Кладилница (Генерална дискусија)

Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
А што има везе тој коефициент? Знаеш ли зошто сега е 1.25 на Свитолина? И за Ноле имало по 1.70 против Багдатис кога имал 18 години ама сега по 1.05 му даваат кога играат овие двајца меѓу себе. Свитолина е исклучително талентирана тенисерка, млада и многу перспективна, негува офанзивен тенис со солидна серва. Јовановски покрај причините кои ти ги наведов погоре, а се клучни, е една просечна тенисерка, без некој посебен удар, не негува напаѓачки тенис, гледа да го врати топчето во поле и да чека грешка на противникот. Од јануари навака 150 000 изјави и имам прочитано каде вели дека не е 100% спремна и дека не знае што да прави со зглобот на раката. Свитолина и зема сет и на Серена на АО, така да одлично игра во последниве година и кусур и не гледам зашто не би и ја дупнала главата на Јовановски. Како може Јовановски да е подобра тенисерка од Свитолина не можам да разберам :yid::yid:
Јас мислам дека ти ја немаш гледано Бојана, а Свитолина ја имаш гледано еднаш. Јовановски кога е во форма е исклучително офанзивна тенисерка, и има одлични удари од основна линија. Еве ти се кладам во што сакаш дека таа денес ќе има повеќе винери од Свитолина. Веројатно и повеќе неизнудени грешки, ама за винери ти се кладам.[DOUBLEPOST=1427374995][/DOUBLEPOST]
V.Lepcenko e od uzebekistan ama kako i mn drugi teniseri od 2007 nastapuva pod znameto na USA taka da ti kinez si stavrogin :)
Сериозно? Јас пак се чудев зошто стои американското знаме покрај нејзиното име, таа да ти зела американско државјанство. Не знаев, благодарам за објаснувањето. А јас си мислев дека кога играше за фед тимот на САД, ја имаат викнато како гостинка.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.439
Јас мислам дека ти ја немаш гледано Бојана, а Свитолина ја имаш гледано еднаш. Јовановски кога е во форма е исклучително офанзивна тенисерка, и има одлични удари од основна линија. Еве ти се кладам во што сакаш дека таа денес ќе има повеќе винери од Свитолина. Веројатно и повеќе неизнудени грешки, ама за винери ти се кладам.
Ајде во пијачка се кладиме. Ако има повеќе винери Свитолина ти частиш пијачка, ако не јас. Јовановски повеќе е counter pouncher отколку напаѓач според мене. Небитно, нека биде така кладбата па вечер ќе видиме кој бил во право. :D
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Ајде во пијачка се кладиме. Ако има повеќе винери Свитолина ти частиш пијачка, ако не јас. Јовановски повеќе е counter pouncher отколку напаѓач според мене. Небитно, нека биде така кладбата па вечер ќе видиме кој бил во право. :D
Договорено. А ако изгуби Свитолина, мисли му ја. Не можеш ниту да замислиш колку можам да бидам напорен. :sneaky:
 
Член од
6 февруари 2015
Мислења
198
Поени од реакции
38
Јас мислам дека ти ја немаш гледано Бојана, а Свитолина ја имаш гледано еднаш. Јовановски кога е во форма е исклучително офанзивна тенисерка, и има одлични удари од основна линија. Еве ти се кладам во што сакаш дека таа денес ќе има повеќе винери од Свитолина. Веројатно и повеќе неизнудени грешки, ама за винери ти се кладам.[DOUBLEPOST=1427374995][/DOUBLEPOST]

Сериозно? Јас пак се чудев зошто стои американското знаме покрај нејзиното име, таа да ти зела американско државјанство. Не знаев, благодарам за објаснувањето. А јас си мислев дека кога играше за фед тимот на САД, ја имаат викнато како гостинка.
Не си арен
 
Член од
18 април 2008
Мислења
876
Поени од реакции
213
johnson
klizan
olympiakos
( и можно е dolgopolov да го додадам)
за денес мислам дека овоа ќе ми биде единствен тикет,

од фудбал Австрија (19) и Хрватска (21) ми изгледат како добри 1ви ама не нешто не ми се игра фудбалов денес...

едит - гледам расправате се за свитолина.... арно кажа некој на тај коеф не се исплаќа да ја играш.. па макар и бојана чера да и дошло (али не ви се мешам од одамна се немам појавувано на оваа тема)
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Stavrogin po sto mn popuvas aj kazi nekoj tip da vidime za so te biva tebe osven za tapa muabet
Канепи да ја победи Лепченко, коефициент 2.05. Младенович да ја победи Захвалова Штрицова, коефициент 3.20. Мек Хејл да ја добие Петкович, коефициент 3.3.
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.335
Поени од реакции
2.224
Канепи да ја победи Лепченко, коефициент 2.05. Младенович да ја победи Захвалова Штрицова, коефициент 3.20. Мек Хејл да ја добие Петкович, коефициент 3.3.
Само ова нема да се деси.

Инаку:
Болели да тепа
Јанович да тепа
Џонсон да тепа
Долгополов да тепа
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Само ова нема да се деси.
Зошто? Пред само една недела Штрицова глатко изгуби од Павличенкова, многу сличен играч на Младенович. Не може Барбора долго време да држи врвна форма, време е да почне да тоне.
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Свитолина е страшно талентирана..Јас очекувам таа да направи нешто повеќе дури и на Гренд Слем во блиска иднина.
Малце има проблем со паметот,што не е чудно за тенисерите/тенисерките од бивши СССР..

Го покрива теренот феноменално,има страшен бекхенд а и форхендот исто така е добар.Брза е,знае да смени ритам и знае да изигра и квалитетно во дефанзива.Проблем е што знае да закочи со убацување на прв сервис понекогаш.

Јовановски е далеку од Свитолина,за две години максимум разликата ќе биде уште поголема.Талентот е очигледен,само да се совземе малце.

Е сега на еден натпревар може се да се случи,ама на долги стази Свитолина е и ќе биде многу подобра.

Е сега нормално дека за сингл не вреди 1.25 ама за тикет може да се искомбинира.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Свитолина е страшно талентирана..Јас очекувам таа да направи нешто повеќе дури и на Гренд Слем во блиска иднина.
Малце има проблем со паметот,што не е чудно за тенисерите/тенисерките од бивши СССР..

Го покрива теренот феноменално,има страшен бекхенд а и форхендот исто така е добар.Брза е,знае да смени ритам и знае да изигра и квалитетно во дефанзива.Проблем е што знае да закочи со убацување на прв сервис понекогаш.

Јовановски е далеку од Свитолина,за две години максимум разликата ќе биде уште поголема.Талентот е очигледен,само да се совземе малце.

Е сега на еден натпревар може се да се случи,ама на долги стази Свитолина е и ќе биде многу подобра.

Е сега нормално дека за сингл не вреди 1.25 ама за тикет може да се искомбинира.
Јовановски беше поталентирана од Свитолина. Кога се појави Бојана, и предвидуваа топ тен кариера. Тоа што не напредуваше со годините се должи на недостатокот на мотивацијата и на повредите. Едноставно нема killer instinct. Свитолина дебело ја преценувате. Не гледам многу простор за напредок кај неа.
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.909
Поени од реакции
9.507
И на крај една од овие две ке предајт и коеф ке се сметат 1
 
Член од
7 јули 2014
Мислења
1.243
Поени од реакции
1.162
Канепи да ја победи Лепченко, коефициент 2.05. Младенович да ја победи Захвалова Штрицова, коефициент 3.20. Мек Хејл да ја добие Петкович, коефициент 3.3.
Сo мaлку среќa мoжеш сите 3 дa ги прoмaшиш :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom