Кајгана готвач vol. 111 [гласање: Туна]

Гласам за:


  • Вкупно гласачи
    34
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Кај @Goodfella туната изгледа поубаво, но некако туна со ориз не ми иде, така да мојот глас оди кај @Agda Beata..............., башка тоа што сакам крем салати:)
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Кај @Goodfella туната изгледа поубаво, но некако туна со ориз не ми иде, така да мојот глас оди кај @Agda Beata..............., башка тоа што сакам крем салати:)
Баш напротив Туна и ориз иде иде тоа постои од памтивека,туку туна и домати не иде затоа гласам за @Goodfella (y)
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Баш напротив Туна и ориз иде иде тоа постои од памтивека,туку туна и домати не иде затоа гласам за @Goodfella (y)
Знам дека туна оди со ориз и дека со векови постои таа комбинација од јадење, но мене некако туната/рибата во комбинација со ориз не ми прави мерак. Се е до вкусот:)
 
Член од
20 септември 2011
Мислења
8.146
Поени од реакции
8.543
И јас гласам за @Goodfella
Tуната е мрсна и не ми е прифатливо да се сервира со мајонез павлака или.М.оже да се додаат крставичики лимун или маслинки но „ тоа не е тоа
Со ориз е подобра комбинација иако јас тукане би додавал печурки
А 0ризот е ептем погоден
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.202
Поени од реакции
1.943
туна и домати не иде
Не иде ? :несвест: Туна, кромид и домати (или сос од домати):cool:, отсекогаш сум ја јадела таа комбинација.
Се е до вкусот. ;)
Патем, муабетот сега ме потсети на тоа кога една моја колешка се зачуди што сум јадела печени компири во фурна во комбинација со сирење.Нејзе мајка и никогаш така не го правела, туку секогаш или најчесто со пилешко...Не можев да поверувам, а мене тоа ми едно од најомилените јадења.
 
Последно уредено:

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Не иде ? :несвест: Туна, кромид и домати (или сос од домати):cool:, отсекогаш сум ја јадела таа комбинација.
Се е до вкусот. ;)
Патем, муабетот сега ме потсети на тоа кога една моја колешка се зачуди што сум јадела печени компири во фурна во комбинација со сирење.Нејзе мајка и никогаш така не го правела, туку секогаш или најчесто со пилешко...Не можев да поверувам, а мене тоа ми едно од најомилените јадења.
Јас истото и така го јадам но многу сакам да биде со биено беровоско сирење а плус што знам не е на одмет една салатка со домашни патлиџани :D неодолива комбинација....
 

EDCer

No Kitty, this is my pot pie!
Член од
19 ноември 2015
Мислења
1.043
Поени од реакции
813
ГудФела е за мене, мислам тоа јадењето, ептен ми изгледа мрсно и калорично и без многу декорации и сл, сепак е за јадење не за гледање. Нека му е не здравје ако го има офукано тањирот до сега :).
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom