Кајганџиска фудбалска пресметка! [пријавување]

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Кај да ја ќари, со друг заминала, овај не можел да оди.
а тебе девојченце да ти замине со Пеџа како ќе се осеќаш?

ја викнал за фудбалов, му рекла во Германија дека е, а објавите на ФБ седат near Karpos :pos:
 
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.144
Поени од реакции
23.251
а тебе девојченце да ти замине со Пеџа како ќе се осеќаш?

ја викнал за фудбалов, му рекла во Германија дека е, а објавите на ФБ седат near Karpos :pos:
па би се осеќал ко мисирот в мрежа ко се фати. :D
 

Шурикен

Hard Core !
Член од
8 ноември 2008
Мислења
6.559
Поени од реакции
4.072
Proliv me fana inaku,suriken mi gi pomesti crevava,tri pati me zdrvi :s
Остај тоа, во гол одеше топката. Него и ти имаше свој момени денес.
Фина дружба имаше. И пофалете не нас црвените барем дека бевме најдобри. :D
 
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.144
Поени од реакции
23.251
Остај тоа, во гол одеше топката. Него и ти имаше свој момени денес.
Фина дружба имаше. И пофалете не нас црвените барем дека бевме најдобри. :D
Не.

Во екипавта имавте еден со мојот дрес шо играше и му попуштав, зато не ... очадивте, два пати. :D
 
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.547
Поени од реакции
5.305
Остај тоа, во гол одеше топката. Него и ти имаше свој момени денес.
Фина дружба имаше. И пофалете не нас црвените барем дека бевме најдобри. :D
Моментот на Кемба беше кога уште невлезен у игра како замена, целиот нафуран му влезе all in на некој со клизачи, го однесе на тенис од другана страна :pos:
И тука делириум у публика се дешаваше... тоа мајстореее уби гиииии :vozbud::vozbud: косиии гоооо:pos::pos:
 

Шурикен

Hard Core !
Член од
8 ноември 2008
Мислења
6.559
Поени од реакции
4.072
Моментот на Кемба беше кога уште невлезен у игра како замена, целиот нафуран му влезе all in на некој со клизачи, го однесе на тенис од другана страна :pos:
И тука делириум у публика се дешаваше... тоа мајстореее уби гиииии :vozbud::vozbud: косиии гоооо:pos::pos:
Еее на тоа мислев. Исто уште еднаш така влага напален, а неговиве корна изведуваа. Коа замавна у волеј стил... абе ногата ќе ја изгубеше таму над кафичот :D
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.527
Поени од реакции
62.404
Не знам за вас, али ке паднев у несвест од што ми се слоша на почетокот, дали од жешкото време или од тоа што не бев спиен подолго време, али многу лошо се осеќав на терен, ке повратев во првата партија што ја изигравме.

Све на све, супер дружба, @Топче ми беше нивиден ѕвер вчера, ко Виеира кога му стави на дечкото.
Кажи бе Шурикен, нели те удри?

Да ги пофалам @Stefan-kobe и @Шурикен кај нас, истрчаа најмногу дури и за тие што стоеа на терен(@vidooq ), најдобро изиграа, а останативе дадоа солиден тимски придонес. Направивме некои страшни акции, со оглед на тоа дека играме прв пат.
Головите на @Castiel беа лудница, вади сигурен гол, само за да го лобува голманот у иста акција.
#Jeр mind games да ги утепаш психички.

Све ме боли али вредеше, колената како некој со дрљача да ми ги поминал, а не знам кој ме нокаутираше вчера со топката добро е што не ми го скрши носот по втор пат :), па после и со две нозе ми влезе.

Им спомнав на дечките што останаа последни вчера, наредан пат ако има доволно кандидати и заинтересирани, може да ве хостирам во Куманово, само на помало игралиште, кое е за 5+1.
Тука терминот чини 1200 денари вкупно, и има нешто како мини кафетерија каде може да седнеме и да одмараме дур другите играат.
Може да земеме било кој ден, се знам со сопственикот, плус ако бидеме 4 екипи ке биде прекрасно, не мора да играме како вчера, една по друга.
 
Член од
14 декември 2013
Мислења
4.157
Поени од реакции
10.994
Пред да почне првава утакмица чекаме ,сите стоиме на теренот,го нема Пеџа и иде,ама така беше ко намуртен нешто и Топче беше мислам,му вика абе да не има некој проблем и вој вика не бе,нема проблем и Ред Џон вика епа ај да направиме :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom