Кајганџиска фудбалска пресметка! [пријавување]

Член од
20 јули 2009
Мислења
865
Поени од реакции
600
Како сакате,ако има заинтересираност,ама слабо :D
 
2

~2A

Гостин
Јас пробав да најдам 6 души од форумов а не пак 10-12. Битно нешто слушнав дека повеќето со кои сме се собирале играат и сега но не се организираат тука... но малку е глупаво да не можеме ни 6 души да се собереме и да играме против некој град на пример најактивни се прилепчањи добро би дошло да изиграме некоја утакмица против нив.

Собери 6-7 души дојди Прилеп.
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Собери 6-7 души дојди Прилеп.
Ајде другарче ќе гледам да соберам на крај краева ако не им се оди од форумов ќе најдам некои други :D па ќе направиме некоја утакмица (y)
 
2

~2A

Гостин
Ајде другарче ќе гледам да соберам на крај краева ако не им се оди од форумов ќе најдам некои други :D па ќе направиме некоја утакмица (y)
Ние имаме доволен број на играч (читај екипи) кои што ќе формираме една и ќе ротираме на секој 2-3 минути. ;)

Само вие ќе ни кажете барем пред 3-4 дена, ние да резервираме ова она и ќе направиме еден фудбал... #борба на титаните#
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Ние имаме доволен број на играч (читај екипи) кои што ќе формираме една и ќе ротираме на секој 2-3 минути. ;)

Само вие ќе ни кажете барем пред 3-4 дена, ние да резервираме ова она и ќе направиме еден фудбал... #борба на титаните#
Океј не е проблем само кажи ми како ви одат цените за салата/балон кај вас? име нешто некоја сала со кабина за туширање пошто нели после утакмица не можеш испотен да шеташ :icon_mrgr: а баш сакам да испробаме.
 
2

~2A

Гостин
Океј не е проблем само кажи ми како ви одат цените за салата/балон кај вас? име нешто некоја сала со кабина за туширање пошто нели после утакмица не можеш испотен да шеташ :icon_mrgr: а баш сакам да испробаме.
Цената за саат ипол играње во сала "Бонтоно" е 1080 денари.
Цената за саатипол во сала "Македонија" е 800 денари.

Кабина за туширање, жалам ама... нема.
 
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.547
Поени од реакции
5.305
Тука ем дупло помалце време, ем дупло поскапо. :icon_mrgr:
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Дечки 16.02.2014 (Недела) сакате да органзираме една утакмица?
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Ваљда мислиш 16.02 дека 6ти пројде, и јас сум за
Да да згрешив, се извинувам. :D За почеток доволно е да сме 10 души...а мислам дека не е толку ладно времево па да не можеме да се собереме 10 души...

До сега сме:

1. .Sky.
2. Dr.House

Доколку има други нека се дополнат во списокот...
 

Cthulhu^

your neighbourhood weirdo
Член од
17 јули 2006
Мислења
1.383
Поени од реакции
1.860
Јас ќе потврдам во текот на неделата, моментално не сум у Скопје, коа ќе дојдам ќе пишам пак на темава.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom