Кога вашиот партнер шара со поглед...

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.748
Поени од реакции
1.855
Видовме кој што мисли кога други девојки/дечки гледаат во вашиот партнер. Но што правите ако вашиот партнер е тој што има мала маана да гледа по други? Ви смета ли тоа? Мислите дека е најнормално тоа? Се лутите, се карате, игнорирате, разговарате па ако нема позитивен исход муабетот раскинувате или?:coffee:
 

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
Господ дал очи, за да може да гледа:icon_lol:
Се додека гледа добро е, ако премине во нешто повеќе е тогаш :pishtoldz
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
Нека гледа бе.. и јас ќе си гледам т.е гледам и коментирам па никому ништо. Не сум љубоморен тип.. додека е со мене не верувам дека би направил нешто со друга:icon_lol:, така да нека гледа за тоа се очите ко шо рече бич.
 

CopyOfDeath

Die Die My Darling!!!
Член од
30 ноември 2005
Мислења
4.186
Поени од реакции
48
Абе нека гледа ама коа гледам јас несакам да ми пререче нешто Шом гледа и ја гледам
 
Член од
17 август 2005
Мислења
1.410
Поени од реакции
23
Look but dont touch!нек си глеа чоекот де:)и ја шарам со поглед постојано,па зашто на него да му го скратам тоа задоволство:)
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.346
Јас си шарам,нека си шара и она.Зашто да не?Се додека нема контакти,се е дозволено.
 

Allita

Слика има тон нема
Член од
7 декември 2005
Мислења
2.184
Поени од реакции
12
Очи се за гледање нека гледа колку сака...па и јас сакам да гледам...понекогаш и јас му кажувам кај да гледа...ако има интересно за гледање,:kez: па и двајцата гледаме...:icon_lol:
 

Буковец

www.KETERING.com.mk
Член од
3 јули 2005
Мислења
996
Поени од реакции
15
Само да гледа - ДА, ама се што е повеке-мамата:pishtoldz :icon_lol:
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
Gledanje , merkanje se to si Ok ama zjapanje bez usul mene me vadi od takt i takvi osobi ne gi podnesvam ne deka ljubomoram nego eptem loso ponasanje e.. Jas licno ne sharam ,poglednuvam ako nesto/nekoj/a mi odzemi vnimanie i najcestodavam doznanie so osmeh deka nestoto me privleklo .
 

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.530
Поени од реакции
13.903
флертот некогаш ме исполнува многу повеќе од тоа што го може партнерот да ми го пружи во моментот.

Јас го чувствувам како потреба... го разбирам... и не ми смета.
 

dajdo

The OuTLaW
Член од
17 октомври 2005
Мислења
5.139
Поени од реакции
19
neka glea gospod ochite za gleanje gi dal da ne prai nesho samo, nikogash nema da mu kazam nemoze da gleash po mashki ko ja da negleam
 

Zbratko

The Shrink
Член од
3 јануари 2006
Мислења
875
Поени од реакции
17
hahhaha a be gi cittam postovite sto se napisani ... i iskreno i jas vikam deka oci se za gledanje ...
Arno ama ako nekoja devojka/decko ti znaci dosta ... dali stvarno nema da vi smeta ako nkoj pogledne nekoj/a extra tip/ka? Mislam deka kolku i da ne se pokazuva toa, sepak ne e seedno i sepak smeat pomalku ili poveke zavisi od covekot
 

Devilish Angel

Лошотија по потреба
Член од
7 мај 2005
Мислења
1.451
Поени од реакции
18
Се додека останува само на гледање воопшто не ми смета, па ако е толку згодна типката и јас сигурно ке погледнам во нејзе, а исто очекувам и од партнерот доколку јас загледам некој згоден тип сигурно ке го прокоментирам тоа со партнерот. Не ми смета гледањето ако е само гледање :je: а ако премине на нешто повеке тогаш :pishtoldz
 

schtranga

Кратовчанче
Член од
7 август 2005
Мислења
1.295
Поени од реакции
18
koga ke pomine nekoja zgodna devojka ja se vrtam i gledam kamoli pak maz mi :))) najnormalno... slobodno neka si gleda oci se za toa
 

Kajgana Shop

На врв Bottom