Кладилница (Генерална дискусија)

Член од
10 март 2014
Мислења
1.016
Поени од реакции
1.267
Тапа понуда деновиве освен пријателските и квалификациите а тенис не пратам не клавам пари таму.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Од тенис неразбирам многу ама кога се жени во прашање зицер дефинитивно нема
Нема врска тоа, во женскиот тенис има голем процент на успешност кај типување на малите коефициенти. Но Свитолина со Јовановски никако не може да биде зицер. Кога е во својата најдобра форма, Јовановски е подобра тенисерка од Свитолина. Сега не е баш во форма, но вчера ја доби Бартел и покажува знаци на будење. На тој меч коефициент од 1.25 на Свитолина е идиотизам од големи размери.
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Svitolina,Johnson,Andujar set,Lepchenko set,Pospisil +2.5,Vesely,Peers/Murray ..Leningradka i Tours odbojki
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.907
Поени од реакции
9.507
Ко за почеток на денов Толпар 5,5+ во Моцарт 1.85[DOUBLEPOST=1427370441][/DOUBLEPOST]
Нема врска тоа, во женскиот тенис има голем процент на успешност кај типување на малите коефициенти. Но Свитолина со Јовановски никако не може да биде зицер. Кога е во својата најдобра форма, Јовановски е подобра тенисерка од Свитолина. Сега не е баш во форма, но вчера ја доби Бартел и покажува знаци на будење. На тој меч коефициент од 1.25 на Свитолина е идиотизам од големи размери.
Искрено кај жениве нема никаква стабилност и не би играл коеф под 1.7 невреди да се нервирам за идиотски коеф побрзо би играл на аутсајдерите според обложувалниците кој се поставени отколку некоја на 1,4 жена и да се потам ја дали и бил периодот,дали имала емотивна криза,дали се пукала вчера до бесвест па ннемојт да ојт по терен итн.
 
Последно уредено:
Член од
23 август 2010
Мислења
38.119
Поени од реакции
107.356
Нема врска тоа, во женскиот тенис има голем процент на успешност кај типување на малите коефициенти. Но Свитолина со Јовановски никако не може да биде зицер. Кога е во својата најдобра форма, Јовановски е подобра тенисерка од Свитолина. Сега не е баш во форма, но вчера ја доби Бартел и покажува знаци на будење. На тој меч коефициент од 1.25 на Свитолина е идиотизам од големи размери.
:pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos:
Било каква дискусија завршува тука.[DOUBLEPOST=1427374203][/DOUBLEPOST]
Абе како е Свитолина зицер со Бојана? :( Како?
Така шарено. Лани ја доби во Баку 6-1 7-6. Годинава Јовановски не знае кај тера, а и не знам дали знаеш требаше да оди на операција на зглобот на десната рака ама ја одложи операцијата само за да игра, а игра со болки.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
:pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos:
Било каква дискусија завршува тука.[DOUBLEPOST=1427374203][/DOUBLEPOST]
Така шарено. Лани ја доби во Баку 6-1 7-6. Годинава Јовановски не знае кај тера, а и не знам дали знаеш требаше да оди на операција на зглобот на десната рака ама ја одложи операцијата само за да игра, а игра со болки.
Mалки имаш смајли ставено.:) За да докажеш тврдење треба да ставиш 40 парчиња. Ти си ставил точно 26. Ајде сега провери колкав бил коефициентот на Свитолина во тој мечот што го наведе.
 
Член од
6 февруари 2015
Мислења
198
Поени од реакции
38
lepcenko = kanepi -1 so saka neka e ako izgubi pojke ne se pojavuvam na forumov :)[DOUBLEPOST=1427374362][/DOUBLEPOST]amerikancite najdobro igraaat na domasen teren sega im e sansata
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.119
Поени од реакции
107.356
Mалки имаш смајли ставено.:) За да докажеш тврдење треба да ставиш 40 парчиња. Ти си ставил точно 26. Ајде сега провери колкав бил коефициентот на Свитолина во тој мечот што го наведе.
Готово бе зицер е Јовановски 2ка. Нема подобра тенисерка од неа, АКО е во форма. :LOL::LOL:
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Готово бе зицер е Јовановски 2ка. Нема подобра тенисерка од неа, АКО е во форма. :LOL::LOL:
Не ми одговори на прашањето. Инаку, одговорот е 1.50 на Свитолина. Само 7 месеци потоа, на истиот меч ти даваат коефициент од 1.22 и ти мислиш дека тоа вреди. Затоа се богатат газдите на кладилниците.[DOUBLEPOST=1427374566][/DOUBLEPOST]
lepcenko = kanepi -1 so saka neka e ako izgubi pojke ne se pojavuvam na forumov :)[DOUBLEPOST=1427374362][/DOUBLEPOST]amerikancite najdobro igraaat na domasen teren sega im e sansata
Немој, после сите квалитетни типови што ги имаш дадено, тоа би било вистинска штета. Лепченко е Американка колку што јас сум Кинез.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.119
Поени од реакции
107.356
Не ми одговори на прашањето.Иналу, одговорот е 1.50 на Свитолина. Само 7 месеци потоа, на истиот меч ти даваат коефициент од 1.22 и ти мислиш дека тоа вреди. Затоа се богатат газдите на кладилниците.
А што има везе тој коефициент? Знаеш ли зошто сега е 1.25 на Свитолина? И за Ноле имало по 1.70 против Багдатис кога имал 18 години ама сега по 1.05 му даваат кога играат овие двајца меѓу себе. Свитолина е исклучително талентирана тенисерка, млада и многу перспективна, негува офанзивен тенис со солидна серва. Јовановски покрај причините кои ти ги наведов погоре, а се клучни, е една просечна тенисерка, без некој посебен удар, не негува напаѓачки тенис, гледа да го врати топчето во поле и да чека грешка на противникот. Од јануари навака 150 000 изјави и имам прочитано каде вели дека не е 100% спремна и дека не знае што да прави со зглобот на раката. Свитолина и зема сет и на Серена на АО, така да одлично игра во последниве година и кусур и не гледам зашто не би и ја дупнала главата на Јовановски. Како може Јовановски да е подобра тенисерка од Свитолина не можам да разберам :yid::yid:
 
Член од
6 февруари 2015
Мислења
198
Поени од реакции
38
V.Lepcenko e od uzebekistan ama kako i mn drugi teniseri od 2007 nastapuva pod znameto na USA taka da ti kinez si stavrogin :) :)[DOUBLEPOST=1427374808][/DOUBLEPOST]
А што има везе тој коефициент? Знаеш ли зошто сега е 1.25 на Свитолина? И за Ноле имало по 1.70 против Багдатис кога имал 18 години ама сега по 1.05 му даваат кога играат овие двајца меѓу себе. Свитолина е исклучително талентирана тенисерка, млада и многу перспективна, негува офанзивен тенис со солидна серва. Јовановски покрај причините кои ти ги наведов погоре, а се клучни, е една просечна тенисерка, без некој посебен удар, не негува напаѓачки тенис, гледа да го врати топчето во поле и да чека грешка на противникот. Од јануари навака 150 000 изјави и имам прочитано каде вели дека не е 100% спремна и дека не знае што да прави со зглобот на раката. Свитолина и зема сет и на Серена на АО, така да одлично игра во последниве година и кусур и не гледам зашто не би и ја дупнала главата на Јовановски. Како може Јовановски да е подобра тенисерка од Свитолина не можам да разберам :yid::yid:
MENE NE MI E JASNO KAKO OCI SI VADITE ZA SVITOLINA ( NOBODY) ZA 1. 18 koif
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.119
Поени од реакции
107.356
V.Lepcenko e od uzebekistan ama kako i mn drugi teniseri od 2007 nastapuva pod znameto na USA taka da ti kinez si stavrogin :) :)[DOUBLEPOST=1427374808][/DOUBLEPOST]
MENE NE MI E JASNO KAKO OCI SI VADITE ZA SVITOLINA ( NOBODY) ZA 1. 18 koif
Си се сакаме ја и Ставро, батали не. :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom