Кладилница (Генерална дискусија)

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.892
Поени од реакции
84.247
Ау како не сум видел порано...добар value има за вечер НФЛ

Филаделфија-Каролина 2ка 3 и нешто квота...ако игра некој онлајн нека си ја проба среќата..
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.437
Ау како не сум видел порано...добар value има за вечер НФЛ

Филаделфија-Каролина 2ка 3 и нешто квота...ако игра некој онлајн нека си ја проба среќата..
А тие што немаме среќа што да пробаме?
 
Член од
11 мај 2014
Мислења
1.020
Поени од реакции
575
За ноќеска ќе си ја пробам среќата со
Чикаго H(-5) 1.43
Atlanta H(+4.5) 1.4
San Antonio h(+7.5) 1.41
Rochester H(0) 1.44
на 5 еври нека трчаат овие ноќеска
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Ауу утре Мареј - Раонич 2 2.65 со каков ќеиф ќе ја изиграм оваа , исто како неделата Нишикори што го имав .. Се поправи Раонич против Федерер во втор сет и добро изигра , сепак очекувам повеќе асови од него утре !
 
Член од
11 мај 2014
Мислења
1.020
Поени од реакции
575
12:00 Kavčić B. - Dustov F. 2 1,87

Blaž nije igrao od US Opena kada je predao zbog ozljede stopala. Tek početkom prošlog mjeseca je počeo hodati bez bolova, i dalje su tu bile terapije a tek prije dva tjedna je počeo s "ozbiljnim treninzima". Tu mislim na trčanje i slične stvari s obzirom da je svo ovo vrijeme prošlo u putovanjima i raznim stvarima nevezanim za tenis. Dustov dolazi nakon finala Bratislave, igra dobro, u ritmu je i to je sasvim dovoljno što se mene tiče.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.437
12:00 Kavčić B. - Dustov F. 2 1,87

Blaž nije igrao od US Opena kada je predao zbog ozljede stopala. Tek početkom prošlog mjeseca je počeo hodati bez bolova, i dalje su tu bile terapije a tek prije dva tjedna je počeo s "ozbiljnim treninzima". Tu mislim na trčanje i slične stvari s obzirom da je svo ovo vrijeme prošlo u putovanjima i raznim stvarima nevezanim za tenis. Dustov dolazi nakon finala Bratislave, igra dobro, u ritmu je i to je sasvim dovoljno što se mene tiče.
Дустов е солиден играч во сала, беше во мала криза до пред 2 недели ама се оправи и претходниот турнир го изигра многу добро. Типов има огромно валуе, ете до сега разгледував за утре и не го приметив паров, а и не ни ми дојде на памет дека Кавчич паузираше поради повреда. Мора да се проба ова, одличен е коефициентот.

Едит: Како ќе приметам кога во среда играат. :D
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.909
Поени од реакции
9.507
Некој бајач нешо да препорачавте...
Иам едно ливче со Пинг Понг за сабајле уше тука ако нефатам и ке зеам народњаци ке играм со по 20 денари дури непочнат овие зимскиве спортој па ке се пробам и таму
 
L

Löwe

Гостин
Некој бајач нешо да препорачавте...
Иам едно ливче со Пинг Понг за сабајле уше тука ако нефатам и ке зеам народњаци ке играм со по 20 денари дури непочнат овие зимскиве спортој па ке се пробам и таму
Probaj kanter dota lol nesto izigraj
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.094
Поени од реакции
9.679
Некој бајач нешо да препорачавте...
Иам едно ливче со Пинг Понг за сабајле уше тука ако нефатам и ке зеам народњаци ке играм со по 20 денари дури непочнат овие зимскиве спортој па ке се пробам и таму
:pos: шах, пикадо, пинг понг хахахахахаха :ROFLMAO: пробај се сега и во куглање. Мада како тргнало сите ќе ти се придружиме[DOUBLEPOST=1415667324][/DOUBLEPOST]
А тие што немаме среќа што да пробаме?
За другите не знам ама ти ќе пробаш едно дрво и тоа некастрено. Има така добро да те истепам што ќе те боли и после смртта :coffee: :D
Стави ги браќата he said. И на крај братски ми го ставија :ROFLMAO:
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.437
:pos: шах, пикадо, пинг понг хахахахахаха :ROFLMAO: пробај се сега и во куглање. Мада како тргнало сите ќе ти се придружиме[DOUBLEPOST=1415667324][/DOUBLEPOST]
За другите не знам ама ти ќе пробаш едно дрво и тоа некастрено. Има така добро да те истепам што ќе те боли и после смртта :coffee: :D
Стави ги браќата he said. И на крај братски ми го ставија :ROFLMAO:
Утре ставај ги браќата Нестор и Зимоњич. :ROFLMAO:
Се шалам немој озбилно да го сфатиш коментарот. :D
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.909
Поени од реакции
9.507

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.094
Поени од реакции
9.679
Утре ставај ги браќата Нестор и Зимоњич. :ROFLMAO:
Се шалам немој озбилно да го сфатиш коментарот. :D
E па значи ќе излезат :D Ама сега ставање петок. Шо мислиш ти, мој дека е Спорт Лајф? (n)[DOUBLEPOST=1415668155][/DOUBLEPOST]Инаку за онаа страната каде играш против други играчи ме интересира што би се случило доколку Џони игра против Стефан? Џони да се клади дека одредна екипа ќе победи, а Стефан дека нема да победи?!! Двајцата ќе паднат, ќе ја одложат или ќе има крај на светот?? Во некој паралелен универзум и двајцата ќе добијат, ама во овој не знам :D:pos:

 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Сега видов дека и пикадо имало во понудата,и пикадо порано играв се сеќавам,сега гледам дека имало и зицери некои

Ван Груен-1 1.10
Браун-1 1.70

ОВај Ван Груен го имам гледано на Јуроспорт и му ја прекина доминацијата на неприкосновениот мајстор и доктор на оваа игра Фил Тејлор ,а Браун веројатно ќе го исплеска овај Родригез кој прв пат го гледам,секогаш на пикадо типував на Англичаните/Шкотлаѓаните бидејќи тие се најдобри на оваа игра,нешто како снукерот
сеуште ја владеам ова игра:cool:[DOUBLEPOST=1415669417][/DOUBLEPOST]За утре пак пикадо :

Бунтинг-1 1.40
Вејд-1 1.25

Бунтинг го имам само еднаш гледано и ми остави добар впечаток,а овај Вејд е специалец за триплите 19-јки,ќе се изнервира кога нема да му тргни горе на 20-јките и веднаш си се префрлува долу каде си ги штанца 19-јките од шала...
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom