Кајгана психолог

Член од
12 јануари 2016
Мислења
43
Поени од реакции
57
Не дека не е така, ама и дебело сум :oops: Морам да се ставам на диета и ќе се ставам за да бидам поубава и да поработам на самодовербата.



Сите ги оддалечив од мене. А бе, јас додуша, тачно знам што ми е, како треба... :)
Ама поубаво ми ко споделувам маките и слушам и туѓи мислења.
Ти не си ништо друго освен шизофреничен трол со 30000-от јузер на кајгана.
 
Член од
20 септември 2011
Мислења
8.146
Поени од реакции
8.544
Не дека не е така, ама и дебело сум :oops: Морам да се ставам на диета и ќе се ставам за да бидам поубава и да поработам на самодовербата.
Не си „ дебело “ Тоа ти си го замислуваш. За секое тенџере ќе се најде капаче.


Ова е Ешли Греем познат фотомодел која заработува милиони долари како фотомодел. Само облечи се прикладно и напред „ во лов “ на партнер.

https://en.wikipedia.org/wiki/Ashley_Graham_(model)
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.648
Поени од реакции
13.112
Не дека не е така, ама и дебело сум :oops: Морам да се ставам на диета и ќе се ставам за да бидам поубава и да поработам на самодовербата.



Сите ги оддалечив од мене. А бе, јас додуша, тачно знам што ми е, како треба... :)
Ама поубаво ми ко споделувам маките и слушам и туѓи мислења
.
Ова е целиот проблем... Се надеваш дека решението е во полнење на твоето его со тоа што ќе чуеш мислење од други личности. А сама се демантираш кога ќе спомнеш дека никој не те познава доволно добро. Ерго, тука не станува збор за твој личен проблем туку пробуваш да си го пополниш слободното време со кое располагаш на тони.
Ти не си ништо друго освен шизофреничен трол со 30000-от јузер на кајгана.
Имаш пребрз заклучок за член од 2016та година, не?
 
Член од
12 јануари 2016
Мислења
43
Поени од реакции
57
Ова е целиот проблем... Се надеваш дека решението е во полнење на твоето его со тоа што ќе чуеш мислење од други личности. А сама се демантираш кога ќе спомнеш дека никој не те познава доволно добро. Ерго, тука не станува збор за твој личен проблем туку пробуваш да си го пополниш слободното време со кое располагаш на тони.
Имаш пребрз заклучок за член од 2016та година, не?
Не мора да си член од 2005 за да дедуцираш дека член којшто се нарекува Ружна со титула Несакано Дете и потпис „Дедо боже нема да измени еден народ додека тој самиот не се измени.“ е трол со најверојатно повеќе од еден јузер, треба да имаш основен логичен апаратус, не?[DOUBLEPOST=1456786909][/DOUBLEPOST]Саладин, кога сме кај психологија, тема која е совршено создадена за овој муабет, јас верувам дека твојата неспособност да го приметиш тролот за што е индикатор твоето сериозно делење на совети, произлегува од недостатокот на различни активности кои некој би рекол дека се поврзани со социјалниот аспект на твоето битисување, наивност која можеби не е наивна самата по себе, туку е фасада која крие некои подлабоки пориви како поривот за опашување на мали и несигурни малолетнички.
 
Последно уредено:
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.648
Поени од реакции
13.112
Не мора да си член од 2005 за да дедуцираш дека член којшто се нарекува Ружна со титула Несакано Дете и потпис „Дедо боже нема да измени еден народ додека тој самиот не се измени.“ е трол со најверојатно повеќе од еден јузер, треба да имаш основен логичен апаратус, не?[DOUBLEPOST=1456786909][/DOUBLEPOST]Саладин, кога сме кај психологија, тема која е совршено создадена за овој муабет, јас верувам дека твојата неспособност да го приметиш тролот за што е индикатор твоето сериозно делење на совети, произлегува од недостатокот на различни активности кои некој би рекол дека се поврзани со социјалниот аспект на твоето битисување, наивност која можеби не е наивна самата по себе, туку е фасада која крие некои подлабоки пориви како поривот за опашување на мали и несигурни малолетнички.
Не дека побарав психоанализа, но сепак благодарам што го докажа моето прашање погоре. :D
 
Член од
3 февруари 2012
Мислења
120
Поени од реакции
20
Нешто многу чудно ми се дешава периодов.Премногу сум раздразлив,ама премногу,речиси на се.Ми доаѓаат некој нервози без некоја посебна причина,премногу негативна енергија се собира во мене,а не ја знам причината,и многу чудно делувам.
Ќе ме биде?
Мислам дека им се случува на повеќе периодов, пробај да ја најдеш причината, а и кога ти се случува не реагирај оддеднаш, туку набљудувај што се случува.
 
Член од
28 февруари 2009
Мислења
284
Поени од реакции
138
Исто, исто... :( Веке неколку месеци трае, а никако да помине.. И јас незнам како да се извлечам од оваа депресивна ситуација :yid: Не бев таква.. Ги сакав лугето, дружењета, прошетките.. Сега сакам да останам само во кревет, не поднесувам никого а што е полошо не го кријам моето идиотско понашање:mad: Се прашувам, до кога вака ? :confused:
 
Член од
2 август 2011
Мислења
383
Поени од реакции
653
Ги читам мислењата и не можам да верувам дека толку сериозно ги сфаќате оние мали кризи, пад на расположение, чувство на осаменост. Верувам дека секој ги има, и нема некоја посебна формула како да се избегнат или да се излекуваат, туку потребно е само мало трпение да поминат. И повторувам да не се сфаќаат премногу сериозно.
 

Keepitreal

И сега ?....
Член од
18 септември 2012
Мислења
386
Поени од реакции
371
Премногу стрес.. Кога и да го чуев зборот стрес само ќе се насмеев па еве сега и мене ме потисна. Никогаш до сега не сум се пожалил ама ова е етен премногу за мене. Ако се земе во предвид дека на мојве години останав скрос сам да живем, работам премногу стресна работа, долгогодишна врска прекинав и згора на тоа една недела не знаев дали наредната минута ќе бидам жив ( нерасчистени сметки со " лошите момци ") нормално е стресот да биде присутен и тоа во голема мера. Опаднат сум ептен али ете се држам барем сега за сега. Некако иако е чудно за човек и карактер како мене али секој ден го живеам механички. Ја гледам во се негативната страна, премогу сум стегнат, лоши мисли и не сум онака жив како до пред месец дена. Се надевам секој поминува низ ова, и се тешам дека е само период. Ви се случувало ли баш вака ?
:) се надевам овој брз живот не може да не победи. :)
 

Femme fatale

Љубената на Гаро
Член од
13 јуни 2016
Мислења
231
Поени од реакции
183
Што да направи човек, кога некој што му значел исчезнува засекогаш од неговиот живот, без збогум, без пријатно, без имај убав живот, онака со пола уста кажано.
Секогаш имаме некој кој што не сака какви што сме, но пусти мерак за се што не ти обрнува внимание.
Дали секоја солза е залудна, или си тече по испакнатите јаболчници зошто нема друго решение...
 
Член од
15 април 2013
Мислења
1.038
Поени од реакции
796
Што да направи човек, кога некој што му значел исчезнува засекогаш од неговиот живот, без збогум, без пријатно, без имај убав живот, онака со пола уста кажано.
Секогаш имаме некој кој што не сака какви што сме, но пусти мерак за се што не ти обрнува внимание.
Дали секоја солза е залудна, или си тече по испакнатите јаболчници зошто нема друго решение...
Не можеш да знаеш кога животот ќе направи пак да налетате еден на друг. Ама тој ден кога ќе дојде пак да разговараш со таа личност очи во очи, треба да имаш што да му кажиш за времето што поминало.
Затоа биди позитивна, најди си инспирација за среќа, радувај се на ситните нешта изгледај добро и гледај да постигниш нешто.
Зошто без секого се може. Ќе го заборавиш, ќе се занесиш во животот и кога ќе се појави не сакаш да изгледаш пропаднато.
Како за 10 години од матура, не си ги видела луѓето што ти биле како семејство 10 години, и не сакаш да те видат под нивото што си го држела кога сте биле заедно.
 

Femme fatale

Љубената на Гаро
Член од
13 јуни 2016
Мислења
231
Поени од реакции
183
Не можеш да знаеш кога животот ќе направи пак да налетате еден на друг. Ама тој ден кога ќе дојде пак да разговараш со таа личност очи во очи, треба да имаш што да му кажиш за времето што поминало.
Затоа биди позитивна, најди си инспирација за среќа, радувај се на ситните нешта изгледај добро и гледај да постигниш нешто.
Зошто без секого се може. Ќе го заборавиш, ќе се занесиш во животот и кога ќе се појави не сакаш да изгледаш пропаднато.
Како за 10 години од матура, не си ги видела луѓето што ти биле како семејство 10 години, и не сакаш да те видат под нивото што си го држела кога сте биле заедно.
Секогаш треба добро да изгледаме, не знаеме што викаш кога ќе налетаме на некој од минатото. Воопшто не сакам такви исчезнувања и криво ми е што се така заврши без обид да се разговара :)[DOUBLEPOST=1465811571][/DOUBLEPOST]
Не можеш да знаеш кога животот ќе направи пак да налетате еден на друг. Ама тој ден кога ќе дојде пак да разговараш со таа личност очи во очи, треба да имаш што да му кажиш за времето што поминало.
Затоа биди позитивна, најди си инспирација за среќа, радувај се на ситните нешта изгледај добро и гледај да постигниш нешто.
Зошто без секого се може. Ќе го заборавиш, ќе се занесиш во животот и кога ќе се појави не сакаш да изгледаш пропаднато.
Како за 10 години од матура, не си ги видела луѓето што ти биле како семејство 10 години, и не сакаш да те видат под нивото што си го држела кога сте биле заедно.
Секогаш треба добро да изгледаме, не знаеме што викаш кога ќе налетаме на некој од минатото. Воопшто не сакам такви исчезнувања и криво ми е што се така заврши без обид да се разговара :)
 
S

SpaceTraveler

Гостин
Што да направи човек, кога некој што му значел исчезнува засекогаш од неговиот живот, без збогум, без пријатно, без имај убав живот, онака со пола уста кажано.
Секогаш имаме некој кој што не сака какви што сме, но пусти мерак за се што не ти обрнува внимание.
Дали секоја солза е залудна, или си тече по испакнатите јаболчници зошто нема друго решение...
Многу е подобро некој кога замине без драми одколку ,,биди среќна", а верувај дека тоа не го мисли стварно. За да бидеш среќна тој требало да остане со тебе, а не да ти вика ,,биди среќна" a во исто време збогум и да те прави несреќна! Затоа што помалку драми толку подобро, барем јас така мислам, пушти магаре нека пасе трава хахаха
 

Femme fatale

Љубената на Гаро
Член од
13 јуни 2016
Мислења
231
Поени од реакции
183
Многу е подобро некој кога замине без драми одколку ,,биди среќна", а верувај дека тоа не го мисли стварно. За да бидеш среќна тој требало да остане со тебе, а не да ти вика ,,биди среќна" a во исто време збогум и да те прави несреќна! Затоа што помалку драми толку подобро, барем јас така мислам, пушти магаре нека пасе трава хахаха
Знаеш што ми е најинтересно што е дупла Шкорпија и што мнооогу се воздржуваше, а имаше и тој такви некои чувства длабоки и силни. Се заприметува тоа, ама ете си одел човекот против неговата волја.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom