Кое е вашето хоби ?

Член од
4 февруари 2015
Мислења
4
Поени од реакции
0
Здраво дечки,
јас имам искуство со гледање реклами на интернет и можам да ви кажам дека е многу БРЗО И ЛЕСНО затоа што рекламите коишто треба да ги гледате траат само ПЕТ СЕКУНДИ! Се што треба да направите е да си направите СВОЈ ACCOUNT на следниов линк http://www.clixsense.com/?7750705. Откако ќе се логирате ви се појавуваат рекламите, ги кликате и ви се префрлаат пари. За да ги подигнете вашите пари треба да направите претходно account на PAYZA (најголемата и најсигурна онлајн банка (ова е исто многу брзо потребно е само да го впишете вашиот меил) ) и потоа подигнете ги парите од шалтер или картица.
Што повеќе пријатели се приклучат преку вас, толку поголема ви е заработката, што значи раширете ја оваа работа помеѓу вашите пријатели за да заработите заедно бидејќи ви исплаќаат пари и за кликовите на пријателите приклучени преку вас!
Со среќа!
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
Здраво дечки,
јас имам искуство со гледање реклами на интернет и можам да ви кажам дека е многу БРЗО И ЛЕСНО затоа што рекламите коишто треба да ги гледате траат само ПЕТ СЕКУНДИ! Се што треба да направите е да си направите СВОЈ ACCOUNT на следниов линк http://www.clixsense.com/?7750705. Откако ќе се логирате ви се појавуваат рекламите, ги кликате и ви се префрлаат пари. За да ги подигнете вашите пари треба да направите претходно account на PAYZA (најголемата и најсигурна онлајн банка (ова е исто многу брзо потребно е само да го впишете вашиот меил) ) и потоа подигнете ги парите од шалтер или картица.
Што повеќе пријатели се приклучат преку вас, толку поголема ви е заработката, што значи раширете ја оваа работа помеѓу вашите пријатели за да заработите заедно бидејќи ви исплаќаат пари и за кликовите на пријателите приклучени преку вас!
Со среќа!
Абе дај,дај некој линк
нешто како да дојдам до некој денар со ашов,со мотика,со секира.море ако треба и ножици за волна стрижење ќе фатам.
 
Член од
26 ноември 2012
Мислења
38
Поени од реакции
25
Хоби ... па и немам некое посебно. Освен така имам периоди ко ќе ме фати нешто да читам книги и тоа претежно романи или некој филм ако ме инспирирал на некоја тема читам книга. А инаку ко шо си знаете сакам да си пеам. За тоа дал добро пеам и како нема шо да се расправа. Се знае. За некој да, за некој не. А за мене совршено пеам. И тоа српско :)

И да седам на нет не ми е хоби абе луѓе зараза ми е, зависна сум.
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Си ги берам недобитните лифчина од спорска, незнам дали спаѓат во хоби или водење евиденција колку пари имам потрошено на то, али интересно е скоро 5 години мислам дека ги берам и имам багии од различни кладилници.
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
Да седам во двор со песот, да слушам кај шо пеат пилињата, да гледам во дрвцата, ако има ветар уште поубо да ги ниша и ништо да не мислам.
 

Arwen Undómiel

don't quit the chase
Член од
28 јануари 2016
Мислења
209
Поени од реакции
429
Главните 2 занимации за уживање во слободното време ми се: читање книги и играње кантер.

Друго хоби што никогаш го немам запоставено е фотографирање. Да, аматерско, но обожавам да фотографирам и го правам тоа со години, уште пред измислувањето на инстаграм.
Не знам зошто, но од секогаш нешто од внатре ме терало да го сликнам ова, да го сликнам она. Но, во последно време се трудам попрофесионално да го правам тоа, учам нови техники, перпективи, финти, итн.

Повремено цртам. Порано цртав многу почесто, речиси редовно. Сега само кога ептен ќе ме фати инспирација или ќе ми светне идеја.

Повремено пишувам и текстови. Пишувањето текстови ми беше главната занимација во средно, сега повремено го правам, нешто слично како и со цртањето. Тоа е дел од мене, не можам да го откоренам. Едноставно, морам повремено да напишам нешто.

Правам и други работи, али мислам дека не спаѓаат под хоби. На пример,, гледам еден куп серии. Покрај книги и кантер, најмногу трошам слободно време на серии. Или пак, шетање низ парк. Градски парк ми е омилено место у градов и ептен ми е блиску, така да, шетањето низ парк ми е речиси редовна рутина. Али пак, не го рачунам за хоби. It's just something I do. Пролет/лето/дел од есен возам точак. Ем за терапија, ем за превозување. Ете, тоа ми е сезонско хоби.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom