Кои според вас се најлуди места за забава ширум светот ?

Goxyto

#FinoAllaFine
Член од
31 јануари 2010
Мислења
2.589
Поени од реакции
2.534
Кај тебе, кога ти си излезен. :cautious:
 
F

FARANG

Гостин
Бангкок, без конкуренција.

Од суперклубови какви што нема на други места, рејвови на гробишта, на сплавови, под земја или на отворен руфтоп бар на 70ти спрат буквално у облаци (кога има магла изгледа ко да си во рајот); опиум пабови, блоу џоб пабови и какви ти се не; јавни куќи кај што буквално што сакаш имаш вклулувајќи ја и единствената во светот што ти ги нуди парите назад ако си незадоволен :icon_mrgr:, неколку ред лајт дистирикти полн со барови ко пола ГТЦ и еден помал град во македонијава, педери, лезбејки, лејдибојс, пингпонг шоу, банана шоу, BDSM барови; борби на петли, кучиња, кик бокс, таи бокс, бокс, диви борби - ако сакаш да се пробаш :icon_mrgr:, бонус одлични болници ко хотели со 5 ѕвезди се; јадење од секакви кујни што ти душа сака до печени бубашваби, шкорпиони, свеж мозок од мајмун - пред тебе го коли, пиење пак што ти душа сака и егзотични коктели на пример со змијска крв или вистинска вијагра (заеби она на ибица што само изгледа плаво, овде нема лабаво :icon_mrgr:), се подобра фудбалска лига сега со неколку македонци во неа мада за време на летните подготовки пола премиер лига игра утакмици овде, масажи кави што нема на едно друго место на светот, од нуру до соупис, хотели за смешни пари, се наоѓа 4-5 ѕвезди нза 30-40 евра од вечер ако резервираш на време така да приватни журки фрчат нон стоп,1 000 0000 туристи дневно од кој 100 000 трнзитираат а 900 000 се дојдени за журкање, плус 9 милјони локално население што живее од ден за ден и углавно да се журка. Овде за 10тина долари сме се тркале со другар возејќи тук тук низ улиците на бангкок, дур возачите се кладеа кој ќе победи :icon_mrgr:... За пари се иде...



Местово е лудница, овде прашање е само КОЛКУ МОЖЕШ ДА ИЗДРЖИШ. Порано го сакав во поголеми дози, сега 1 до 3 дена ми е таман. Повеќе немам сила party party 24/7. Тука буквално остави куфери на аеродром и шибај...


One night in Bangkok,
makes the hard man humble,
not much between despair and extacy,
one night in Bangkok,
and the tough guy crumble,
can't be too careful with your company...
Better be careful before running free
(I can see the devil walking next to me)
















































Лас Вегас, ова е исто место за 3-4 дена највеќе ради атмосферата. Коцкање, журки на базен преку ден и неколку клубови навечер мање више тоа е.







Амстердам/Лондон/Манила/Џакарта/Меделин/Рио



Од помалите градчиња - Патаја, Ангелес сити (Филипините), Копананг (Тајланд), Дананг (Виетнам), Ибица, Картахена (Колумбија), Сан Хосе (Костарика)
 
Последно уредено од модератор:

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Битола, Крушево, Охрид, Струмица, Струга како градови за ноќен живот.
А како места за искачање....... Акрополис Неготино, Кај Маршалот и секако Деспина:):D
 

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.665
Поени од реакции
4.387
Koga se upotrebuva zborot ludo a se misli na zabava celta na zborot e da se objasni najzabavno pominuvanje na zabavata. Ja ne go izmisliv zborot go upotrebiv posto vo carsija mladi go koristat...
Муабетот ми беше дали мислиш на журки?

За забава некој си подразбира во музеј да иде и ќе каже лудо си поминав. Муабетот ми беше дали се работи за нешто специфично или секој може да си избере дефиниција по своја желба.
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.294
Поени од реакции
5.853
Муабетот ми беше дали мислиш на журки?

За забава некој си подразбира во музеј да иде и ќе каже лудо си поминав. Муабетот ми беше дали се работи за нешто специфично или секој може да си избере дефиниција по своја желба.
Да на журки мислев ако забава не е адекватен збор. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom