1. Кајгана собиранка S10E02: На 14.03.2015 се собираат „Ѕвездите на Кајгана“! :)
  Пријавете го вашето присуство тука и обележете го датумот во вашиот календар.

Кое животно го сакате за домашно милениче?

Дискусија во форумот 'Животни' започната од IsusHristos, 6 мај 2007.

?

Што би одбрале ?

 1. Куче

  40,3%
 2. Маче

  16,9%
 3. Папагал

  6,5%
 4. Риби

  3,9%
 5. Глодари

  2,6%
 6. Егзотични миленици

  19,5%
 7. Друго

  10,4%
 1. Santeria

  Santeria

  Член од:
  18 октомври 2012
  Мислења:
  167
  Допаѓања:
  29
  Mene moj Garo mi e omilen, a kako mal baba mi dade jagne da imam moe i da cuvam. Posle ne davav dedo i tato da go kolat za veligden i porasna vo ovca so jagnenca. Mnogu me sakase i sekogas doagjase da se pika vo mene. Posle ostare i umre i baba ja zede kozata i napravi nesto so nea, ne znam sto.
 2. c i t r o

  c i t r o

  Член од:
  20 септември 2008
  Мислења:
  11.196
  Допаѓања:
  7.472
  Куче (чувам) и....

  Гица

  На Godric му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Scirea

  Scirea Arrows

  Член од:
  4 август 2010
  Мислења:
  9.089
  Допаѓања:
  13.485
  [​IMG]

  Абе многу животни сакам да чувам, ама кога би издвоил... Еден ваков да си имам, животна желба :rolleyes:

  Инаку чувам папагал сега :)
 4. ExoticPetShopBt

  ExoticPetShopBt

  Член од:
  25 октомври 2012
  Мислења:
  3
  Допаѓања:
  0
  poveli poseti ja prodavnicata ima 10tina vidovi na tarantuli razlicni golemini :) http://www.facebook.com/PetShopBitola
  --- надополнето: 25 октомври 2012 во 23:23 ---
  koja bese cenata za iguanata?
  ako sakas iguana so odlicen kvalitet i mn mn poubava od ovaa na slikata poveli poseti ja prodavnicata
  http://www.facebook.com/PetShopBitola
 5. AniMagus

  AniMagus ペルソナ

  Член од:
  20 октомври 2012
  Мислења:
  948
  Допаѓања:
  3.394
 6. Vlatko_Gjorce

  Vlatko_Gjorce Господин

  Член од:
  17 април 2009
  Мислења:
  1.858
  Допаѓања:
  1.248
  Ракун...и ќе го викам Перо :X3:

  ...и тукан :)
  На Ilumious и Dreamer. им се допаѓа ова.
 7. nenovski

  nenovski

  Член од:
  18 октомври 2012
  Мислења:
  13
  Допаѓања:
  0
  куче Хаска најубаво ми е
 8. tiger22

  tiger22

  Член од:
  22 јануари 2013
  Мислења:
  484
  Допаѓања:
  660
  Тигар, лисица :)
 9. Velvet She

  Velvet She

  Член од:
  19 март 2012
  Мислења:
  1.476
  Допаѓања:
  3.802
  Хаска :love:
  На Mamba. му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Stefus Corp.

  Stefus Corp. Рационална Коза

  Член од:
  22 август 2012
  Мислења:
  2.133
  Допаѓања:
  1.833
 11. Doc Holliday

  Doc Holliday Модератор

  Член од:
  5 ноември 2010
  Мислења:
  4.722
  Допаѓања:
  3.599
  Шарпланинец,дого аргентино,ротвајлер,караман и вучјак ова за у двор.
  Ара или жако папагал,мексичка тарантула,pygmy marmoset и албино питон за во соба.
  Две три крави,и еден убав коњ за во штала.
  Убаво би било све тоа од еднаш да го имам :love:
 12. Теодор006

  Теодор006 Научник

  Член од:
  25 август 2013
  Мислења:
  170
  Допаѓања:
  68
  Штета што не може да се гласа за повеќе работи, јас чувам риви, Желки, Краба, Речен рак, и сакам да чувам камелеон.
  П.С. Мојата соба е... 185944_1650171975816_438481_n.jpg
  Lu, Hiperaktiv, Мачорка и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 13. Hiperaktiv

  Hiperaktiv Султан :P

  Член од:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  1.654
  Допаѓања:
  979
  That's awesome !
  На Теодор006 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Теодор006

  Теодор006 Научник

  Член од:
  25 август 2013
  Мислења:
  170
  Допаѓања:
  68
  Благодарам за комплиментот.
 15. akdskd13244

  akdskd13244

  Член од:
  1 април 2014
  Мислења:
  13
  Допаѓања:
  2
  ако можете да ми кажете кое домашно милениче е најпогодно за чување во домашни услови (стан) ?? ви благодарам однапред :D

Сподели преку: