Кладилница (Генерална дискусија)

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.019
Поени од реакции
20.761
Значи, кој малер у пичку материну, изгледа треба да почнам да пишувам на темава почесто за да ме прати малку кладилничарска среќа и мене. Во последно време нон-стоп ме кутнува само една на ливче со по 6-7 утамици(обично по толку играм), па не е можно ова веќе, немам добиено сигурно половина година, а редовно играм упм....

Денеска се најде едни смотани ГГ&3+ ги имам, а 1-1 завршија и тоа головите паднаа во 4та и 29та минута и до крај на натпревар остана ист резултат, немогуче......

A.Lustenau-Liefering - GG3+
Schweinfrut-Illertissen - GG3+
Dijon-Creteil - GG
Lucon-Epinal - 1
Eindhoven-MVV - 3+
Wolfsburg-Schalke - 3+
Aalesund-Valerenga - 1
[DOUBLEPOST=1440816065][/DOUBLEPOST]За утре ова го имам на помала уплата, не верувам дека ќе влезе, чисто онака на брзина го напишав колку да има шо да се прати

Sociedad-Gijon - GG
Barcelona-Malaga - 1&2-3
Celta-Rayo Vallecano - 3+
Milan-Empoli - 1&T1
Aston Villa-Sunderland - 1
Chelsea-Crystal Pallace - 1
Tottenham-Everton - 1
 

Velix

Kirk Hammett
Член од
18 мај 2012
Мислења
674
Поени од реакции
207
Ќе биде Atona Villa 1?
 
Последно уредено:

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.514
Поени од реакции
34.557
Accrington - Northampton 1 3.4
дa не сум кaкo oние штo шиткaaт нaтпревaри, aли приличнo сум сигурен зa oвaa, a и нa ah 0 имa дoбaр кoеф 2.3
 
Член од
23 февруари 2010
Мислења
626
Поени од реакции
1.317
Koi ste vie be Liverpul da ti ebam klubot paleolitski smrden :uzi: :tapp:


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Криља Советов 3 шута,3 гола.Да ти ебам мртвиот Зенит и да ти ебам мртвиот Кутињо.Поглуп црвен не сум видел одамна.
 

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.205
Поени од реакции
2.199
Двапати сервира за меч и двапати ги губи сервисите,сеа тај-брејк ке одлучи,тоа е рулет не се знае ништо[DOUBLEPOST=1440791781][/DOUBLEPOST]Браво шведова алал да ти е жими ку.ов
Не бе, ако ми е коа пишувам пак курви, женски тенис ти е најсрање нешто за типување, нема да ми е криво да ме заебе јак коефициент, али 1,12?

И на оние мртвине Херенвен што не можат да дадат 2 гола за 90 минути, а првиот го дадоа у 4та!

Херенвен и Сосиедад :kuracc:
 
Последно уредено:

LaChupacabraLoca

jedi master
Член од
13 октомври 2011
Мислења
3.531
Поени од реакции
5.063
Мордовиа - Рубин треба да е фикс 0-2 гола 1.50 коеф.
Рубин без Карадениз,креаторот на играта, а Мордовиа има голем проблем со напаѓачите, најопасен играч на противничкио гол е играч од одбраната.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom