Кајганџиска фудбалска пресметка! [пријавување]

Член од
11 април 2012
Мислења
4.289
Поени од реакции
4.693
Јас можам кавагучи да го соберам, се знам со Љубе дајте му број 071 616 385 нека ме бара само што ќе заврши, можам да го соберам ама тоа значи дека ќе бидам точно во 5 на терен а не порано :(
За поделбата можам да кажам дека сме многу тенки позади нашата екипа, мислам дека мојата поделба е многу порамноправна, евентуално ако не се слагате можеме да ви го дадеме Del Piero а за возврат марин да дојде кај нас тогаш вака би изгледало:
Бели
1.DelPiero best
2.rickylfc
3.saeta rubia
4.vixa
5.sladoledzija
6.kavaguci

Црни
1.Dr House
2.Fast forza
3.marinetti
4.ob1
5.White mamba
6.kembaw

Многу поизбалансирано и во напад и во одбрана се двете екипи, дури би кажал дека белите се и подобри.
Важи вака ќе играме и да во право си дека во двете твои поделби едните доста отскокнуваат. Пред да ги смениш делпиеро со маринети црните беа страшно појаки, додека па сега белите имаат троа појќе предност ама ајде ќе пробаме вака па ако не иде таму ќе се пределиме да не се напињаме сега чива поделба е подобра[DOUBLEPOST=1412184431][/DOUBLEPOST]Еј да го заборавив Каисер он пишал ќе дојде ама не е целосно спремен за цела утакмица а јас незнам како сум запамтил дека незнае дали ќе дојде.
Каисер извини еве имаш или можност да почнеш пред сладоледџија или слободно бирај на која екипа би и се придружил
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.289
Поени од реакции
4.693
Бели
1.DelPiero best
2.rickylfc
3.saeta rubia
4.vixa
5.sladoledzija
6.kavaguci
7. momak

Црни
1.Dr House
2.Fast forza
3.marinetti
4.ob1
5.White mamba
6.kembaw
7.suriken
8.kaiser
 
B

babsyy

Гостин

Cthulhu^

your neighbourhood weirdo
Член од
17 јули 2006
Мислења
1.384
Поени од реакции
1.860
Мене ми одговара, али на ѕвездиве... :) Ивица, пошо треба девојка да ни средуе за термин :D Све на готово чекаат сите. Фала ти @babsyy :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom