Кладилница (Генерална дискусија)

Член од
15 октомври 2014
Мислења
2.041
Поени од реакции
802
Kajgana Magijo ..Ilyasova uste 8poena ..mu ibam glaat turska vecer si najde da si promasi ziceri ..3/13 !!
Bar prodolzenia da idat ..moze da prebaci .
Jabari 20.5+
Barsa gg3+
Vicevic 13.5+
Fournier 16.5+
Uplata 1000den


Sent from my iPhone using Tapatalk
1/7 Ilyasova za 3 poena !!
0/ Embiid ..
Ajmo prviot uste tri poena i 4 Embiid ..bar da se vadime od govna !!
Il neka ide na prodolzenia ..
Kajgana Magijo
 
Последно уредено:
Член од
15 октомври 2014
Мислења
2.041
Поени од реакции
802
Kajgana Magijo ..Ilyasova uste 8poena ..mu ibam glaat turska vecer si najde da si promasi ziceri ..3/13 !!
Bar prodolzenia da idat ..moze da prebaci .
Jabari 20.5+
Barsa gg3+
Vicevic 13.5+
Fournier 16.5+
Uplata 1000den


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
15 октомври 2014
Мислења
2.041
Поени од реакции
802


rUkumet si igraja Vilareal i Barsa u vtoro ..sudijata corav,bar edniot penal mozese da go sviri ..cela spanija da mu svirni nemu ..
Ilyasova 1/7 za tri poena ..Embiid tolku daleku so 24min 20poena i 50% sut,tri brzi faula i nitu edna trojka pogodena ..
Liverpool sam svoja prikazna ..protiv 6to ligas ..da nemozi da pobedi ..aj za mene kur gi bolelo da ide 3+ ..nekoj crn gavol me ima prokolnato ..moram da si najdam nekoj gupka da ja pleskam za sreka ..inace maf rabotata ..ovaja nedela pomina so 10K minus a najmalku 6 tiketa 6K+ imav so edno promaseno ..il mozda 30K+ dobivka
Lowry na edno,Kante na drugo,Chelmsford 3+ ..
A so ubo si pisav i tuka od sabajle,za Vucevic i Fournier .na drugiot forum ne mi bese u plan Barsa ..tuku gi pisav Reggie i Caldwell-Pope + ..
Za denes
Davis +
Butler +
Rose +
Westbrook +
Uplata 1000den



Sent from my iPhone using Tapatalk
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.700
Поени од реакции
6.622
Брат која е логиката да ставаш слики од губитни ливчиња? Или да се чаламиш дека стварно уплаќаш катаден по 500-1000 ден?
 
G

Goldie

Гостин
Брат која е логиката да ставаш слики од губитни ливчиња? Или да се чаламиш дека стварно уплаќаш катаден по 500-1000 ден?
Немаат логика и безвеза типовите што ги става секој ден ама ете интересно му е на човекот..
 
Член од
15 октомври 2014
Мислења
2.041
Поени од реакции
802
Брат која е логиката да ставаш слики од губитни ливчиња? Или да се чаламиш дека стварно уплаќаш катаден по 500-1000 ден?
Lani i preklani se prasuvaa dal gi igram i ja istite tipovi sto gi pisuvam ..takada od togas stavam i tiket ..ako ti preci,nema poveke,no znam deka i ti istoto go barase,i toa po privatna poraka ..



Sent from my iPhone using Tapatalk
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.700
Поени од реакции
6.622
Lani i preklani se prasuvaa dal gi igram i ja istite tipovi sto gi pisuvam ..takada od togas stavam i tiket ..ako ti preci,nema poveke,no znam deka i ti istoto go barase,i toa po privatna poraka ..



Sent from my iPhone using Tapatalk
Ставај само добитни да видиме што си фатил, а не сите што си ги уплатил. Ако ставаме сите така сите тикети што сме ги уплатиле темава ќе биде преплавена и бескорисна. Не е ова дневник за евиденција. Башка тоа и сите постови ти се дупли. Не знам како не те нервира тоа да го решеше барем. Ако има нешто да предложиш доволно е текст само, 2 реченици и крај, а не сам да си коментираш со себе која те заебала за еден гол или кој играч промашил слободно па те паднал за 5000. Да беа некои ливчиња со 500 000 добивка ајде ок ама ти си правиш сам со себе муабет на темава. Верувам дека и повеќето членови тука истово го мислат ама ги мрзи да напишат, па само стават чат-пат по некој тип. Мој совет и ти истото да го правиш како и повеќето али ти си знаеш, голем си, да не испадне дека јас сега ти попувам што и како да постираш. Целта ми беше да ја држиме темава почиста, попрегледна и покорисна со типови.
 
Член од
10 мај 2009
Мислења
1.879
Поени од реакции
1.970
New York 1 & +
Chicago 1 & +
Minnesota 1-1
Батлер е под голем знак прашалник за вечер. 2ката веќе е падната од 2 квота на 1.80. Ако остане на тоа дека нема да игра мислам дека ОКЦ без проблем добива.
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
2.905
Поени од реакции
400
Батлер е под голем знак прашалник за вечер. 2ката веќе е падната од 2 квота на 1.80. Ако остане на тоа дека нема да игра мислам дека ОКЦ без проблем добива.
Здравје нека има :D
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.148
Поени од реакции
7.850
Jimmy Butler going to try and play. Hoiberg said before game he wouldn't have restrictions, but they'll watch him closely
 

Kajgana Shop

На врв Bottom