Кајгана собиранка, 19.09.2015, 20:30ч, БАР ОН [издаЊе есен/зима]

Дали ќе дојдете на собиранката?


  • Вкупно гласачи
    64
  • Гласањето е завршено на .

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Драги наши мили членови, спам ботови, студенти, вработени, невработени, бугари, тролови, швалери, кладилничари, заљубени, нервозни чеда, чеда изгубени во просторот и времето и МИКИ1,

редно е да ја отвориме сезоната 2015/2016 со стил. По неколкуте успешни Кајгана собиранки изманатата година, кои беа од најразличен карактер, време е да се видиме по завршувањето на одморите. Го одбравме терминот од 19.09.2015 како најпосакуван на поголемиот дел од форумџиите, да им излеземе во пресрет и на членовите кои студираат во Скопје од другите градови а и на гостите од странство кои ќе бидат присутни, модерно наречени мигранти. :icon_lol: Локацијата на сите ви е позната.

Она што сакаме да ви го напоменеме е дека кога ќе се пријавувате дека доаѓате, треба да го тагирате вашето друштво и администрацијата ќе избере едно друштво кое ќе добие гратис тура пијачки и притоа друштвото ќе треба да ја помине цела година ломотејќи на форумов како администрација се срцки и не се како што мислат другите аууу газда сори ова во фуснота било, не е за на форум, требало после да им го кажеме на добитниците хехехе :icon_lol:

Сериозно, таг на друштвото и учествувате во изборот, без Ацид ми текна идеи :)

Live long and prosper.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.156
Поени од реакции
107.581
S

StormRage

Гостин
Значи @StormRage @StormRage @StormRage @StormRage и @StormRage (пошо нели, One man squadron) + @Lu (оваа пиењето мене ќе ми го остајт валда, пошо возач), @Andrew , @AceCaleb (рачунај тука уште тројца), @Несериозен (ако се појавит). Кој не е пријавен на листава слободно да се пријавит



не надевајте се дека ќе добиеме нешо, многу пиеме секако :icon_mrgr:
 
L

Lu

Гостин
Значи @StormRage @StormRage @StormRage @StormRage и @StormRage (пошо нели, One man squadron) + @Lu (оваа пиењето мене ќе ми го остајт валда, пошо возач), @Andrew , @AceCaleb (рачунај тука уште тројца), @Несериозен (ако се појавит). Кој не е пријавен на листава слободно да се пријавит



не надевајте се дека ќе добиеме нешо, многу пиеме секако :icon_mrgr:
Јас малце ќе пијам :LOL: не е ради тоа што сум шоферка ... туку мојот епилог од премногу алкохол е ова :D

 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.260
Поени од реакции
22.486
Значи @StormRage @StormRage @StormRage @StormRage и @StormRage (пошо нели, One man squadron) + @Lu (оваа пиењето мене ќе ми го остајт валда, пошо возач), @Andrew , @AceCaleb (рачунај тука уште тројца), @Несериозен (ако се појавит). Кој не е пријавен на листава слободно да се пријавит



не надевајте се дека ќе добиеме нешо, многу пиеме секако :icon_mrgr:
Ја може со вас ??
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Lu

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Сторм Рејџ знам дека не ме сака у тим, затоа не ни се ставам таму. Он ти е од тие луѓе што викаат „ако некад не затворат сите за пиратерија, се надевам дека кога ќе седиме у келии ќе не поделат по вкус за музика“.
 
S

StormRage

Гостин
Сторм Рејџ знам дека не ме сака у тим, затоа не ни се ставам таму. Он ти е од тие луѓе што викаат „ако некад не затворат сите за пиратерија, се надевам дека кога ќе седиме у келии ќе не поделат по вкус за музика“.
Тое... од таквите сум... Ама добро се покажа со ракијата претходен пат... така да, треба уште едно интервју да поминеш, прелиминарно ќе те примиме...
 
Член од
14 февруари 2013
Мислења
1.717
Поени од реакции
2.063
Значи @StormRage @StormRage @StormRage @StormRage и @StormRage (пошо нели, One man squadron) + @Lu (оваа пиењето мене ќе ми го остајт валда, пошо возач), @Andrew , @AceCaleb (рачунај тука уште тројца), @Несериозен (ако се појавит). Кој не е пријавен на листава слободно да се пријавит



не надевајте се дека ќе добиеме нешо, многу пиеме секако :icon_mrgr:
А мене ме заборави бем ти алкоКОличар :D
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Зашо едноставно не напраите список од "друштва" и на самата собиранка да се влечат ливчиња или да се фрла паричка или нешо, место да праите тука мутни работи -.-
 
S

StormRage

Гостин
Зашо едноставно не напраите список од "друштва" и на самата собиранка да се влечат ливчиња или да се фрла паричка или нешо, место да праите тука мутни работи -.-
Ај и ти и мичо и то е то :D

п.с. preparty, my place, as always? :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom