Кладилница (Генерална дискусија)

Член од
8 септември 2011
Мислења
3.668
Поени од реакции
2.619
Челзи 2, Барселона 2 и Сити 1
Се мислам сити дали ГГ или 1 али нека стои така, не дека овие другиве две се сигурни али мора да се прати нешто.
 
Член од
17 јуни 2012
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.438
Челзи 2, Барселона 2 и Сити 1
Се мислам сити дали ГГ или 1 али нека стои така, не дека овие другиве две се сигурни али мора да се прати нешто.
Кога за некоја не си сигурен користи џокер прашај пријател (читај Џони) и завршена работа :icon_lol:
 
Член од
17 септември 2012
Мислења
896
Поени од реакции
515
Шахтар - Порто ГГ1[DOUBLEPOST=1412105618][/DOUBLEPOST]Шалке :icon_lol:
Џони из он фајр аген
 
Последно уредено:

asml

Mugiwara 4 life
Член од
20 април 2010
Мислења
132
Поени од реакции
68
Моментот кога ме заебува само Порто 0-3 гола , 1.05 коефициент , ПРАЈСЛЕС :)
 
H

HoT IcE

Гостин
Белоруска екипа која не знај кај тера и прими 6 парчиња од Порто во првото коло ќе ја играш да победи против Атлетико Билбао?..добро бе уште не сфативте дека Шпанската лига е многу поквалитетна спрема другите лиги?..Тие Бате неможеа Скендербериа Корча да ги победат дома не пак Билбао..ова е чиста двојка
:pos:
И ја викав истото, сеа ми се плаче :oops:
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.914
УТРЕ СЕ ПАРИТЕ !!!

Лудогорец - Реал М. 2 & T2+ 1,30

Реално тука нема што да се збори.. Со тој состав што го има моментално Реал Мадрид треба да се прошета тука во близина на 600 км од Скопје :)



Лудогорец - Реал М. (младите) 2 & Т2+ 1,30

Младиве на Лудогорец ќе ирграат со многу помлади играчи и реално се очај.. Исто и тука младите треба да дојдат на прошетка и да си ги лапнат бодовите и со минимум 3 гола постигнати во противничката мрежа..


Нимес - ПСЖ (ракомет) 2 1,20

Овој натпревар ќе биде 2 на ПСЖ на гости во лигата, првиот го изгубија од Сент Рафаел.. Нимес имаат само една единствена победа, а богаташиве се апсолутни фаворити и со победата на Металург мислам дека фатија залет и да направат во домашното првенство серија од победи за да избијат на водечката позиција..

Србија - Куба (жени баскет) N/A (сеуште нема коеф) чист 1

Србинките имаат силен состав, добро им парираа на американкиве од НБА и сметам дека доколку дадат било каков коефициент (можно е да нема коефициент, односно да има коефициент но само со хендикеп разлика) вреди да се изиграат и според мене дефинитивно ќе догураат до полуфиналето...

Имате тука чист коефициент од 2,4 до 2,7 би биле овие 4 натпревари кои сигурно утре јас би ги испратил на 1000че ..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom