Кајганџии, кој каков бизнис работи? Ајде да соработуваме!

Член од
18 февруари 2012
Мислења
29
Поени од реакции
9
ИЗРАБОТУВАМ БОМБОНИ, КИТЕНКИ , ПЕРНИЧИЊА ЗА ВЕНЧАВКА И СЕКАКОВ ВИД НА ДЕКОРАЦИЈА , ЦЕНАТА МА СЕКОЈ ПРОИЗВОД Е ЗА 3 ПАТИ ПОЕФТИНА ЗА РАЗЛИКА ОД КОНКУРЕНЦИЈАТА , ДОКОЛКУ НЕКОЈ Е ЗАИНТЕРЕСИРАН МОЖЕ ДА СОРАБОТУВАМЕ :)
 

smole

Ѕверотилук
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.693
Поени од реакции
287
Издавање на мали (9 м2) и големи (50-300м2) магацини

Телефон: 02/3118-433
http://www.svojsklad.mk/
 

smole

Ѕверотилук
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.693
Поени од реакции
287
Да само ви Маџари, на Трианглата, на сајтот има гугл мапс за послесно да се снајдеш.
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
На 10 км од центар на Скопје, имам (купив лозје) околу 2 декари.
Но не сум тамубил десетина години. Заградено е со мрежа.
Струја и вода нема.
Ако одговара за нешто (полжави, црви за ѓубре и сл.) може некој да се јави
и да почне бизнис. За мотика сигурно нема кандидат т.с.за садење нешто.
Но може и за овоштарник. Сега е се празно и лозјето напуштено.
 
Член од
24 ноември 2012
Мислења
6
Поени од реакции
1
Имам вештачко цвеќе по екстра ниски цени.Ако има на форумов цвеќари или оние што декорираат разни свечености ,нека се јават .Цвекето е одлично за изработка на декорации за свадба и сл.Може и замена ,дајте понуда.
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Печатење на флаери, етикети, брошури, календари, тефтери, папки, папки за фотографија, корици за билтени, фина картонска амбалажа (картони за пица, чаеви итн.), канцелариски материјали од типот на обрасци, сметкопотврди, каса прими, пп10, пп30, пп50 итн. :)
 
Член од
6 март 2007
Мислења
2.301
Поени од реакции
1.574
Изработувам CAD проекти, во Solidworks.
Секој кој има идеа или потреба од 3D модел на некаков производ како склоп од повеќе делови или само еден дел со најпрецизни димензии, технички цртежи, рендери или анимации нека ме контактира по ПП. Цена по договор, во зависност од сложеноста на проектот.
 
Член од
14 август 2013
Мислења
6
Поени од реакции
0
Сум се занимавал со многу ствари , млад сум уште и работам се што ми изгледа примамливо , од носење лед по кафиќи , продавање по тезги разни ствари , транспорт ( возев комбе ) низ Македонијава , моментално од април месец се занимавам со перење теписи за само 200 денари , имам добри услови , бесплатна вода , и искрено добро тргна , особено сеа за пред празниците. Јас сум расположен за се од што може да се профитира , исто како легендата на профилната слика. :pos:

Али едно ми е јасно , никогаш нема да бидам нечиј роб во Македонија за бедни 150-200 евра , кога и така вадам месечно и повеќе од тоа. Можеби не сум со сите бенефиции кои ги нудат работодавците како осигурување и стаж и сите вакви работи , но уште сум 21 година , а како второ и не планирам да скапувам во оваа држава.
Здраво Del boy ми се допадна твоето размислување и сакав да те прашам како почна да ги работиш овие работи?Се договараш директно со газдите на фирмите или?Се надевам ќе ми одговориш.Поз
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.938
Поени од реакции
35.345
Здраво Del boy ми се допадна твоето размислување и сакав да те прашам како почна да ги работиш овие работи?Се договараш директно со газдите на фирмите или?Се надевам ќе ми одговориш.Поз


Не , не работев за никакви фирми. Значи тоа беше привремено , што се вика хонорарно. Едноставно давав огласи по веб сајтовите дека давам вакви и вакви услуги , имав услови за перење теписи имаме пумпа во дворот и има бесплатна вода , и таму ги перев ги сушев и наплаќав.:icon_lol: Имав мало комбе останато уште од дедо ми и ги разнесував до дома на луѓето. Тоа беше минатото лето и прилично добро се зимаше , барем за мене беа доволни , вадев по некои 18-20 илади месечно чисти пари , освен за детергент што ќе купиш. :icon_lol: И ова лето пробав но моментално немам време за тоа , работам на нешто друго. Ако имаш услови и време и ако сакаш да заработиш нешто екстра од страна , едноставно само дај оглас на фејсбук и сигурно нешто ќе излезе , ако не на фејсбук можеш да пробаш на некои веб страни , ги има мал милион ќе ти ги пишам по ПП за да не правам реклами овде. :)
 

Змејко и

Гледачот Дуле од Велес
Член од
10 април 2005
Мислења
1.103
Поени од реакции
1.419
Здраво Del boy ми се допадна твоето размислување и сакав да те прашам како почна да ги работиш овие работи?Се договараш директно со газдите на фирмите или?Се надевам ќе ми одговориш.Поз
Некој со скрин нејм Del boy прашуваш за совет за бизмис? Ах, Лав златен...
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.689
Поени од реакции
6.592
Графички дизајн за секаква намена:
-бизнис картички
-флаери и друг рекламен материјал
-лого и корпоративен идентитет
-дизајн на етикети и пакувања за производи
-едитирање на фотографии и сл.

Информации во потписот долу... (y) (вториот линк)
 
Член од
25 декември 2008
Мислења
1.877
Поени од реакции
1.089
Работам со продажба на земјоделски производи (компир,грав,ориз),она што баба ми ке го произведе,јас му наогам пласман...
Повелете...:salut:
Да потсетам со што се занимавам, прекувремено.
Па кој е за бизнис повелете.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Печатење на флаери, етикети, брошури, календари, тефтери, папки, папки за фотографија, корици за билтени, фина картонска амбалажа (картони за пица, чаеви итн.), канцелариски материјали од типот на обрасци, сметкопотврди, каса прими, пп10, пп30, пп50 итн. :)
Еден ми должи со вакви материјали може да договориме компензација? Колку пари иде хартијата што ја купувате за печатење?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom