Кајганџиска фудбалска пресметка! [пријавување]

Шурикен

Hard Core !
Член од
8 ноември 2008
Мислења
6.559
Поени од реакции
4.072
Најверојатно ќе можам четврток. Ќе потврдам утре за сигурно. Периодов ми е за никаде и ништо не можам со сигурност да кажам. Затоа и никад не сум сигурен. Ќе пишам утре, се надевам ќе дојдам.
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.266
Поени од реакции
4.665
Член од
11 април 2012
Мислења
4.266
Поени од реакции
4.665
Бели
1. @Chejo (golman)
2. @wiksa
3. @Del Piero best 10
4. @Fastforza
5. @RickyLFC9
6. @ob1
Црни
7. @TheWhiteMamba (golman)
8. @Castiel
9. @marinetti
10. @KembaW
11. @Dr.House
12. @Saeta Rubia

Може вака незнам @KembaW што играч ама би требало да сме добри. Ги сменив само @Fastforza со @marinetti од списокот кај што се пријавуваме и поделив на пола. Сменава ја направив зашто Форца покрива доста и дефанзивно а го имаме рики у тим што е класичен шпиц со други зборови не се враќа на своја половина :)
 

Dr.House

Аудиофил
Член од
18 февруари 2010
Мислења
2.546
Поени од реакции
3.845
Тим 1:
1.Dr House
2.Fast forza
3.Del piero best
4.ob1
5.White mamba
6.kembaw

Tим 2:
1.marinetti
2.rickylfc
3.saeta rubia
4.vixa
5.castiel
6.chejo
Може вака?[DOUBLEPOST=1412112581][/DOUBLEPOST]Не видов дека имало состави веќе
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.266
Поени од реакции
4.665
Тим 1:
1.Dr House
2.Fast forza
3.Del piero best
4.ob1
5.White mamba
6.kembaw

Tим 2:
1.marinetti
2.rickylfc
3.saeta rubia
4.vixa
5.castiel
6.chejo
Може вака?[DOUBLEPOST=1412112581][/DOUBLEPOST]Не видов дека имало состави веќе
Неможе[DOUBLEPOST=1412113972][/DOUBLEPOST]@Chejo откажа според распоредот од минатата недела требаше да биде до 4 на факултет ама оваа недела му го преместиле предметот за 1 саат па е до 5 на факс
 
Последно уредено:
Член од
11 април 2012
Мислења
4.266
Поени од реакции
4.665
Mislam deka sme slabi vaka
Слаби во која поделба. Не ми е проблем ако сакаш слободно подели ги на друг начин воопшо не смета тоа со неможе кај хаус беше шега може и така да се игра ако мислиш дека е порамноправно. Само имајте во предвид дека Чејо нема да може да стигне и ќе треба да најдеме играч место него. @Топче или @RickyLFC9 прашајте го кавагучи дали може зашто нели и он беше голман.

Е сеа назад на поделбата зашто јас ја направив така. Реално од она што до сега е видено на терените Дел пиеро ми е некако најспремен техничи од пријавените. Саета е супер играч ама некогаш многу ги потценува противниците и ептен сака да си поигрува со нив, лошото е што тоа често го прави како последен играч :D. Дел пиеро не иде многу напред зачи он со саета може да го пребиеш. Фастфорца и маринети ти се на исто рамниште значи за нив двајца е направен компромис по еден од двете страни. Другите во тим ти се Кастиел и Хаус што реално е боље комбинација од Рики и Об. Рики и Хаус ти се исклучиво напаѓачи максимум што идат назад е центар никако, за поназад некој им кажал дека се добива 1 недела бан од форум ако ја поминат линијата (без лутење дечки ама враќање назад ви е мисловна именка само, многу ретко да ве види некој во одбрана). Кастиел до сега покажал повеќе од Об ама зашто и тука се надокнадува онаа мала разлика помеѓу ДелПиеро и Саета. До тука имаш некој баланс нели не е совршен ама колку толку го има. Беливе имаат подобра одбрана, црниве подобар напад. Е сеа остануваме јас и ти. Не се секавам да сум те гледал да играш (бранењето на дождот не ти го бројам) и стварно незнаев каде да те ставам, неможам да зборам за некој што не го знам. Додека па за мене и неам некое големо мислење сум малку подобар од Роналдо и Меси заедно, или што би рекол Ибрахимович сум господ. Доста заебавање дај сериозно позади покривам многу повеќе одколку што покривам напред. Сума сумарум имате добра одбрана имате добар напад, Ние имаме супер одбрана ама зависиме од расположението на Рики за тоа колку голови ќе дадеме.

ПС У неделата голманите завршија стварно супер работа, и батали што го гледаше Мамба како греши на дождот имал летни џонови на патиките па затоа биле проблемите. Да не беше он последнава ќе ја изгубевме далеку повеќе додека не почнавме да се заебаваме на крајот редовно им се одлепувавме по 3-4 разлика на другиве зашто голманов не вадеше од говна неколку пати. Језда и Чејо кај нив супер бранеше ама они играа цело време со 3ца у напад што не им се враќаа па затоа полесно можевме да го совладаме нивниот голман имавме многу шанси 3 на голман или 3 на 2 (од тие 2 едниот голманот да е).

Пак ќе кажам слободно може и да се промени нешто во делењето направете тимови како мислите јас мислев дека вака ќе сме најизедначени.
 
Член од
16 декември 2013
Мислења
1.184
Поени од реакции
1.112
Мене ми изгледа ко да сме супер... ако не ко што се вака тимовите ќе изиграме 1 партија па ако некој тим е слаб ќе се смениме некако :D

Иначе јас и @Del Piero best 10 дуо ко пред 3 утакмици. Газевме тогаш така да пазете се :sneaky: :P
 
Член од
26 октомври 2008
Мислења
615
Поени од реакции
377
Неможе[DOUBLEPOST=1412113972][/DOUBLEPOST]@Chejo откажа според распоредот од минатата недела требаше да биде до 4 на факултет ама оваа недела му го преместиле предметот за 1 саат па е до 5 на факс
@Juventus_M нешто спомна ако е прва смена дека ќе дојде. Утре го чекаме да се изјасни.
А во врска со составите не е многу важно, како ќе се почне, секогаш има шанса за пределба ако не е рамноправно. (y)
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.146
Кавагучи е до 16:45 на факултет, такада ме замоли да прашам ако може некој од вас со кола што иде да го собере карши Хотел Карпош за да не го чекаме. И да му биде даден број од личноста која ќе го собере за поконкретни консултации :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom