Кладилница (Генерална дискусија)

Член од
26 септември 2012
Мислења
8.042
Поени од реакции
6.651
Елис 20.5 + (1.95 моцарт)

http://stats.nba.com/player/#!/101145/stats/

вечерва сан антонио без паркер,милс и гинобили(директни чувари) + без данкан и леонард значително ослабени,коефициентот за далас е 1.15 и сигурно влегува,но она што очекувам е Елис лесно да ја надмине границава,лани ги инзамачи САС во плејофот и беше незапирлива машина и најсветла точка во Мавс,одбраната на САС никако не можеше да му најди чаре на импресивниот Елис

вреди на повисока уплата
Easy money,..........кој испрати да си дај по едно за ДОЈАВАТА директно од Тексас
 

Vuki-Viola-Fan

Solo Fiorentina
Член од
18 мај 2008
Мислења
3.502
Поени од реакции
680
Денес сите ќе ги играат Фиорентина и Виљареал, не верувам и двете да искочат. Виљареал се во серија, а Фиорентина нема пораз исто така долг период. На Фиорентина и даваат 1,55 коефициент, а оваа квота често пати не искача. По мене Марсеј денес тепа, Сампдорија и Ајакс, нормално може и Фиорентина и Виљареал, ама ви велам дека постои голем ризик за овие две последниве. Со оглед на тоа што вчера и петокот 90% од утакмиците излегоа...денес очекувајте една заебана бомба[DOUBLEPOST=1419156743][/DOUBLEPOST]Дрига работа што сакав да кажам...често пати пред нова година сум приметил дека многу местат 2у1 и 1у2 па така може некој систем денес да си изигра...ете ко на пример вчера турците си ја наместиа Галата![DOUBLEPOST=1419156860][/DOUBLEPOST]
Верона 1, 2.30
Ова точно дека треба да е 1, но не заборавај ова е градско дерби! Ништо чудно и X да заврши.
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.255
Поени од реакции
2.241
Да ви стапнам на маката. Вчера
http://screencast.com/t/tL1oU8eN14 на 1000 - 12000
http://screencast.com/t/zlT0ZuFd66 на 1000 - 5500

Денес најверојатно ќе ја играм Барселона - Грањолерс - 62.5+ цела. Играа истиве во Шпанска лига пред недела дена, победи Барселона 43:28. И денес иако е куп меч не очекувам поинаков исход. Вчера со Ла Риоја заглавија каталонците на 35 ама се стегна малку Ла Риоја второ полувреме и успорија темпо иако го изгубија натпреварот уште на полувреме :)

Друго што ми иде на ум е Реал Мадрид кошарката, да тепа со 16.5 хендикеп. Реал направи 2 порази со ред во домашна лига и денес нема право на кикс. Што вели еден другар, Реал нема повеќе бодови за фрлање :) Треба да се испукаат денес против противник кој реално не го знам кој е и каков е.
 
Член од
11 мај 2014
Мислења
1.020
Поени од реакции
575
Дајте за денес 3 утакмици со околу 2 коеф за сингл, сабајлево глава ќе ми прсне билтен не ми се отвора, а не е добро да не изиграм ништо :) донација треба да дадам и денес
 
Член од
8 септември 2011
Мислења
3.668
Поени од реакции
2.619
Последните 3-4 дена многу пари заебав на глупости денес одам на ситно.
Марсеј 1 1.65
Марсеј се добра екипа, додека Лил игра многу лошо на гости.
Њукасал Х2 1.75
Сандрален има само 4 порази сезонава, од 2011 нема изгубено од Њукасал, а и Њукасал имаат 10 повредени.
Арсенал-Ливерпул
фати ги едните тресни ги од другите, мислам дека Х ќе ја извадат ама јас не ја играм ништо.
Денес сите ќе ги играат Фиорентина и Виљареал, не верувам и двете да искочат. Виљареал се во серија, а Фиорентина нема пораз исто така долг период. На Фиорентина и даваат 1,55 коефициент, а оваа квота често пати не искача. По мене Марсеј денес тепа, Сампдорија и Ајакс, нормално може и Фиорентина и Виљареал, ама ви велам дека постои голем ризик за овие две последниве. Со оглед на тоа што вчера и петокот 90% од утакмиците излегоа...денес очекувајте една заебана бомба
ПСЖ, Манчестер, леверкузен, ај веќе Дортмунд не ја спомнувам.
За утре Витесе - Хераклес кец како куќа, ке оди на поголема уплата
Зошто си толку сигурен ?
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.765
Поени од реакции
21.161
Дајте за денес 3 утакмици со околу 2 коеф за сингл, сабајлево глава ќе ми прсне билтен не ми се отвора, а не е добро да не изиграм ништо :) донација треба да дадам и денес
Ич не пиши, туку оди до кладилница и частија таа на каса. И така секој ден. Поќе ќар ке бидиш;)
 
Член од
11 мај 2014
Мислења
1.020
Поени од реакции
575
Ич не пиши, туку оди до кладилница и частија таа на каса. И така секој ден. Поќе ќар ке бидиш;)
Преценети се тие на каса, од мене и 500 000 да извадам денар нема да добијат откако ми се испонаша едно копиле во спорт лајф.
 
Член од
29 јануари 2014
Мислења
103
Поени од реакции
58
Denes igraat Club Brugge - Genk , kvota za 1 e 1.45 / a igraat prv i tret na tabela so bodovna razlika 6 boda . Moze ova da se proba X2 ( 2.65 ) - imaat li povredeni gostive ili sto e problemot ??? Ova e malce preterano sto na Briz mu dale vakva zicer kvota . Ako ima nekoj info neka pise ..
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Тоа ти е исто како да играат Челзи и Вест Хем. Првиот и третиот во лига. Хипотетички ова, затоа што Вест Хем мислам е на 4. место :)
 

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.205
Поени од реакции
2.199
Денес ми фаќа око Аталанта - Палермо 1 @ 2,40 од причина што Аталанта имаат исти тим како лани и они се клуб кој игра тврда игра дома, а во гости се каша попара. Двата тима немаат поважни повредени фудбалери

П.С интересно ми е тоа што претходните 6 дуели ги играле 3 за 3, и секои утакмици завршувале 1-0 па 1-2 па 1-0 и така натаму
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.443
Za turcive majkata e, da si zemes 1 utakmica i da ja brkas sekoe kolo za prelaz.. da pocnis so 100 denari i sekoe naredno kolo da zgolemuvas uplata 200,300,400 ,500,600 i tn ... dur ne fatish.. koga ke fatis. pak od pocetok so druga utakmica. Jas planiram da pocnam od naredno kolo da brkam edna utakmica samo da vidam statistika koja ke e taa. A za turska utakmica da ne napravi barem eden prelaz vo 10,15 kola koficentot e 1652 zboram za ovie od super liga :)
Јави ми се кога ќе ти дадат прелаз од Турција да го изиграш на повеќе од 500 денари.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.765
Поени од реакции
21.161
Преценети се тие на каса, од мене и 500 000 да извадам денар нема да добијат откако ми се испонаша едно копиле во спорт лајф.
Не ќе да ме сфати баш што сакав да ти кажам.
 
Член од
3 март 2013
Мислења
2.678
Поени од реакции
1.357
Sampdoria 1 1.85
Edna od posigurnite sho mi se gledat za denes.
 
Последно уредено:

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.053
Поени од реакции
17.739
За денеска како што реков вчера играм дабл со победи за Фиорентина и Сампдорија против Емполи и Удинезе. Едноставно првите два тима се поквалитетни од противниците, во добра форма се и играат на домашен терен.

Доколку не сум добитен денес правам и јас пауза до новата 2015 година и ќе се подготвам истата да биде прославена како што треба. Всушност прво наредниот предновогодишен викенд, а после Нова Година :pivo2:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom