Кајганџиска фудбалска пресметка! [пријавување]

Член од
11 април 2012
Мислења
4.287
Поени од реакции
4.689
Кавагучи е до 16:45 на факултет, такада ме замоли да прашам ако може некој од вас со кола што иде да го собере карши Хотел Карпош за да не го чекаме. И да му биде даден број од личноста која ќе го собере за поконкретни консултации :D
Ако некој може и чејо ќе биде на тоа место ама троа покасно зашто тој проф е идиот секогаш малку повеќе се останува кај него

Испратено преку македонски пошти
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Ако некој може и чејо ќе биде на тоа место ама троа покасно зашто тој проф е идиот секогаш малку повеќе се останува кај него

Испратено преку македонски пошти
Па нели откажал тој? Затоа Кавагучи место него.
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.287
Поени од реакции
4.689
Па нели откажал тој? Затоа Кавагучи место него.
Па откажа зашто нема телепорт машина да стигне на време од електро до терен у 16:45 му завршува предавање ама знаејки го професорот може и 5-10 мин плус да бидат

Испратено преку македонски пошти
 

Kaiser

Hidden Fortress
Член од
6 мај 2011
Мислења
3.202
Поени од реакции
2.443
Дечки ако примате замена би дошол ама немам сила за цела утакмица (ќе мора да се менувам) имав грип пред два дена и уште не сум фит.
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Па откажа зашто нема телепорт машина да стигне на време од електро до терен у 16:45 му завршува предавање ама знаејки го професорот може и 5-10 мин плус да бидат

Испратено преку македонски пошти
Па да али ако доаѓаат двајцата тројца голмани ќе иаме :D
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.287
Поени од реакции
4.689
Па да али ако доаѓаат двајцата тројца голмани ќе иаме :D
Ќе играме на бољи пар три тима :)

Нема жива сила бе што ќе го натера чејо да ти побрза од предавање да стигне на хотел карпош за да дојде на време не паничи не го брои него. Му пишав јас да го прашам дали му одговара ако го земат добив одговор па не баш. Не дека не му се игра туку несака ништо на брзање. Така што за наредна ако нема обврски ќе дојде за оваа не.

Плус кавагучи мислам има кажано дека може и да игра ако треба.

Испратено преку македонски пошти
 

Dr.House

Аудиофил
Член од
18 февруари 2010
Мислења
2.546
Поени од реакции
3.845
Јас можам кавагучи да го соберам, се знам со Љубе дајте му број 071 616 385 нека ме бара само што ќе заврши, можам да го соберам ама тоа значи дека ќе бидам точно во 5 на терен а не порано :(
За поделбата можам да кажам дека сме многу тенки позади нашата екипа, мислам дека мојата поделба е многу порамноправна, евентуално ако не се слагате можеме да ви го дадеме Del Piero а за возврат марин да дојде кај нас тогаш вака би изгледало:
Бели
1.DelPiero best
2.rickylfc
3.saeta rubia
4.vixa
5.castiel
6.chejo

Црни
1.Dr House
2.Fast forza
3.marinetti
4.ob1
5.White mamba
6.kembaw

Многу поизбалансирано и во напад и во одбрана се двете екипи, дури би кажал дека белите се и подобри.
 
Член од
26 октомври 2008
Мислења
615
Поени од реакции
377
Јас можам кавагучи да го соберам, се знам со Љубе дајте му број 071 616 385 нека ме бара само што ќе заврши, можам да го соберам ама тоа значи дека ќе бидам точно во 5 на терен а не порано :(
За поделбата можам да кажам дека сме многу тенки позади нашата екипа, мислам дека мојата поделба е многу порамноправна, евентуално ако не се слагате можеме да ви го дадеме Del Piero а за возврат марин да дојде кај нас тогаш вака би изгледало:
Бели
1.DelPiero best
2.rickylfc
3.saeta rubia
4.vixa
5.castiel
6.chejo

Црни
1.Dr House
2.Fast forza
3.marinetti
4.ob1
5.White mamba
6.kembaw

Многу поизбалансирано и во напад и во одбрана се двете екипи, дури би кажал дека белите се и подобри.
Да ме собереш и мене од спроти симпо не ќе е лошо :unsure:
 

Dr.House

Аудиофил
Член од
18 февруари 2010
Мислења
2.546
Поени од реакции
3.845
Карши хотел карпош во 10 за 5, договорете со дел пиеро заедно да чекате да не застанувам во гужва 2-3 пати
 
C

Castiel

Гостин
Момци извенете ама по се изгледа нема да можам да дојдам така да уште еден да се пријави не би било лошо..па ако стигнам јас ќе дојдам како замена...ама тешко и тоа..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom