Кајганџиска фудбалска пресметка! [пријавување]

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
А ќе има греење зимоска таму или курац? Пошо ако нема греење одма да ги одјебеме док е време.
Мислам дека нема... бар немаше пред 2 години. Имав другарка работеше таму и бар тогаш коа праев моабет кажа дека нема...

Иначе нели е боље да си изнајмиме сала за фудбал... мислам дека они се поефтини и плус имаат греење.
 
Член од
1 декември 2014
Мислења
2.241
Поени од реакции
4.433
Некaкo мнoгу слaбo ми беше oвa...јесдa јa бев мoждa и нaјслaб aли oчекуев фудбaлериштa и пoл :D
Или oвие шo oткaжaa и не дoјдoa се нaјдoбри? :D
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.157
Поени од реакции
107.587
Некaкo мнoгу слaбo ми беше oвa...јесдa јa бев мoждa и нaјслaб aли oчекуев фудбaлериштa и пoл :D
Или oвие шo oткaжaa и не дoјдoa се нaјдoбри? :D
Јас сум најдобар, тоа е сигурно.

@.Sky. Никад не е подобро сала да се изнајми, очајно е на паркет да се игра. Само ако нема греење може да бидат поздравени овие, ајде лани 100че од човек беше и некако се трпеше, ама сеа 160 ЧАО, па ако сака ко на Вембли нека биде подлогата. Треба да се распрашаме по другите балони, 11 октомври, Мондано...
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Јас сум најдобар, тоа е сигурно.

@.Sky. Никад не е подобро сала да се изнајми, очајно е на паркет да се игра. Само ако нема греење може да бидат поздравени овие, ајде лани 100че од човек беше и некако се трпеше, ама сеа 160 ЧАО, па ако сака ко на Вембли нека биде подлогата. Треба да се распрашаме по другите балони, 11 октомври, Мондано...
Ја имам играно во струмица на паркет и баш е океј онака и плус цената за саат време е 800 ден. е сеа овде валјда е поскапо малку.

Инаку имаме време додека застуди прво да видиме некој поефтино решение пошто вака денеска ни испадна по 140-150 денари од човек.
 
Член од
1 декември 2014
Мислења
2.241
Поени од реакции
4.433
@.Sky. брaнеше ти oд кaј белите?
Жими кaстиел и виксa шo ги прaшaв кoи се oд фoрум :D
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
@.Sky. брaнеше ти oд кaј белите?
Жими кaстиел и виксa шo ги прaшaв кoи се oд фoрум :D
Да бранеше кристиано од реал мадрид првите некои 30 мин и нешто.. :D ја бев да.

Иначе од последен пат кога играв доста нови има кои почнале да играат. Другите некако ги снема..
 
Член од
17 март 2014
Мислења
670
Поени од реакции
917
Момци, ПРЕголемо извинување за денес, бев на свадба во Кочани во саботата и бев убеден дека ќе стигнам утредента на време за да играм, но не испадна како што треба и немав како да ве известам... Ќе надокнадам следна недела. :)
 

Cthulhu^

your neighbourhood weirdo
Член од
17 јули 2006
Мислења
1.384
Поени од реакции
1.860
Не играм ич по балони ама поевтино од 1600 тешка работа. Ете другите нека потврдат.
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Не играм ич по балони ама поевтино од 1600 тешка работа. Ете другите нека потврдат.
Ондак друго чаре според тебе? Освен да се собереме повеќе души и да играме на работнички така валјда поефтино ќе ни излезе и боље фудбал ќе имаме :D
 
C

Castiel

Гостин
Ондак друго чаре според тебе? Освен да се собереме повеќе души и да играме на работнички така валјда поефтино ќе ни излезе и боље фудбал ќе имаме :D
Ние едвај за тука се собравме не па за на работнички. 4-5 души откажуваат во 5 до 12 што се вика, други доаѓаат 15 минути после почеток, 3ти не ни кажуваат дека нема дојдат. Многу лош и несериозен пристап. Па уште сакате на работнички да играме.
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.287
Поени од реакции
4.689
Опциите ви се тие или балон ке го плакаме 1600-1800 (и ќе се молиме да имаме да има греење, а во блаже нема) или ако сакате и греење некоја сала што е и доста поефтина опција.
Има мондано добар термин од 19 во недела, да си го земеме со време ако мислите да бидете сериозни. Или најдете по другите места каде има подобро и пишете кои услови ги нудат.
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
5.872
Поени од реакции
7.295
Јас сум најдобар, тоа е сигурно.

@.Sky. Никад не е подобро сала да се изнајми, очајно е на паркет да се игра. Само ако нема греење може да бидат поздравени овие, ајде лани 100че од човек беше и некако се трпеше, ама сеа 160 ЧАО, па ако сака ко на Вембли нека биде подлогата. Треба да се распрашаме по другите балони, 11 октомври, Мондано...
Ти никад нема да играш.
Ебате тоа плачипичето,у Паланка ќе идел,кој си бе ти?
Бем ти тоа падавичарот.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.157
Поени од реакции
107.587
Ти никад нема да играш.
Ебате тоа плачипичето,у Паланка ќе идел,кој си бе ти?
Бем ти тоа падавичарот.
Дечко ти напиша да не биде терминот околу три затоа што си РУЧАЛ тоа време. Би те осакатил од батине, ти ебам тоа лиглето.
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Опциите ви се тие или балон ке го плакаме 1600-1800 (и ќе се молиме да имаме да има греење, а во блаже нема) или ако сакате и греење некоја сала што е и доста поефтина опција.
Има мондано добар термин од 19 во недела, да си го земеме со време ако мислите да бидете сериозни. Или најдете по другите места каде има подобро и пишете кои услови ги нудат.
Ако играме сите 14 души точно и да е за плакање по 1600 денари тогаш на човек ќе му дојде по 115 ден. што според мене е океј за плакање за секоја една недела.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.157
Поени од реакции
107.587
Опциите ви се тие или балон ке го плакаме 1600-1800 (и ќе се молиме да имаме да има греење, а во блаже нема) или ако сакате и греење некоја сала што е и доста поефтина опција.
Има мондано добар термин од 19 во недела, да си го земеме со време ако мислите да бидете сериозни. Или најдете по другите места каде има подобро и пишете кои услови ги нудат.
Најубаво тој у Мондано да го земеме, солиден термин е.[DOUBLEPOST=1474283533][/DOUBLEPOST]
Ако играме сите 14 души точно и да е за плакање по 1600 денари тогаш на човек ќе му дојде по 115 ден. што според мене е океј за плакање за секоја една недела.
Да, и ќе ти дојде јануари месец каде е -50 степени и нема да можеш да ги одмрзнеш прстите едно 40 минути, па ќе видиш колку се исплати терминот. :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom