Кладилница (Генерална дискусија)

Член од
1 февруари 2009
Мислења
681
Поени од реакции
188
Што може да се случува со богато дете кого го боли пимпекот за тенис?

Он може ладно да излезе на терен, и да се глупира. Исто како Фоњини. Не знаеш кој ден ке му се игра тенис. Типични цигани.
У 10 саат точно пуштам комп и глеам не мрдаат квотиве ... 1.25 за Гулбис ... и сакав да идам сингл да ја стаам 2-0 ... Одам да јадам се враќам глеам у сите кладилници огромен пад на кецот ... wtf .
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Сити-1
Флензбург-1
Оклахома-1

шо му плаќаш?
Да ти ебам и кошарка и се..копилиња гнасни бе пак пак и пак нерешено ми завршва кошарка..не е можно ова три пати со ред нерешено..да ти се помочам во спортот глупав и во глупите правила
 
Член од
17 април 2014
Мислења
587
Поени од реакции
841
http://www.rezultati.com/utakmica/CtDB92YO/#detalji Може да се проба х2 или 2 коеф х2 3.77 2 9.50
има уште 4 кола а Динамо Загреб бега 11 бода од 2 место и + Динамо има утакмица помалку .А оваа Dragovoljac ке се боре да остане во лигата 8 место и бега 5 бода , а Dragovoljac има и утакмица помалку. Ке ја пробам на мали пари 2 и х2 ке ја комбинирам со некоја.
 
Член од
8 септември 2011
Мислења
3.668
Поени од реакции
2.619
Атл.Мадрид - Челзи
GG и 3+ @3
1 @1.95
ГГ и 3+ коеф вреди да се проба, ако знае некој кој нема да игра за челзи нека пиши, Eto, Хазард, Чех кој ќе игра кој нема да игра од овие ? сакам сингл 1 да ја ставам.
 
Член од
1 април 2009
Мислења
653
Поени од реакции
557
Атл.Мадрид - Челзи
GG и 3+ @3
1 @1.95
ГГ и 3+ коеф вреди да се проба, ако знае некој кој нема да игра за челзи нека пиши, Eto, Хазард, Чех кој ќе игра кој нема да игра од овие ? сакам сингл 1 да ја ставам.
Иванович, Ето, Матич и Салах не играт кај Челзи.
Атлетико е без отстуства.
 
Член од
1 април 2014
Мислења
218
Поени од реакции
23
Иванович, Ето, Матич и Салах не играт кај Челзи.
Атлетико е без отстуства.
turan ke igra ,a ne znam za diego costa dali ke igra .. a kaj chelsea procitav deka hazard nema da igra 100 %[DOUBLEPOST=1398173098][/DOUBLEPOST]
Атл.Мадрид - Челзи
GG и 3+ @3
1 @1.95
ГГ и 3+ коеф вреди да се проба, ако знае некој кој нема да игра за челзи нека пиши, Eto, Хазард, Чех кој ќе игра кој нема да игра од овие ? сакам сингл 1 да ја ставам.
http://www.uefa.com/uefachampionsleague/season=2014/matches/round=2000482/match=2011879/prematch/preview/index.html
 
Член од
8 септември 2011
Мислења
3.668
Поени од реакции
2.619
Вечер Челзи максимум Х извлекуваат, али не верувам и ова.
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
turan ke igra ,a ne znam za diego costa dali ke igra .. a kaj chelsea procitav deka hazard nema da igra 100 %[DOUBLEPOST=1398173098][/DOUBLEPOST]
http://www.uefa.com/uefachampionsleague/season=2014/matches/round=2000482/match=2011879/prematch/preview/index.html
Ќе игра Диего Коста,затоа што веќе играше у Петокот,така да нема причина до отсуствува,есвен поради картони.
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Еве една интересна информација.Знам дека не е на македонски ама ќе ја разберете.
Predsjednik Hrvatskog Dragovoljca Ivica Perković već dulje riga vatru po Bogovima ove kaljuže zvane HNL. Dero je po Štimcu, a dero je i po Mamiću... Nedavno je nakon pobjede Osijeka nad Dinamom izjavio : - "Nemam opipljivih dokaza da je Osijekova pobjeda čudna, stoga i neću niti želim nekoga optuživati. Imam svoj dojam, no dokaze ne..." Svi u hrvatskom nopgometu imaju isti dojam, ali hrabrosti da taj dojam kažu u javnosti baš i ne... I to je najveći hendikep Hrvatskog Dragovoljca u današnjoj utakmici - imaju predsjednika koji se usudio javno progovoriti o onome o čemu svi već sve praktički znaju, ali nitko ništa ne poduzima... Jer Mamić se hrvatskim nogometom širi kao tumor, a Osijek je uspio 3 boda uzeti i Dinamu, i Dinamu 2 (Lokomotivi) pa i Dinamu (3) Rijeci... Sve to ide na uštrb hrabrog Ivice Perkovića i njegovog kluba...jer misija Mamića je jasna - izbaciti Hrvatskog Dragovoljca i njegovog "brbljavog" predsjednika u drugu ligu...jer tamo ga tek nitko neće čuti. I danas Mamić i njegov Dinamo imaju šansu zakucati posljednji čavao u lijes Hrvatskog Dragovoljca... Da je ovo neka normalna liga danas bi pričao kako Dinamo pred punim stadionom ima šansu osigurati deveti uzastopni naslov...ali ovo je kaljuža HR i na tribinama će biti 37 gledatelja + oni kojima je Mamić platio kartu...a naslov je osiguran još prije početka sezone jer ZM je konačno devastirao cijelu ligu tako da u njoj danas ima 3 momčadi Dinama i još pokoju (kao Osijek recimo) koja igra više za Dinamo nego za sebe... U cijelom tom kuršlusu bitne su dvije činjenice - 1) razlika u kvaliteti između Dinama i Hrvatskog Dragovoljca je kao između Real Madrida i Dinama i 2) Zdravko Mamić će narediti svojim igračima da potope momčad čovjeka koji mu se usudio stati na žulj. Zbog svega navedenoga igrat ću na pobjedu Dinama sa 2 ili više razlike.
 

No9

Член од
18 ноември 2013
Мислења
621
Поени од реакции
906
Кожуф - Работнички
Сега гледам дека имало епидемија на сипаници во Работнички
и побарале одложување на мечот ама кфм не им дозволиле
Тренерот на Работнички изјави дека 3ца играчи нема да играат а некои имале температура.
Така да може да сепроба 1 или 1 со хендикеп
1.50 беше за 1 во спортлајф, сега може и да е паднат
 
Член од
8 септември 2011
Мислења
3.668
Поени од реакции
2.619
Динамо З 1ит1
Црвена Звезда 1
Кожув 1
Атл.Мадрид 1
4.6 коеф за 200.
GL & HF.
 

Архивист

Ултрас
Член од
10 мај 2007
Мислења
2.926
Поени од реакции
608
За утре добив информација Работнички-Металург 1 1,70 е во Моцарт
 
Член од
8 септември 2011
Мислења
3.668
Поени од реакции
2.619
Вчера како се изгоревме од такви информации :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom