Кладилница (Генерална дискусија)

Verdict

Galadriel
Член од
21 мај 2012
Мислења
2.197
Поени од реакции
2.114
Неспорна е одличната форма на Шахјтор

21.11.15PARShakhtarVolyn Lutsk 4 : 0
07.11.15PAROleksandriyaShakhtar 2 : 3
03.11.15LIGShakhtarMalmö 4 : 0
30.10.15PARZoryaShakhtar 1 : 7
27.10.15KUPShakhtarTernopil 4 : 0
Затоа и толкав голем коефициент за Реал, сепак јас го одиграв па ќе видиме.
 
Член од
7 септември 2014
Мислења
3.430
Поени од реакции
2.113
Многу убав фудбал играт, до шо ги имам гледано везат на терен, напаѓачки.
Реал гледам без Марсело и Рамос ке бидат па нека му ја мислат, Шахтјор најмалце еден гол ќе му дат.
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Многу убав фудбал играт, до шо ги имам гледано везат на терен, напаѓачки.
Реал гледам без Марсело и Рамос ке бидат па нека му ја мислат, Шахтјор најмалце еден гол ќе му дат.
И шахтар се без двајцата клучни дефанзивци Кучер и Срна .
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Ауу утре јас би ја играл Јуве - Сити 2ка ... незнам зашто али ме влече нешто на Сити , плус им се вратил Агуеро ...
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.863
Поени од реакции
6.370
Ауу утре јас би ја играл Јуве - Сити 2ка ... незнам зашто али ме влече нешто на Сити , плус им се вратил Агуеро ...
Да се врати Агуеро но се без Насри,Компани и Силва...
 
Член од
7 септември 2014
Мислења
3.430
Поени од реакции
2.113
Гледав преѓе статистика на Сити со и без Компани.
Дефинитивно ќе бидат ослабени без него, со Компани имаат примено само 1 гол, без него 12.[DOUBLEPOST=1448411008][/DOUBLEPOST]За утре да почни со убо денот Астана - Бенфика 1х
Астана се покажаа цврста екипа кога играат на домашен терен, 2-2 со Галатасарај, 1-1 со Атлетико, и во квалификациите беа добри.
Бенфика се без Нико Гаитан и Луизао, поразени од Спортинг пред некој ден, 7 часовен лет до Казахстан, временските услови лоши, теренот катастрофа, сите овие причини имаат удел да се одигра против нив утре.
 
Последно уредено:
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
@Ставрогин има вистина у муабетиве за Турново и Брегалница? :)
Искрено, не сум слушнал ништо. :)

Сега видов дека коефициентот на Брегалница потонал како камен. Само да знаете дека единствена причина заради која Царев Двор е во прва лига е да местат натпревари.
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Искрено, не сум слушнал ништо. :)

Сега видов дека коефициентот на Брегалница потонал како камен. Само да знаете дека единствена причина заради која Царев Двор е во прва лига е да местат натпревари.
Така е , тие пред 4 години играа регион и не можеа да мрднат погоре од 10 место , следната година први и тоа од што купија неколку утакмици во гости а дома тешко да ги победеше некој знам на другар мој што играше регион во гости го гаѓале со камен а судијата на ќор се правел. Во втора лига им тргна добро па еве сега си го полни кесето тој американецот што ги има аку на луѓето ме им ги има платено јаболката што му ги откупува.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.626
Поени од реакции
14.401
Знаете ли како е во Копачка со тие ваучерите за промашен тикет за една утакмица? На ливчето имам 130 коеф, а со промашената - 26.
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.698
Поени од реакции
6.619
За утре мислам дека Атлетико е кец, поквалитетни се од Галата, а очајно им треба победата.
Поквалитетни се да, тоа никој не го оспорува ама види ја табелата и ќе ти биде јасно дека не им треба баш очајно победата. Плус Бенфика ќе заврши 2 саати пред тие да почнат. Ако Бенфика тепа, тогаш Атлетико може и да не се замара за прво место што реално им е тешко достижно, ќе треба Бенфика да ја тепаат во Лисабон па може и само нерешено да изиграат со Галата, пошто турците имаат слаба гол разлика нема шасни да ги стигнат во последно коло.
 
Член од
15 октомври 2014
Мислења
2.041
Поени од реакции
802
Benfica X2&0-3
Real M X2&3+
Man.Utd 1X&3+
M.Gladbach 1X&2+
Psg 2&2-4
Atl.Madrid 1&2-4
M.City X2&0-3
Cska M 1X&0-3
Koef 192+ uplata 50den

Sumperk 4.5+
Visp 5.5+
Zsc Lions 4.5+
Boras 159.5+
Gussing 148.5+
Koef.6.5+ uplata 500den
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.154
Поени од реакции
107.579
Поквалитетни се да, тоа никој не го оспорува ама види ја табелата и ќе ти биде јасно дека не им треба баш очајно победата. Плус Бенфика ќе заврши 2 саати пред тие да почнат. Ако Бенфика тепа, тогаш Атлетико може и да не се замара за прво место што реално им е тешко достижно, ќе треба Бенфика да ја тепаат во Лисабон па може и само нерешено да изиграат со Галата, пошто турците имаат слаба гол разлика нема шасни да ги стигнат во последно коло.
Прво и основно не ги знаеш правилата за пролаз даље во ЛШ, а се кладиш на истото. Не се гледа гол разлика кога се два тима во прашање, туку меѓусебен дуел. Ако изигра денес нерешено Атлетико секако има подобар меѓусебен дуел со Галата. Друга работа, и да победи Бенфика, ако победи Атлетико има шанса да биде прв ако слави во Лисабон. Јас секако ќе почекам да видам како ќе заврши дуелот во Астана иако не верувам Бенфика да тепа, им фалат неколку играчи и плус играа 120 минути против Спортинг во купот, премногу се истрошија. Ако загубат а Атетико победи тогаш на Атлетико ќе му треба нерешено во последното коло за прво место. А ако победат или одиграат нерешено тогаш Атлетико ќе мора да тепа во Лисабон за да е прво место.

Мислам дека е добар тип 1х на Астана денес, или може да се проба сингл 1 и сингл х.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom