)
 
Член од
18 јануари 2011
Мислења
1.605
Поени од реакции
748
Грција е силна богата и просперитетна земја, за разлика не се како други мали земји што немат море, што не се во ЕУ и НАТО, што се мали слаби и сиромашни..
 

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
3.126
Поени од реакции
2.764
Грција е силна богата и просперитетна земја, за разлика не се како други мали земји што немат море, што не се во ЕУ и НАТО, што се мали слаби и сиромашни..
И што дека Грчка излегува на море кога пристаништата и аеродромите им се скапани.
Швајцарија воопшто не излегува на море, а е светлосни години појака од твојата татковина Грчка...
 

acetetovo

Македонец!
Член од
1 мај 2007
Мислења
4.002
Поени од реакции
2.375
Грција е силна богата и просперитетна земја, за разлика не се како други мали земји што немат море, што не се во ЕУ и НАТО, што се мали слаби и сиромашни..
Па иди бе да живиш таму, нели имаш потеколо. И дај веќе скини се с'курца со јунинистан!!!
 
B

Borg_Drone

Гостин
Еве што се случувало денес во грчкиот парламент.Комунистите како го пречекаа Веницелос:

 

Max Legend

The black swordsman
Член од
27 септември 2010
Мислења
4.339
Поени од реакции
6.478
Грција е силна богата и просперитетна земја, за разлика не се како други мали земји што немат море, што не се во ЕУ и НАТО, што се мали слаби и сиромашни..
Јапонија,Јужна Кореја,Малезија,Сингапур,Кина,Индија се надвор од НАТО и се далеку од сиромашни и се иднината на светската економија,ама ти слободно живеј си во облаци.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.501
Поени од реакции
80.591
Грција е силна богата и просперитетна земја, за разлика не се како други мали земји што немат море, што не се во ЕУ и НАТО, што се мали слаби и сиромашни..

:pos: Priceless:pos:
















:facepalm:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom