Кладилница (Генерална дискусија)

Член од
7 септември 2014
Мислења
3.430
Поени од реакции
2.113
твојот аргумент и начин на правење пари преку обложување е преку вреѓање на други членови?
јас си пишав што играм за утре, пиши и ти па да видиме кој е поуспешен :)
Моментално Реал да го играш дупла шанса против Шахтјор кој игра феноменален фудбал е стварно глупост. Немаш вредност на тој тип едноставно, јас пре би ја изиграча Шахтјор 1 отколку Реал х2 сериозно. Реал се тотално дезориентирани во моментот.
 
Член од
7 септември 2014
Мислења
3.430
Поени од реакции
2.113
Бате Борисов - Леверкузен Т2 2+
Макаби - Челзи 2
Арсенал - Динамо Загреб 1
Зенит - Валенсија Х2

Можи да се проба
Бате Т11+ 1.55
Киев Т1 1+ 1.64
Гент Т2 1+ 1.54
Бомбите на Заев :ROFLMAO:[DOUBLEPOST=1448402561][/DOUBLEPOST]
Пер прекини у женски род да се претставуеш :icon_lol:
Ќути бе не ме издавај
 
Член од
6 септември 2015
Мислења
376
Поени од реакции
168
Моментално Реал да го играш дупла шанса против Шахтјор кој игра феноменален фудбал е стварно глупост. Немаш вредност на тој тип едноставно, јас пре би ја изиграча Шахтјор 1 отколку Реал х2 сериозно. Реал се тотално дезориентирани во моментот.
фала на коментарот,
го почитувам твојот став, ама сепак мислам дека разликата во квалитет е голема и колку и да се дезориентирани овие сигурно после дебаклот некни ќе изнајдат сили да извадат барем нерешено
 
Член од
7 септември 2014
Мислења
3.430
Поени од реакции
2.113
фала на коментарот,
го почитувам твојот став, ама сепак мислам дека разликата во квалитет е голема и колку и да се дезориентирани овие сигурно после дебаклот некни ќе изнајдат сили да извадат барем нерешено
нема на шо, ти си знајш таму.
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
За утре најдов на покерстарс Реал да даде гол од пенал 6 коеф .. го уплатив ова со фри бет што ми дадоа 5 $ .
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Како прво ако пратите малце ќе увидите дека на Реал Мадрид утре сеедно му е дали ќе победи или ќе изгуби бидејќи последно коло играат против Малмо на домашен терен каде ќе ги товарат 3-4 парчиња..па така сигурно се први..пред да пишите размислете на кој се кладите
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Како прво ако пратите малце ќе увидите дека на Реал Мадрид утре сеедно му е дали ќе победи или ќе изгуби бидејќи последно коло играат против Малмо на домашен терен каде ќе ги товарат 3-4 парчиња..па така сигурно се први..пред да пишите размислете на кој се кладите
Пред 4 дена изгубија 0-4 на свој терен и одма се крена узбуна сега ќе тепаат со овие за да ја стишат малце работата... не ми се верува да губат , ама топка е кој знае .
 
Член од
7 септември 2014
Мислења
3.430
Поени од реакции
2.113
Абе добро и на Барса сеедно му беше арно ама ...
Реал моментално со Пелистер да играт не ги играм не пак со Шахтјор во гости.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.118
Поени од реакции
107.356
Реал на Крофнитез во гости нема да го изиграм до крај на сезона. Ги гледате ли вие воопшто Реал Мадрид како играат? Не знаат каде тераат, сеа против Барса дури и жал ме фати...

Инаку се надевам дека после денешниве резултати некои луѓе ќе сфатат дека тимови како Барселона, Реал, Баерн, не пуштаат бодови и не престануваат да играат фудбал ако се 100% влезени понатака. Ќе видите и последно коло дека Баерн и Барса ќе ги прегорат Леверкузен и Динамо на гости.

За утре мислам дека Атлетико е кец, поквалитетни се од Галата, а очајно им треба победата.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Реал на Крофнитез во гости нема да го изиграм до крај на сезона. Ги гледате ли вие воопшто Реал Мадрид како играат? Не знаат каде тераат, сеа против Барса дури и жал ме фати...

Инаку се надевам дека после денешниве резултати некои луѓе ќе сфатат дека тимови како Барселона, Реал, Баерн, не пуштаат бодови и не престануваат да играат фудбал ако се 100% влезени понатака. Ќе видите и последно коло дека Баерн и Барса ќе ги прегорат Леверкузен и Динамо на гости.

За утре мислам дека Атлетико е кец, поквалитетни се од Галата, а очајно им треба победата.
Работата со Реал Мадрид е тоа што имаат преквалитетни играчи во Џејмс,Роналдо,Балето,Марсело и Модрич тоа што со потег можат да решат натпревар и да го наполнат противникот без разлика кој му е тренер......е тоа што Бенитез крофнарот ги лимитира до максимум е друга работа...затоа Анџелоти беше одличен тренер бидејќи Реал Мадрид беше рај за кладилничарите...знаевме сите дека секој ебан натпревар одеа на победа и на гол повеќе и едноставно форсираше офанзивен фудбал без многу тактизирање..а овај глупакот крофната измислува топла вода
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.118
Поени од реакции
107.356
Работата со Реал Мадрид е тоа што имаат преквалитетни играчи во Џејмс,Роналдо,Балето,Марсело и Модрич тоа што со потег можат да решат натпревар и да го наполнат противникот без разлика кој му е тренер......е тоа што Бенитез крофнарот ги лимитира до максимум е друга работа...затоа Анџелоти беше одличен тренер бидејќи Реал Мадрид беше рај за кладилничарите...знаевме сите дека секој ебан натпревар одеа на победа и на гол повеќе и едноставно форсираше офанзивен фудбал без многу тактизирање..а овај глупакот крофната измислува топла вода
Баш со Џонтра праевме муабет у саботата за свињата, просто неверојатно е со тие играчи што располага Реал да се брани после даден гол. Како бре мајко мила, како??? Како со Роналдо, Бејл, Бензема, Родригез, Модриќ, Иско и компанија??? Затоа е мртва свиња и се додека е тренер на Реал ќе си патат од него, а за мене нема да постојат што се тиче кладење, освен некоја утакмица дома.
 

Verdict

Galadriel
Член од
21 мај 2012
Мислења
2.197
Поени од реакции
2.114
Реал е таков клуб ( па и како секој голем клуб ) што после онаков пораз мора да им даде нешто на навивачите, макар и тоа била неважечка победа, мој совет е да не се плашат сите оние кои сакаат да го играат утре ! Јас го пишав 2 и т2+ на поголема уплата.
Баталете тие муабети дека не им требале бодови, ќе играат лагано ова она.
Реал Мадрид утре оди на победа !

*[препорачана музика додека го читате текстов*
 
Член од
7 септември 2014
Мислења
3.430
Поени од реакции
2.113
То е факт дека ќе пдат на победа ама прашањето е дали можат да стигнат до победа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom