Кладилница (Генерална дискусија)

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Море колкав малер сум Џони може гомна да јаде.На едно систем 9/10,што све не фатив,гомнарите Дерби бел ден да не видат никад у Пл да не влезат.И оп дур се освестив сфатив дека ја чекам Звезда,заседнав у едно кафанче и заборавив дека можам да се покријам:facepalm:.Умрени едни како не ви го начукаа у гз и гробари и делијеве заедно све да ви изнаебам.Инаку тикетов ми носеше од 1800 до 20 илјади.И тамам мислиш не може полошо еве ти ги мороните на џуџето Пеп само еден гол дадоа нормално ја ги имав 3+.Од една страна ми се одигрува жими све,а од друга страна утре ми иде да им влезам јако,па да видиме кој ќе плаче на крај.
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.911
Поени од реакции
9.512
Денес ја ги изедов гомната 5 тикета за една Барнет,Леверкузен,Норич,Бордо и Фенербахче бел ден да невидат
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Вчера судијата на Сосиедад - Виљареал имаше една сумлива одлука топката излезе надвор со Асенхо заедно и не досуди корнер , е да му ебам мамицата знаев дека тој корнер ќе ме кошта , ја имав над 16 и нормално точно 16 изведоа ..:tapp:
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.154
Поени од реакции
107.579
На Нишикори денес жена и деца би ставил. :duel:
 

Vuki-Viola-Fan

Solo Fiorentina
Член од
18 мај 2008
Мислења
3.502
Поени од реакции
680
По киксот на Плзен денес Спарта П треба да е 1. Лацио исто 1 (но пазете имаат доста повредени и суспендирани). Фиорентина мора да е 1. Бенфика по мене нема да изгуби со 1X се фаќа....
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.154
Поени од реакции
107.579
Порто е појак од Бенфика на хартија, just sayin, али предноста на домашниот терен ја има Бенфика така да Порто ќе треба да нападне и да ризикува, а тоа може да доведе до тоа да го јадат курот. Дерби е, според мене се е можно овде...

И Виола и Наполи треба да се чисти кецови, нормално и Спарта прага ко што спомна членот погоре.
 
Член од
17 март 2007
Мислења
800
Поени од реакции
508
Aalesund-Tromso GG
Kalmar-Hacken 1
Galatasaray-Gaziantepspor 1
Twente-Az Alkmaar 3+
 
Член од
17 јуни 2012
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.438
Порто е појак од Бенфика на хартија, just sayin, али предноста на домашниот терен ја има Бенфика така да Порто ќе треба да нападне и да ризикува, а тоа може да доведе до тоа да го јадат курот. Дерби е, според мене се е можно овде...

И Виола и Наполи треба да се чисти кецови, нормално и Спарта прага ко што спомна членот погоре.
Спарта се си мислам дека ќе изигра X,ко да се договорени последни две кола да губат бодови,само осечај ништо друго.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.154
Поени од реакции
107.579
Спарта се си мислам дека ќе изигра X,ко да се договорени последни две кола да губат бодови,само осечај ништо друго.
Кој ги знае, се е могуче таму, јас веќе ја одиграв 1. :D
 
Член од
8 јануари 2014
Мислења
2.205
Поени од реакции
2.051
Базел од соблекувална прими гол... :D убајна, баш ми годи:pipi:
 
Член од
15 октомври 2014
Мислења
2.041
Поени од реакции
802
Denes ako ne si vlezat,potop ..na dva tiketa po 1000den ..
Magdeburg 1&3+
Hsv II 1&3+
Guangzhou 1&3+
Lacio 1
Pomogni kajgana magijo
 
B

Blade Torch

Гостин
омилено чувтство ми е кога ќе играш хендикеп гемови прв носител да убие некој локален рекреативец што игра само на еден ист турнир секоја година и кога губи 4-1 од аматерот у прв сет . Де шепер , ај после дождов добиј со 6 гема разлика да не ти се стаам на фб профилот па да лежам затвор ради тебе , ок ?!
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.154
Поени од реакции
107.579
омилено чувтство ми е кога ќе играш хендикеп гемови прв носител да убие некој локален рекреативец што игра само на еден ист турнир секоја година и кога губи 4-1 од аматерот у прв сет . Де шепер , ај после дождов добиј со 6 гема разлика да не ти се стаам на фб профилот па да лежам затвор ради тебе , ок ?!
Де Шипер и земја = магаре и козметика.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom